Jak instalovat APK do Huawei hodinek s HarmonyOS z mobilu?

V dnešní době poměrně dost lidí nemá doma žádný notebook. Pokusil jsem se udělat co nejsnazší řešení, jak instalovat APK soubory aplikací do chytrých hodinek s HarmonyOS nebo jiných s WearOS. Níže najdete podrobný postup, jak na to. Otestován byl s chytrými hodinkami Huawei Watch 4 Pro s HarmonyOS 3.1.

Nejdříve důležité upozornění!

Důrazně upozorňuji, že všechny postupy níže slouží pro pokročilejší uživatelé či vývojáře! Instalace APK souborů do hodinek je neoficiální cesta, takže není zajištěn plynulý chod aplikací, u některých mohou chybět ovládací prvky a samozřejmě může dojít k problémům se systémem v hodinkách. Všechny pokusy se svými hodinkami děláte pouze na vlastní zodpovědnost!

Hodinky musíte nejdříve připravit

 • Připojte počítač i hodinky ke stejné Wi-Fi síti
 • Na mém kusu hodinek bylo nutné mít neustále aktivní displej, aby připojení s hodinkami fungovalo a instalace aplikací proběhla úspěšně. Doporučuji přejít do: Nastavení hodinek/Obrazovka zapnuta a zde nastavte limit více minut např. 20 minut. Teď přejděte zpět na ciferník hodinek (hlavní obrazovku), vysuňte horní lištu a povolte zde funkci „Obrazovka zapnuta“. Teď by po dobu 20 minut měl displej svítit.
 • Přejděte do: Nastavení hodinek/O systému a zde několikrát klepněte na HarmonyOS. Měla by se objevit hláška, že máte zapnuté možnosti vývojáře.
 • Přejděte zpět do: Nastavení hodinek/Možnosti pro vývojáře. V této položce doporučuji povolit „Ladění HDC“ a „Ladit přes Wi-Fi“. Během instalace doporučuji být na této obrazovce.

Jak dál postupovat?

 • Odemkněte vývojářské režim v systému hodinek dle postupu výše.
 • Ve vývojářském režimu povolte režim bezdrátového ladění.
 • Aby vše správně fungovalo a nedošlo k odpojení mobilu s hodinkami, je dobré prodloužit interval zhasnutí displeje.
  – U HarmonyOS 3.1 stačí přejít do: Nastavení hodinek, Displej a jas, Obrazovka zapnuta a nastavit nějaký delší interval. Já měl nastaveno 20 minut. Poté přejděte na ciferník hodinek a v horní rolovací systémové liště klepněte na ikonu „Zapnutá obrazovka“. Displej se nebude 20 minut zhasínat.
 • Do mobilu s Androidem stáhněte instalační APK soubor aplikace WearOS Toolbox.
  Stáhnout aplikaci WearOS Toolbox
 • Do mobilu aplikaci WearOS Toolbox nainstalujte. Nevíte jak? V tomto odkazu najdete návod.
 • V mobilu aplikaci WearOS Toolbox spusťte, povolte veškerá oprávnění a projděte úvodními obrazovkami. Potřeba bude odsouhlasit podmínky aplikace a budete muset vybrat, co za systém v hodinkách máte. Pro každé hodinky může být tedy postup jiný. Níže najdete postup, který mi fungoval v Huawei Watch 4 Pro.

 • Ve vývojářském režimu hodinek musí být povolen režim bezdrátového ladění a hodinky i mobil musí být připojený ke stejné Wi-Fi síti. Vygenerována bude IP adresa a port pro bezdrátové ladění. Adresu i port napište do horního pole „Get Started“. Pro připojení k mobilu pak už jen klepněte na tlačítko „Connect“. Objeví se chybová hláška a na displeji hodinek budete muset udělit souhlas k bezdrátovému ladění.
 • Po úspěšném připojení se načtou informace o vašich hodinkách. Můžete přejít do položky „Tools“ a instalovat jiné Android aplikace ve formátu APK v položce „Install APK“.

Nelze instalovat aplikace a hry z Onion Storu?

V aplikaci WearOS Toolbox najdete Onion Store. Jedná se o vestavěný obchod s jednoduchými aplikacemi a hrami. Ty jsou optimalizované pro displeje chytrých hodinek. Některé aplikace funguje lépe na HarmonyOS a některé zas na WearOS. Můžete je vyzkoušet, ale moc použitelných jich aktuálně není. Doporučit však mohu původní vzhled hry Flappy Bird. 😀

V hodinkách Huawei s HarmonyOS se vám při instalaci aplikací zobrazí okno, že instalace nebyla možné a musíte povolit sideload. Stačí se vrátit zpět a v aplikaci přejít do: Tools, ikona nastavení vpravo nahoře a povolte funkci „Enable Huawei Watch 3 Sideload Fix“. Instalace aplikací z Onion Storu již bude funkční.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*