RECENZE: YENKEE PRIMAL YHP 04BT BK – špuntová sluchátka do tisícovky

Na test jsem tentokrát obdržel sluchátka YENKEE PRIMAL YHP 04BT BK. Jedná se o zcela bezdrátová špuntová sluchátka, která míří na méně náročné uživatele, co nechtějí za sluchátka utrácet moc peněz. Za necelou tisícovku se snaží sluchátka nalákat na hezký design, slušné zvukové podání, podporu potřebných kodeků a Bluetooth 5.0.

 

 

 

Co najdu v prodejní krabičce?

  • Sluchátka v nabíjecím pouzdru
  • Různé velikosti gumových špuntů
  • Krátký nabíjecí kabel
  • Návody
Zdroje: Yenkee

 

 

 

Vzhled a zpracování

Sluchátka jsou k dispozici v černém provedení s bílými tečkami. To vypadá dle mého názoru moc pěkně a takový design bych u tak levných sluchátek moc nečekal. Vlastně celá nabíjecí krabička je zpracována výborně, má oblý tvar, nemá tendence se samovolně otevírat v kapse, je malá a lehká. I vyjímání samotných sluchátek je bezproblémové, což nelze říci o každých sluchátkách.

Celkové rozměry nabíjecí krabičky činí: 51 x 52 x 30 mm a váží 38 gramů. Přední část má výřez pro nehet, aby bylo otevírání pouzdra snadné a všimnout si můžete LED diod značící nabití. Uvnitř se pak nachází sluchátka, která stačí do pouzdra jen vložit a automaticky se bez problémů začnou nabíjet. Pevně také magneticky drží v pouzdře. Zadní část krabičky má už jen USB-C nabíjecí konektor.

Gumové špunty na sluchátkách si můžete vyměnit dle svých potřeb. Různé velikosti najdete přímo v balení. Na sluchátkách se již nachází také taková gumová ploutvička pro lepší uchycení v uchu. Někomu může vadit, ale já si tento prvek pochvaloval, protože sluchátka v uchu sedí skvěle i při rychlejší chůzi či běhu. Sluchátka si tedy můžete vzít i na sportovní aktivity a díky zvýšené odolnosti IPX4 vydrží i vystavení potu. Pokud by to někomu vadilo, gumovou ploutvičku lze snadno ze sluchátek sundat. Sluchátka na sobě mají i dotykovou plochu, nabíjecí piny a mikrofony pro telefonování. Každé sluchátko má pak rozměry: 19 x 23 x 27 mm a váží 4 gramy.

 

 

 

Párování se zařízeními, kodeky a zvuk

Asi nikdo by neočekával, že tak levná sluchátka budou mít i nějakou podrobnější mobilní aplikaci pro nastavení sluchátek. Osobně aplikace u drtivé většiny špuntových sluchátek považuji za zbytečné. Proč také mít aplikaci, když samotné párování sluchátek s různými zařízeními je tak snadné? Stačí nabíjecí krabičku s vloženými sluchátky jen otevřít, na mobilu v nastavení Bluetooth najít sluchátka po názvem „PRIMAL“ a spárovat je s mobilem. To je vše.

I když to moc lidí zajímat nebude, tak sluchátka komunikují skrze novější a úspornější Bluetooth 5.0. Podporují i všechny potřebné kodeky: Qualcomm aptX, SBC a AAC. Připojení mi fungovalo bez problémů se všemi mobily a tablety od různých výrobců. Jen s mými notebooky si sluchátka zrovna ideálně nerozumí. Sice se připojí a hudbu přehrávají, ale zvuk občas vypadával. Sluchátka jsou tedy vhodná spíše jen pro mobilní zařízení.

Od sluchátek do tisícovky nemůžete očekávat nějaké převratné zvukové podání. Méně náročný uživatel však určitě spokojen bude. Sluchátka se skutečně snaží podat slušný zvuk a znát jsou i basy a vysoká hlasitost. Vlastně za ty peníze bych lepší zvuk ani neočekával.

U levných sluchátek je důležité ověřit i synchronizaci zvuku s videem. Některá sluchátka v této ceně totiž mají synchronizaci zvuku s filmy, videi na YouTube nebo ve hrách tragické. To však naštěstí není případ Yenkee. Bez problémů jsem na mobilu hrál Fortnite, sledoval YouTube i filmy. Zvuk tedy nebyl nijak opožděný nebo zrychlený. Problém jsem neměl ani s telefonováním skrze mikrofony sluchátek.

  • Měnič v každém sluchátku: 6 mm
  • Frekvenční rozsah: 20Hz – 20kHz
  • Citlivost: 95±3dBA
  • Impedance: 16 Ohm

 

 

 

Ovládací gesta

Každé sluchátko má na sobě také dotykovou plochu. Pochválit Yenkee musím nastavení citlivosti obou ploch. Na doteky prstu reagují sluchátka pohotově a citlivost není nijak nehnaná, aby se sluchátka samovolně ovládala delšími vlasy.

Klepáním na sluchátka můžete pozastavit a znovu spustit skladbu či video, přeskakovat skladby nebo přijmout příchozí hovory. Ovládat tak lze skladby nejen v přehrávačích v mobilech, ale i aplikacích Spotify, YouTube Music a dalších. Dokonce i na YouTube funguje gesto pro přeskakování videí.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Nabíjecí krabička v sobě ukrývá akumulátor o kapacitě 400 mAh a každé sluchátko má pak akumulátor s kapacitou 40 mAh. To je na takové rozměry celkem dost a špatná tedy rozhodně není ani samotná výdrž na jedno nabití. Výdrž se bude odvíjet dle vašeho používání, a především nastavené úrovni hlasitosti poslechu. V této cenovém kategorii sluchátka dlouho na nabití moc nevydrží, ale běžně mi sluchátka vydržela 4 hodiny přehrávání hudby, což je celkem dost.

O nabíjení se stará moderní oboustranný konektor USB-C a nabíjecí kabel najdete přímo v balení. Krabička se sluchátky si během testu rozuměla se všemi mými nabíjecími adaptéry od různých mobilů a notebooku. Z úplného vybití se pak krabička nabije za hodinu a půl.

 

 

 

Závěr – co více si přát za ty peníze?

V závěru mohu říci, že sluchátka YENKEE PRIMAL YHP 04BT BK v testování dopadla velice dobře. Za ty peníze nabízí hezký design, slušný zvuk, dotyková gesta a dobrou výdrž na jedno nabití. Moc chválím výrobce i za spolehlivé a nesmírně snadné párování s mobily.

V době psané recenze se sluchátka prodávala za necelou tisícovku na e-shopu CZC.cz. Na některých e-shopech je však bylo možné zakoupit i o stovku levněji. Za ty peníze jsou opravdu fajn. Kdybych jim chtěl něco vytknout, tak je to jen problémové používání s notebooky. Pokud ale hledáte levná sluchátka ke svému mobilu či tabletu, poslouží určitě dobře.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*