RECENZE: Yenkee RGB Wireless Charger 15W – bezdrátová nabíječka pro hráče

Jste fanoušci bezdrátového nabíjení a máte rádi RGB podsvícení? To by se vám mohla zalíbit podložka Yenkee RGB Wireless Charger pro bezdrátové nabíjení standartu Qi. Podložka je na našem trhu k dispozici s 15W, ale i 10W výkonem nabíjení. Je také fajn, že si ji užijí uživatelé chytrého mobilu, ale i jiných zařízení bez ohledu na operační systém.

 

 

Vzhled a zpracování

Na první pohled podložka pro bezdrátové nabíjení nevypadá nějak výjimečně, ale při drobnějším prozkoumání je vidět, že nad ní výrobce Yenkee opravdu přemýšlel. Jsou na ní totiž protiskluzové pogumované povrchy, a to na horní i spodní části. Podložka s mobilem tedy nijak neklouže po stole a mobil na ní drží i při vibrování.

  • Rozměry podložky: 105 × 105 × 11,55 mm

Na podložce ze strany najdeme oboustranný nabíjecí konektor USB-C a nabíjecí kabel najdeme přímo v prodejní krabičce. Níže je pak proužek s RGB podsvícením. Zprvu jsem se obával, že podsvícení bude přehnaně svítit a bude to otravné, ale proužek naštěstí míří spíše do stolu, takže podložka nijak neruší.

Na první pohled si toho možná nevšimnete, ale vespod podložky se nachází tlačítko pro nastavení podsvícení. Podložka umí hned devět režimů podsvícení a v případě potřeby jej lze i zcela vypnout. Myslím si však, že takovou podložku si koupí spíše hráč her, co doma již má nějaký podsvícený počítač a podložka na stole mu bude s počítačem ladit, takže podsvícení ani vypínat nebude.

Za sebe design hodnotím kladně a zalíbit se může nejen hráčům her. Pochválit musím i konstrukční zpracování, kdy vše hezky drží pevně na svém místě a plasty nijak nevržou.

 

 

 

Nabíjení a výkon

Yenkee podložku na našem trhu prodává ve dvou provedení, a to s výkonem 15W a 10W. Kdybych si měl podložku kupovat, tak rozhodně bych šel do rychlejší 15W verze. Je rozhodně fajn, že podložka umožňuje nabíjení mobilů s Androidem, ale i jablečné iPhony. Jen v případě iPhonu je rychlost omezena na 7,5W, za to však nemůže Yenkee, ale Apple… Využít ji můžete i pro nabíjení bezdrátových sluchátek, hodinek či jiného zařízení s nabíjení Qi. Samotnou podložku je pak dobré nabíjet adaptérem s podporou Quick Charge 2.0 nebo Quick Charge 3.0. Výrobce se také chlubí, že podložka využívá propracovaný systém ochrany, který kontroluje přehřátí, vstupní napětí i nadproud.

Já podložku testoval s mobilem Xiaomi 12 Pro, se kterým fungovala naprosto bez problémů. Během nabíjení nenastával žádný problém a 15W nabíjení jsem používal především během spánku. Je pohodlné mobil jen hodit na podložku vedle postele a jít spát.

  • Vstup: 5 V / 2 A, 9 V / 1,8 A 12 V/2,2 A
  • Výstup: 5 W / 7,5 W / 10 W / 15 W
  • Pracovní frekvence: 110 kHz – 205 kHz
  • Nabíjecí vzdálenost: 2–6 mm

 

 

 

Závěr, cena a dostupnost

Bezdrátová podložka Yenkee RGB Wireless Charger 15W (Yenkee YAC 5105) je dle mého názoru povedená a rozhodně se hodí do nějakého herního doupěte, kde již máte počítač či herní klávesnici s RGB podsvícením. Vlastně ji ani nemám co vytknout a myslím si, že za cenu těsně pod 600 Kč se jedná o hezkou a hlavně dobře zpracovanou nabíječku.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*