RECENZE: Yenkee 3v1 pro Apple – bliká, svítí a hlavně nabíje tři hračky souběžně

Když si koupíte poprvé iPhone, nejspíše si vystačíte s jedním kabelem, nebo bezdrátovou nabíječkou. Postupem času se ale začnou produkty okolo iPhonu kupit. To pak máte Airpody, Apple Watch a situace začne být kritická. Zvláště, když se vše vybije společně. Na stole se můžete dočkat kabelové invaze a co si budeme, není to pohodlné, ani pěkné. Naštěstí jsou na světě koumáci, kteří se rozhodli hodit vše do jednoho. Pokusili se o to i v Yenkee. Jak se to povedlo?

Nabíjecí stojan Yenkee 3v1 pro Apple se zapnutým a vypnutím podsvícením – Zdroje: Yenkee

 

 

Balení a zpracování

V jednoduché papírové krabičce v barvách Yenkee naleznete samotnou 3v1 nabíječku a kabel. Napájecí zdroj zde nehledejte. Zde bych se mohl zastavit, ale udělám to až později. Samotnou nabíječku bych zhodnotil velmi jednoduše – v jednoduchosti je krása. Je lehká, je z plastu a v bílém barevném provedení skvěle zapadá k Apple produktům. Plasty jsou v matné úpravě , takže žádné otisky prstů ani mastné fleky nemusí uživatele trápit.

Vlevo naleznete hlavní větší panel, ve kterém se nachází cívka s Qi standardem pro bezdrátové nabíjení telefonu. Spodní část tohoto prostoru je pogumována, takže iPhone neodjede na dovolenou, když to čekáte nejméně. Z hlavního bloku do pravé strany vystrkuje růžek nabíjecí puk pro hodinky. Ten je magnetický a hodinky by se neměly stát Newtonovým jablkem. Na spodní podložce, která zajišťuje stabilitu celého produktu, se nachází lightning konektor, který je zamýšlen pro nabíjení sluchátek. Ty už musíte zapíchnout do konektoru tak, jak se to dříve slušelo. Sameček a samička. Současně tak můžete nabíjen jedno, dvě a klidně i všechna tři zařízení najednou.

Spodní část zajišťuje dostatečnou stabilitu, ale není to její jediný účel. Po celém obvodu naleznete jemný led pásek, který uživatele informuje o stavu nabíječky. Dozvíte se tak, zda je nabíječka připravena nabíjet, zda připravena není a také, zda se na nabíječce nenachází nekompatibilní zařízení, které není možné dobít. Pokud jste na tom jako já a osvětlení je pro vás spíše na obtíž, žádný strach. Je zde hned u nabíjení sluchátek dotyková plocha, kterou celé osvětlení můžete vypnout. A až přijdou Vánoce, případně třeba párty s partou kamarádu, směle zase vše můžete rozsvítit. Na zadní straně se nachází USB-C, které slouží pro napájení nabíječky, což oceňuji. I dnes se najdou podobné hračky s Micro USB.

 

 

 

Nabíjím, nabíjíš, nabíjí 

Rychlost nabíjení je pro dnešní uživatele alfou a omegou. Yenkee 3v1 podporuje QuickCharge 2.0 i 3.0, takže telefon bezdrátově nabijete až 15 W. Ochrana proti přehřívání a přepětí je přítomna a neodstěhovala se do Humpolce. Takže se nemusíte bát domova v plamenech, když ji zapomenete vypojit ze zásuvky. Když budete nabíjet všechna tři zařízení najednou, rychlost nabíjení u telefonu klesne na 10 W. V případě hodinek se můžete těšit na 7,5 W a v případě nabíjení tří zařízení pak 2,5 W. Z pravidla můžu říct, že nabíjecí puk od Apple mi poskytnul vždy rychlejší nabíjení. Vliv na to bude mít zřejmě fakt, že se v mé moci nachází Apple Watch Ultra a Series 7. v obou případech je v balení rychlejší puk než u předchozích modelů. Do Airpodů pak teče 5 W, případně 2 W. Jak už jsem zmiňoval, do nabíječky teče šťáva skrz USB-C. Zde ale doporučuji dát si menšího majzla, bohužel se mi nekamarádila se všemi zdroji. Možná zdroj mého MacBooku je až příliš dekadentní a excentrická záležitost, ale nabíječku jsem s ním nerozběhal. Alespoň hezky blikala. Změna zdroje ale problém vyřešila. Problém mi nedělal ani zdroj od společnosti Baseus a ani zdroj od Fixed. Oba jsou cenově dostupné. Možná má v sobě jen Apple záhadného Hodora, který přidržuje dveře komukoliv cizímu. Netuším.

 

 

 

Závěr

Zmínit musím hlavně cenu. Ta činí 1 499 Kč, což je na poměry produktů, které směřují na Apple fanoušky, více než příjemná částka. Jen si spočítejte zdroje, kabel pro iPhone, nový puk na Apple Watch a nejlépe do foroty kabel i pro sluchátka. Nic moc. Zvláště v případě originálního příslušenství. Yenkee 3v1 navíc vypadá dobře na stole, opravdu nabije všechna tři zařízení najednou, a ještě máte jistotu patřičných ochran, což třeba u neznámých nabíječek z čínských e-shopů není samozřejmost. Jestli hledáte dostupnou cestu, jak zabít rovnou tři mouchy jednou ranou za dostupnou cenu, pak je Yenkee 3v1 určitě dobrou volbou. 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*