RECENZE: Yenkee Wireless Charger 15W YAC 5150 – bezdrátová nabíječka na pracovní stůl

V předchozí recenzi jsem popisoval bezdrátovou nabíječku s RGB podsvícením (odkaz), co ocení především mladší uživatelé či hráči. Na test jsem však obdržel také druhou nabíječku Yenkee Wireless Charger 15W YAC 5150, která se snaží být elegantní a její využití vidím spíše třeba v kanceláři na stole.

Zdroje: Yenkee

 

Vzhled a zpracování

Podložka je hezká, tenká, lehká a její hrany jsou z hliníku. Horní část podložky vypadá dobře, protože na ní výrobce použil protiskluzový pryž. Vespod podložky je pak guma, aby podložka neklouzala po stole. Na podložce najdeme také oboustranný nabíjecí konektor USB-C i dostatečně velkou barevnou diody signalizující stav nabíjení mobilu.

  • Rozměry: 100 × 6,5 mm
  • Váha: 90 g

Design hodnotím kladně a podložka se mi líbí, protože není nijak křiklavá. Někomu však může na noc vadit, že signalizační diodu nijak nelze vypnout. Příkladné je i samotné konstrukční zpracování podložky. Vše tedy drží pevně na svém místě a nevrže ani při silnějším stisku.

 

 

 

Nabíjení a výkon

Podložku lze napájet nabíjecím adaptérem s technologií Quick Charge 2.0 nebo Quick Charge 3.0 či jiným silnějším adaptérem. Metrový nabíjecí USB-C kabel najdeme přímo v balení podložky. Samotnou podložku můžete využívat s mobily a jinými zařízeními s podporou Qi bez ohledu na operační systém.

Během testování jsem podložku používal s mobilem Xiaomi 12 Pro, který se nabíjel bez problémů. Mobil stačilo na podložku bez přemýšlení jen položit a během okamžiku se začal nabíjet. Podložka disponuje také ochranou proti přehřátí a přepětí. Nabíječku si mohou užít také jablíčkáři s iPhonem, Apple Watch a dalšími zařízeními, ale v případě iPhonu dojde k omezení na rychlost nabíjení 7,5W. Je to škoda, ale za takovým omezení stojí bohužel sám Apple.

  • Vstup: 5 V / 2 A, DC 9 V / 1,67 A, DC 12 V / 1,50 A
  • Výstup: 5 W / 7,5 W / 10 W / 15 W

 

 

 

Závěr, cena a dostupnost

Z mé zkušenosti mohu říct, že lidé bezdrátové nabíjení používají především během spánku u postele, kam se předchozí podložka s RGB podsvícením zrovna moc nehodí. Dalším místem pro využívání nabíjení je především kancelář, do které přijdete a vedle monitoru položíte mobil na podložku. Právě na tyto situace míří bezdrátová podložka Yenkee Wireless Charger 15W YAC 5150.

V době psaní této recenze se bezdrátová podložka prodávala za cenu 599 Kč s DPH. Myslím si, že je to rozhodně adekvátní cena za tak dobře zpracovanou podložku. Kdybych chtěl rýpat, tak podložce vytknu pouze signalizační diodu, kterou nelze vypnout, což může některé uživatele při usínání rušit.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*