Huawei Watch 4 a Watch 3 – jak diktovat zprávy v češtině?

Asi každý zná funkci diktování zpráv na mobilu. Osobně tuto funkci na mobilu nemám rád, ale u hodinek se nabízí a je dost praktická. Psát na menším displeji chytrých hodinek není také nic komfortního. Problém je však u některých hodinek s diktováním v češtině. Pokud máte nové hodinky Huawei Watch 4 nebo Watch 3, můžete si diktování v češtině užít.

Chytré hodinky Huawei Watch 4 mají vlastní klávesnici pro psaní v češtině. Funguje velmi dobře, ale české diktování bohužel neumí. Je tu řešení v podobě mobilní klávesnice Gboard. Umí běžné psaní, psaní tahem i diktování v češtině. Oficiálně pro tyto hodinky sice není, ale snadné řešení tu je.

Co k tomu budu potřebovat?

Řešení je více, ale já jsem postupoval instalací aplikace Gboard do hodinek skrze aplikaci WearOS Toolbox a zadáním příkazu v aplikaci Bugjaeger. Aby vše fungovalo, je nutné hodinky připojit k Wi-Fi, ideálně nastavit nějaké delší zhasínání displeje (funkce Zapnutá obrazovka ve výsuvné horní liště) a odemknout vývojářský režim. Musíte také vědět, jak APK soubory aplikací do hodinek instalovat. Psal jsem k tomu snadné postupy, takže to zvládne snad úplně každý. Níže najdete všechny odkazy.

Jak postupovat?

 • Připojte mobil i hodinky ke stejné Wi-Fi síti.
 • V hodinkách zapněte funkci Zapnutá obrazovka, aby nedocházelo k uspávání a odpojení hodinek.
 • Odemkněte vývojářský režim a zapněte bezdrátové ladění. Vše je v tomto návodu.
 • Aplikací WearOS Toolbox nainstalujte klávesnici Gboard do hodinek.
 • V mobilu spusťte aplikaci Bugjaeger, připojte skrze bezdrátové ladění a zadejte příkaz. Celý postup připojení a zadání příkazů můžete vidět ve videu níže. Video je určeno pro systém Android TV v jiném článku, ale můžete vidět, jak to celé funguje. Vy jen zadáte příkaz níže:
settings put secure default_input_method com.google.android.inputmethod.latin/com.android.inputmethod.latin.LatinIME

Co je ještě ideální nastavit?

Já po instalaci a zadání příkazu neměl žádný problém. Jen jsem si nastavil extra nízkou klávesnici a vypnul řádek čísel, aby klávesnice byla použitelnější. Můžete si ji přesouvat jak budete chtít, po stranách klávesnici chytit a změnšovat, nastavit případně jazyk a pro diktování zpráv stačí klepnout na ikonu mikrofonu a povolit přístup k mikrofonu hodinek.

2 komentář

 1. Zdravím – s Iphonem asi nenastavím diktování zpráv ? na Huawei Watch 4 pro

  1. Jelikož klávesnici Gboard instaluješ přímo do hodinek, nebude mít iPhone na funkčnost diktování zpráv žádný vliv. Stačí si ji do hodinek nainstalovat dle postupu v článku. V hodinkách mimochodem dobře fungují i aplikace Telegram, Threema, WhatsApp nebo Facebook Messenger. Lze pak na zprávy odpovídat i z mobilního internetu z eSIM hodinek bez nutnosti mít u sebe mobil. 😉
   Android aplikace včetně klávesnice do hodinek nainstaluješ z libovolného Android mobilu/tabletu nebo počítače s Windows. Mám k tomu návody:
   https://infoek.cz/jak-instalovat-apk-do-harmonyos-a-wearos-hodinek-z-mobilu-2023/
   https://infoek.cz/instalace-apk-do-huawei-hodinek-2023/

   Všechny návody a články o aplikacích/hrách pro hodinky mám pod tímto odkazem: https://infoek.cz/aplikace-a-hry-pro-hodinky-2023/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*