RECENZE: Yenkee YBB 1501 NOMAD – pro bezpečné cestování nejen s notebookem

Yenkee je výrobce specializující se na technologie a prodává klávesnice, počítačové myši, powerbanky, kabely, sluchátka nebo i herní křesla. V nabídce však najdete i nějaká ochranná pouzdra pro přenášení pevných disků, a dokonce i batohy. V této recenzi jsem se podíval na batoh Yenkee YBB 1501 NOMAD. Co taková recenze dělá na technologickém webu? Batoh je totiž určen pro přenášení notebooků, tabletu a příslušenství k vašim zařízením. Najdete na něm také USB a bezpečnostní zámek. V době psaní recenze se batoh prodával za 999 – 1 199 Kč s DPH.

 

 

 

Pozitiva:

 • Moderní design
 • Počet kapes a skryté kapsy
 • USB na levém boku
 • TSA zámek
 • Nízká cena

 

Negativa:

 • Žádné jsem nenašel

 

 

 

Vzhled a zpracování – spousta kapes a ochrana

Yenkee YBB 1501 nemá žádné křiklavé prvky a výrobce se chlubí kvalitním zpracováním a zpevněna je především přední část. Má totiž ochranu proti proříznutí, aby vám nikdo např. v hromadné dopravě nemohl snadno vykrást obsah batohu. Povrch celého batohu je také vodoodpudivý. To jsem během testování bohužel měl čest vyzkoušet a zmoknul jsem. Obsah batohu byl nedotčený a voda dovnitř skutečně nenatekla.

Na batohu najdeme logo výrobce, kvalitní zip, se kterým jsem neměl sebemenší problém a také horní ucho pro přenášení v ruce. Levý bok má dole jen USB otvor a na pravém boku je pak panel TSA zámku pro zabezpečení batohu, ale o tom se budu rozepisovat později. Ramenní popruhy jsou pak prodyšné a na levém popruhu je malá kapsa bez zipu, zatímco na pravém je zip např. na peníze. Na zádech je vidět také pásek pro případné uchycení na cestovní kufr a je zde také skrytá kapsa se zipem. Do té se vejde moderní větší mobil, peněženka nebo třeba i herní konzole Nintendo Switch Lite.

Uvnitř batohu je to však nejzajímavější. Batoh lze rozepnout až úplně dolů a níže najdete také suchý zip, díky kterému batoh rozevřete úplně. Manipulace s obsahem je tedy pohodlná líbí se mi dostatek kapes na vše potřebné. K dispozici je velká kapsa určená pro 15,6palcový notebook s ochranou v podobě pásků proti vypadnutí, další kapsa třeba pro tablet, menší kapsa a nějaké ty malé přihrádky pro propisky. Najdete i síťovanou horní kapsu, další kapsu bez zipu a kapsu se zipem. Uvnitř v rohu najdete další zip s kapsou, kde je černý kabel s USB-A samcem a samicí. Ten můžete pohodlně nechat v batohu s připojenou powerbankou. Do zabudovaného kabelu na levém boku batohu lze připojit mobil či jiné zařízení a nabíjet jej, a to bez nutnosti v batohu hledat powerbanku. Pokud by vám dodávaný kabel nevyhovoval, můžete jej klidně vyjmout a vložit jiný.

 • Objem batohu: 20 l
 • Rozměry: 43 x 32 x 16 cm
 • Maximální zařízení: 15 kg
 • Materiál: Polyester 1200D
 • Podšívkový materiál: Polyester 300D

 

 

 

Zabezpečení batohu a zámek

Batoh trezor nikdy nenahradí a samozřejmě je jasné, že když někdo bude mít dostatek času, tak se vám do batohu dostane. Yenkee se však snaží zabránit kapsářům, proto na přední části batohu žádnou kapsu nenajdete. Předek je také vyztužen, aby nebylo snadné jej proříznout, což se bohužel v hromadné dopravě děje.

Zmiňoval jsem, že batoh má zámek a konkrétně se jedná o moc dobře známý zájem TSA, který můžete znát třeba z cestovních batohů. Ten funguje jednoduše a obsah zabezpečit opravdu umí. Pokud někdo nepoužijete opravdové násilí, nemá šanci se do něj dostat.

Pro nezkušeného může přítomný zámek však působit trochu zmateně. Najdeme na něm sice otvor pro klíč, ale TSA klíče mají třeba zaměstnanci letišť, kteří vám tak mohou otevřít batoh a zkontrolovat jeho obsah v případě nějakého podezření bez poškození batohu i zámku. Výrobce přednastavil kód 000 a snadno si jej můžete změnit. Odemykání je rychlé a během testování jsem na žádný problém nenarazil.

 

 

 

Jak kód k zámku na batohu změnit?

 • Odemkněte svůj batoh
 • Níže najdete kovové resetovací tlačítko, které stačí např. špendlíkem zatlačit
 • Teď zadejte svůj nový třímístný kód a posuvnou horní část s otvorem pro klíč posuňte směrem dolů. Resetovací tlačítko se vrátí do původního stavu, čímž se potvrdí zadání nového kódu
 • To je vše

 

 

 

Závěr – milé překvapení

V závěru jsem opravdu velice mile překvapen tím, že za tak nízkou cenu je batoh opravdu kvalitní. V minulosti jsem měl totiž více podobných batohů od jiných výrobců a jejich kvalita rozhodně taková nebyla. Často u nich velmi brzy došlo také k nějakému poškození (nejčastěji zipu) a ani jeden z nich neměl tolik kapes, žádné skryté kapsy, USB pro powerbanku a už vůbec ne TSA zámek.

Yenkee YBB 15001 se v době psaní této recenze prodával za cenovku v rozmezí 999 Kč – 1 199 Kč. Na velkých známých e-shopech CZC.cz, Alza nebo TSBohemia.cz se prodával za nižší cenu 999 Kč s DPH. Za ty peníze si myslím, že je to výborný kup a pokud hledáte nějaký dostupný batoh, ve kterém bezpečně můžete přenášet svůj notebook, tablet a další zařízení i v dešti, mohu jej doporučit. Vlastně mu ani nemám co vytknout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*