Výrobce Xiaomi již před lety celý svět zaujal svými chytrými náramky Mi Band. I letos představil nový model tohoto populárního náramku, a to Xiaomi Smart Band 8. Pro náročnější však budou zajímavější nové chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro. Výrobce do tohoto modelu nasadil operační systém Wear OS od Googlu, díky čemuž se jedná o aktuálně nejchytřejší hodinky tohoto výrobce. Mají monitoring různých aktivit, ale i možnost instalace různých aplikací a her. Lákají i na placení hodinkami bez omezení, možnost poslechu hudby, ovládání chytré domácnosti a mnoho dalších výhod.
Aktualizace dne 26. 10. 2023:
Původně bylo v recenzi uváděno, že hodinky nemají integrované navigační systémy GPS a další. Vycházel jsem z toho, že můj kus měl z nějakého důvodu bez přítomnosti mobilu problém polohu najít. Za vším stála chyba v Google účtu. Po novém přihlášení a povolení všech potřebných oprávněních polohu najdou i bez mobilu. Za upozornění děkuji čtenáři. 😉
Pozitiva:
- Kulatý design a konstrukční zpracování
- Lze použít libovolný 22 mm řemínek
- Hezký OLED displej
- Široký výběr ciferníků z Obchodu Play
- Verze s eSIM
- Možnost telefonování a odepisání z hodinek
- Systém Wear OS s Google službami
- Do systému lze neoficiální cestou doinstalovat mobilní aplikace
- Možnost poslouchat hudbu
- SpO2, teplota kůže, kvalita měření spánku
- Mobilní aplikace Mi Fitness v češtině a propojení se Strava
- Na poměry hodinek dost slušný výkon
- Rychlé nabíjení
- 5 GHz Wi-Fi sítě a NFC s platbami bez omezení
- Integrovaná GPS a Galileo
- Cena
Negativa:
- Ocenil bych lepší výdrž na jedno nabití
- Chybí monitoring EKG
Dostupné varianty hodinek a ceny
V době psaní recenze se cena chytrých hodinek pohybovala dle verze. Na našem trhu je totiž běžná Bluetooth verze jen s Wi-Fi za 5 590 Kč s DPH. Výrobce za příplatek má i LTE verzi s eSIM za 6 290 Kč s DPH.
Co najdu v prodejním balení?
Xiaomi Watch 2 Pro se prodávají v běžné dlouhé krabičce. V ní najdeme hodinky, řemínek a různé návody. Nechybí ani podložka pro nabíjení hodinek.
Design a zpracování hodinek
Na náš trh se hodinky Xiaomi Watch 2 Pro dostávají ve dvou provedeních, a to v černém s gumovým řemínkem (fluorokaučuk) a stříbrném s koženým řemínkem. Konstrukce hodinek disponuje také certifikací zvýšené odolnosti 5 ATM a pouzdro je z nerezové oceli. Hodinky si tedy můžete vzít klidně i na plavání. Celkové rozměry hodinek dle výrobce činí: 47,6 x 45,9 x 11,8 mm a bez řemínku váží jen 53,5 gramů.
Na čelní ploše se nachází zapuštěný 1,43palcový OLED displej. Nad displej lehce vystupuje pouzdro z nerezové oceli, takže o futra dveří displejem nezavadíte. Po pravé straně je dvojice tlačítek a také otočná korunka. Ta slouží také jako tlačítko. Vespod je plastový kryt s vystupujícím modulem potřebných senzorů. Všimnout si lze i pinů pro nabíjení. Pod tlačítky si lze všimnout zdířky mikrofonu a na levé straně pak výdechu reproduktoru.
Na test jsem obdržel černou verzi hodinek s řemínkem z fluorokaučuku. Takové řemínky mi dlouhodobě nedělají dobře, ale jsou ideální pro sportování a plavání. Naštěstí je možné do hodinek nasadit jakýkoliv běžný řemínek s roztečí 22 mm. Použil jsem tedy vlastní kožený řemínek. On ale i kožený řemínek od Xiaomi vypadá alespoň na produktových snímcích moc pěkně.
Displej – hezký OLED displej
Xiaomi Watch 2 Pro nabízí 1,43palcový kulatý OLED displej. Výrobce udává, že jeho rozlišení činí 466 x 466 px, jemnost 326 PPI a svit až 600 nitů. To je na danou cenovou kategorii slušné. LTPO OLED by kvůli úspoře baterie byl sice lepší, ale pravděpodobně by se to projevilo vyšší cenou hodinek. Během mého testování jsem byl s displejem spokojený. Reaguje svižně, s maximálním jasem jsem ani na slunci neměl žádné problémy. Nasazen byl i senzor okolního světla, který ve dne fungoval pohotově. Velmi dobře fungoval i v noci, takže mi při používání v noci nevypálil oči. Jas je možné i regulovat manuálně přímo ve vysunutí lišty zespod displeje.
V nastavení displeje se nachází vše, co by každý od moderních chytrých hodinek očekával. Výborně funguje gesto zobrazení ciferníku zvednutím ruky, zakrytím rukou displej uspat a dostalo se i na funkci „Vždy zapnutá obrazovka“ (Always-On). Ta umí zobrazit ciferník i na „zhaslém“ displeji. Funkci můžete zapnout s vlastním načasováním, ale sám se může vypínat během spánku. Funkce vypadá i funguje skvěle, ale projeví se na výdrži na jedno nabití. Chválím pak za možnost upravení velikosti písma v prostředí systému.
Jaký výběr ciferníků hodinky mají?
Ciferníků je k dispozici celkem dost. V hodinkách je lze měnit, ale najdete je i v mobilní aplikaci Mi Fitness. Tam se nachází i odkaz do Obchodu Play, ve kterém je možné stáhnout a případně zakoupit velké množství různých ciferníků. Na Wear OS je super, že některé prvky v cifernících je možné personalizovat a vyměnit jejich funkce. Můžete mít tedy přehled o nabití nejen hodinek, ale i mobilu, klepnutím prstu na libovolné číslo rychle spustit oblíbenou aplikaci atd.
Telefonování, notifikace, odepisování na zprávy a poslech hudby
Začátkem recenze jsem zmiňoval, že Xiaomi Watch 2 Pro na náš trh přichází i v LTE verzi. Ta umí do hodinek stáhnout eSIM a pokud to váš mobilní operátor umožňuje, hodinkami lze provádět hovory, psát SMS zprávy a používat mobilní internet i bez nutnosti mít u sebe mobil. Běžná Bluetooth verze také umí telefonovat, ale jen v dosahu mobilu či různých aplikací skrze Wi-Fi. Využíval jsem hovory Telegramem i Threemou. SMS zprávy je možné také psát z hodinek, ale odeslány budou ve skutečnosti z mobilu.
Oznámení umí systém Wear OS výborně. Přijímat umí veškerá oznámení z mobilu, a je jedno, z jaké mobilní aplikace. Na každou je možné odepsat psaním na klávesnici Gboard, ale v češtině je možné zprávu nadiktovat a následně odeslat. V oznámeních si přečtete celé zprávy s diakritikou, umí číst emotikony a běžně používat. Během testování jsem používal nejčastěji reagování na zprávy z aplikací Telegramu, Threema Libre a rychlé odpovědi do e-mailu.
S hodinkami Xiaomi Watch 2 Pro můžete i poslouchat hudbu. Díky systému Wear OS podporují i různé streamovací služby Spotify, Deezer, YouTube Music a další. Mají také slušné interní úložiště, do kterého můžete mobilem přesunout offline hudbu. Tu můžete mít kdykoliv u sebe a poslouchat ji z reproduktoru hodinek, ale i v bezdrátových sluchátkách. Hodinky totiž podporují možnost připojení skrze Bluetooth s různými zařízeními a mají potřebné kodeky.
Operační systém, aplikace a ovládání hodinek
V době psaní recenze se v hodinkách Xiaomi Watch 2 Pro nacházel operační systém Wear OS 3.5. Výrobce však brzy bude vydávat chystané aktualizace s různými vylepšeními. Systém je celý přeložen do češtiny, má všechny užitečné Google služby a je hezky svižný. Přehledné je pak i menu se všemi nainstalovanými aplikacemi. Můžete si i vybrat jeho vzhled, ikony přesouvat dle vašeho uvážení a podržením prstu na ikoně danou aplikaci odinstalovat.
- Aktualizace dne: 28. 9. 2024: Hodinky již mají aktualizaci na nový systém Wear OS 4.0 – více informací.
Jsem rád, že Xiaomi nenasadilo čistý systém Wear OS, ale upravilo ho vlastním stylem. Narazit tedy můžete na známé ikony z jiných hodinek tohoto výrobce, ale i prostředí MIUI z mobilů a tabletů. Čistý systém totiž není nic hezkého. Především menu vypadá dobře a je přehledné. Systém také opravdu umí udržet běh aplikací na pozadí, takže Threema Libre fungovala jedním slovem výborně se všemi upozorněními. Pochvaloval jsem si i budíky, kdy hodinky nejen vibrují, ale i hlasitě vyzvánějí. Vyzvánění si můžete upravit v nastavení hodinek. Předinstalována je i aplikace pro tlak vzduchu, zvukový záznamník, stopky, světové hodiny, prozvonění ztraceného telefonu, svítilna s rozzářeným displejem, aplikace pro mytí rukou a počasí.
Systém má v sobě Obchod Play s možností stahování ciferníků, aplikací a her optimalizovanými pro chytré hodinky. Doinstalovat si můžete i známé aplikace Strava, Adidas Running a spoustu dalších. Jelikož bylo použito jádro Androidu, neoficiálními cestami do hodinek lze doinstalovat různé mobilní aplikace a hry. Já denně používal aplikaci AyuGram pro plnohodnotný Telegram i s hovory přes internet, Threema Libre, aplikaci k elektrické koloběžce, internetový prohlížeč Bromite, překladač DeepL, e-mailový klient FairEmail a další. Nabízí se i možnost si zahrát jednoduché hry a doinstaloval jsem si hry: Orbia, Flappy Nyan, 3D Pinball Space Cadet, Hill Climp Racing a další.
- Jak instalovat APK soubory aplikací do chytrých hodinek s Wear OS?
- Jaké hry hraju na Wear OS hodinkách Xiaomi Watch 2 Pro?
Ovládání hodinek je velmi jednoduché. Chválím výrobce za otočnou korunku, která umí i haptikou odezvu (vibrace). Můžete ji využívat nejen při prohlížení menu hodinek či jejich nastavením, ale i během čtení zpráv v oznámeních, v mapách a mnoha doinstalovaných aplikací. Korunka i slouží jako tlačítko a pomocí něj probudíte hodinky a vrátíte se zpět na hlavní obrazovku s ciferníkem. Dvojím stiskem tlačítka v otočné korunce se dostanete do mutitaskingu se všemi spuštěnými aplikacemi. Pak je tu i dvojice tlačítek na boku pouzdra hodinek. Můžete jim funkcionalitu upravit. Já hornímu tlačítku přiřadil funkci pro bezkontaktní placení přes Google Peněženku. Spodní tlačítko pak umí otevřít naposledy spuštěnou aplikaci.
Níže galérie screenshotů z Wear OS 4.0
A nějaká ovládací gesta? I ta samozřejmě jsou k dispozici a fungují výborně. Dost se podobají i gestům z chytrých hodinek od jiných výrobců. Vysunutím horní části displeje se dostanete do centra s oznámením a zprávami, tahy do stran se dostanete k přehledu o spánku a dalších aktivitách. V každé aplikaci pak můžete využívat gesto zpět, a to tahem zleva displeje. Vysunutím spodní části je pak centrum se zástupci různých funkcí.
Co hodinky umí monitorovat?
Výrobce do hodinek Xiaomi Watch 2 Pro nasadil hromadu sportovních aktivit. Všechny můžete spustit přímo v chytrých hodinkách. Na těch můžete aktivitu spustit, ukončit, prohlížet si data a statistiky. Dle stránek výrobce hodinky umí 150 sportovních aktivit, mezi kterými nechybí chůze, běh venku i uvnitř, cyklistika a mnoho dalších. Celou nabídku si můžete prohlédnout v přiložené galérii screenshotů z hodinek níže.
Dost sportovců si chce svůj běh, cyklistiku a jiné sporty zaznamenat do mapy. K tomu stačí spustit právě zmíněné sportovní aktivity a výrobce i uvádí, že je podporována funkce GNSS. Ta umí využívat GPS/A-GPS, Galileo, Glonass, Beidou a další. Vaši polohu však bere z mobilního telefonu poblíž. Někdo tedy může postrádat integrovanou GPS přímo v hodinkách. Původně bylo v recenzi uváděno, že hodinky nemají integrované navigační systémy GPS a další. Vycházel jsem z toho, že můj kus měl z nějakého důvodu bez přítomnosti mobilu problém polohu najít. Za vším stála chyba v Google účtu. Po novém přihlášení a povolení všech potřebných oprávněních polohu najdou i bez mobilu. Za upozornění děkuji čtenáři. 😉 Poloha na mapě je během sportu zaznamenána spolehlivě, můžete informace sdílet kamarádům, uložit si data v obrázku do galérie fotek mobilu atd.
Řekl bych, že opravdu obstojně umí hodinky měřit teplotu pokožky. Funguje to nejen na zápěstí, ale klidně i na jiných částech. Nechybí ani pro někoho podstatné informace o okysličení krve (SpO2), spálených kalorií a srdeční tep. Ženy rozhodně ocení funkce pro monitoring menstruačního cyklu a dostalo se i na míru stresu. Sledovat i můžete, jak moc jste v pohybu, jak často stojíte a další užitečné informace. Zaznamenána je i míra stresu, můžete dělat dechová cvičení a pochvaloval jsem podrobné měření spánku. Vše najdete v podrobnějších grafech v mobilní aplikaci Mi Fitness, ale dost informací je k dispozici ihned na displeji hodinek. Níže se nachází galérie screenshotů z hodinek.
No gallery template found!V současné době je škoda, že hodinky neumí monitoring EKG. Je ale dost možné, že se této funkce časem dočkáme. V Evropě totiž musí taková zařízení splňovat různé certifikace a již několik výrobců tuto funkci uvolnilo časem. Zajímavou funkcí jsou informace složení vašeho těla. To jistě ocení sportovci a funguje to tak, že algoritmy použijí informace o vás a změří další potřebná data senzory. Je nutné přitom mít položený prostředníček a prsteníček na dvojici tlačítek na boku hodinek. Vlastně je to podobné, jako měření EKG u některých hodinek.
Jak je to s mobilní aplikací?
Hodinky Xiaomi Watch 2 Pro je možné samozřejmě připojit k mobilu se systémem Android 8.0 a novějším bez ohledu na výrobce, a to skrze Bluetooth 5.2. Mají k tomu vlastní mobilní aplikaci Mi Fitness. Ta je moderní, je dostupná v Obchodě Play, je přehledná a celá přeložena do češtiny. Ihned po jejím spuštění máte rychlý přehled z monitoringu hodinek. Takřka každou položku si můžete prstem rozklepnout a získat podrobné informace a grafy nejen o krocích, ale i spánku, okysličení krve, sportovních aktivitách a dalších.
V mobilní aplikaci můžete vybrat, z jakých aplikacích v mobilu chcete dostávat oznámení do hodinek. Budete moci na zprávy i reagovat. Vybrat si můžete ciferník, upravit budíky (to lze i v hodinách), synchronizovat události z kalendáře, předpověď počasí, světové časy, vytvořit snímek obrazovky z hodinek, odkaz na nové aplikace do Obchodu Play, nastavení srdečního tepu, okysličení krve, spánku a dalších monitorovacích funkcí. Pro více informací např. o spánku doporučuji zapnotu rozšířený monitoring u dané funkce. Spravovat můžete i položky a ikony v systému hodinek, nastavit režim spánku hodinek, rychlé použití tísňového kontaktu spodním tlačítkem hodinek, nastavit Google Asistenta a další běžné funkce.
Používáte službu Strava? Můžete si ji propojit s Mi Fitness a mít data propojena. Tuto možnost najdete vespod aplikace v: Profil, Data třetích stran, Strava. V položce „Profil“ můžete nastavit i potřebná oprávnění aplikace.
Mám mobil od Xiaomi, budu mít nějaké funkce navíc?
Hodinky Xiaomi Watch 2 Pro jsem testoval s mým oblíbeným mobilem Xiaomi 13 Pro. U chytrých hodinek a náramků je známo, že při použití stejné značky mobilu budete mít i nějaká ta zvýhodnění. Nejsou však tak drastická, jako je jiných výrobců. Nasazena byla stará dobrá funkce odemykání mobilu hodinkami, když mobil budete držet v ruce. Další příjemnou funkcí na letní výlety může být ovládání spouště fotoaparátu i s náhledem na displeji hodinek.
Pokud máte mobil s Androidem od jiného výrobce, nemusíte smutnit. Existuje totiž třeba aplikace Camera Opus, kterou stáhnete do hodinek i svého mobilu a náhledem můžete ovládat spoušť fotoaparátu. Myslím, že aplikací pro tyto účely bude i více.
Mohu hodinkami ovládat chytrou domácnost?
Dnes stále více lidí používá chytrá zařízení. Je fajn mít ovládání např. světel přímo na svém zápěstí. Již v hodinkách se nachází aplikace Google Home, ve které můžete ovládat třeba chytrá světla. Já tak používal chytrá světla značky od Yeelight, která také patří pod Xiaomi. V Obchodě Play v hodinkách se nachází také aplikace dalších služeb. Narazit můžete na aplikace: Home Assistant, SmartThings, Nuki Smart Lock a Hue Essentials pro Philips Hue.
Jak je na tom výkon hodinek? Bude stačit?
Moc lidí výkon chytrých hodinek neřeší. Já to chápu a většina lidí moc výkonu ani potřebovat nebude. Když už ale máte opravdu chytrý systém Wear OS, nabízí se možnost instalovat různé aplikace a případně i hry. Výkon tedy už docela důležitý je. Do hodinek Xiaomi Watch 2 Pro byl nasazen výborný hodinkový procesor Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1 a 2 GB RAM. Takový výkon mají často i jednou tak drahé hodinky, takže výkon mohu jen chválit. Byl také dostatečný i pro různé aplikace a hry doinstalovanými neoficiálními cestami. Potěší i 32 GB interní úložiště pro aplikace, hry, aktualizace a offline hudbu.
Výdrž na jedno nabití a nabíjení
Výdrž na jedno nabití je stále problémem většiny dnešních opravdu chytrých hodinek. Xiaomi má v nabídce různé hodinky, které slibují až 14denní výdrž na jedno nabití. Ony tolik sice vydrží, ale ani zdaleka nemají tak chytrý systém s tolika možnostmi a aplikacemi. Uvnitř hodinek Xiaomi Watch 2 Pro je akumulátor o kapacitě 495 mAh.
Jak na tom výdrž reálně je? Výdrž vždy hodnotím dost nerad, protože se odvíjí podle toho, jak uživatel bude hodinky používat. Horší výdrž budou mít logicky i hodinky v LTE verzi. Při takovém běžném používání mohou vydržet přibližně dva dny na jedno nabití. Jelikož jsem ale náročný uživatel, který z hodinek odepisoval, používal velké množství aplikací a instaloval další, nabíjel jsem hodinky denně. Výdrž tedy lepší výt rozhodně byla, ale na durhou stranu ani konkurence na tom není nejlépe. Sáhnout můžete i po úsporném režimu, vypnout Wi-Fi a Bluetooth pro vyšší výdrž na cestách.
A nabíjení? V prodejním balení se nachází nabíjecí puk, který můžete připojit do nabíjecího adaptéru od mobilu, počítače a jiných zařízení. Hodinky si rozumí i s různými powerbankami, takže je můžete nabíjet i na cestách. Nabíjecí puk je sice magnetický a hodinky v něm drží výborně, ale nejedná se skutečně o bezdrátové nabíjení. Při vložení hodinek do nabíjecího puku dojde k připojení pinů. Je velká škoda, že hodinky nemají Qi bezdrátové nabíjení, ale zas je nabíjení na poměry hodinek opravdu bleskové. Rychlostí nabíjení drtí všechny hodinky v tomto cenovém segmentu. Z nuly do plného stavu jsem je nabíjel mezi 42–45 minut.
Konektivita – velká pochvala
LTE verze hodinek umožňuje používání eSIM karet s LTE sítěmi. Můžete v nich tedy provozovat i mobilní internet, ale musí tyto funkce váš mobilní operátor podporovat. Obě verze hodinek Xiaomi Watch 2 Pro podporují připojení ke standartním Wi-Fi 4 (2,4 GHz) sítím, ale velkou pochvalu si výrobce odnáší za podporu Wi-Fi 5 (5 GHz), protože tyto sítě časti neumí ani dražší hodinky. Hodinky pak dle propagačních materiálů výrobce umí Bluetooth 5.2 nejen pro připojení mobilu, ale já používal i připojení skrze aplikaci k elektrické koloběžce a s různými bezdrátovými sluchátky.
Jak jsou na tom platby hodinkami? V tomto ohledu to není u chytrých hodinek tak jednoduché. Dost z nich NFC cívku sice má, ale nejsou podporovány platby na našem trhu a narazit lze i na omezení různých bank. To je právě výhoda hodinek s Wear OS, protože ty mají všechny certifikované Google služby a tento model hodinek má i potřebné NFC. Přímo v hodinkách se tedy již nachází aplikace Google Peněženka, která podporuje české i slovenské platební karty. Hodinkami jsem platil takřka denně a nenarazil jsem na žádný problém s Mastercard ani Visa kartami.
Závěr – slušný start s Wear OS
V době psaní recenze se cena chytrých hodinek pohybovala dle verze. Na našem trhu je totiž běžná Bluetooth verze jen s Wi-Fi za 5 590 Kč s DPH. Výrobce za příplatek má i LTE verzi s eSIM za 6 290 Kč s DPH. Hodinky jsou dostupné v oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz a ve velkých e-shopech.
Na chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro jsem byl opravdu hodně zvědav. Dle návštěvnosti tohoto webu i vidím, že o recenze chytrých hodinek je letos rekordní zájem. Testování hodinek jsem si užil, protože jsou opravdu chytré a Wear OS toho uživatelům nabízí dost, což se týká i opravdu spolehlivého reagování na jakékoliv zprávy. Vzhledem k ceně je však nutné počítat s tím, že safír, keramiku nebo titan na hodinkách nenajdete. Myslím si, že výrobce má s Wear OS ale opravdu dost dobře nakročeno a i cena byla nastavená rozumně. Doufám, že se časem dočkáme i nějakých prémiových hodinek s Wear OS třeba s cenovkou kolem 10 tisíc Kč.
Xiaomi Watch 2 Pro mají hezký kulatý OLED displej s dostatečným jasem, kvalitní konstrukční zpracování se zvýšenou odolností a někdo jistě ocení i variantu s eSIM. Já sice na test neměl koženou verzi, ale kdybych si měl hodinky koupit, rozhodně bych sáhl po tom pěkném koženém řemínku od Xiaomi. Pokud by někoho řemínek omrzel, může si jakýkoliv 22 mm v hodinářsví či e-shopu dokupovat.
Hodně lidem v mém okolí se líbila i hlasitost reproduktoru hodinek, možnost provádět hovory nejen z eSIM/mobilu, ale i Telegramu a využívání bezkontaktních plateb přes Google Peněženku. Velkým lákadlem pro geeky může být možnost doinstalovat velké množství mobilních aplikací a her neoficiálními cestami, ovládání chytré domácnosti a 5 GHz Wi-Fi sítě. Pochvaloval jsem si i měření SpO2 a podrobnější statistiky spánku. Jako milovník 120 W drátového nabíjení Xiaomi mobilu jsem rád viděl i rychlé nabíjení hodinek. Výrobce musím rozhodně pochválit i za velmi dobrý výkon.
Myslím si, že Xiaomi Watch 2 Pro jsou povedené hodinky a najdou si dost spokojených zákazníků. Mají však i nějaké ty nedostatky, které mohou některým uživatelům vadit. Osobně bych uvítal lepší výdrž hodinek na jedno nabití a možnost si měřit EKG. Ono to s tou výdrží ale slavné není u žádných opravdu chytrých hodinek… Někomu pak může chybět integrovaná GPS přímo v hodinkách.
Pokud jste ochotni překousnout zmíněné nedostatky a opravdu toužíte po slušných chytrých hodinkách s Wear OS, mohu Xiaomi Watch 2 Pro doporučit. Výrobce také vydává pravidelné aktualizace a věřím tomu, že hodinky bude aktualizacemi nadále vylepšovat, což je třeba u mobilů tohoto výrobce zvykem.
Hodinky samozřejmě integrovanou GPS mají.
Ne, nemá. Tedy alespoň Bluetooth verze ne. Bez mobilu žádnou polohu nenajde a vyhledává jen GNSS.
Aktualizace dne 26. 10. 2023: Původně bylo v recenzi uváděno, že hodinky nemají integrované navigační systémy GPS a další. Vycházel jsem z toho, že můj kus měl z nějakého důvodu bez přítomnosti mobilu problém polohu najít. Za vším stála chyba v Google účtu. Po novém přihlášení a pvoolení všech potřebných oprávněních polohu najdou i bez mobilu. Za upozornění děkuji čtenáři. 😉
A co je GNSS? To je souhrn globálních navigačních systémů, jako je GPS, Galileo, Glonass, Beidou. Takže hodinky opravdu vestavěnou GPS mají. Mám je v Bluetooth verzi a normálně mi pozici bez telefonu najdou..
Aktualizace dne 26. 10. 2023: Původně bylo v recenzi uváděno, že hodinky nemají integrované navigační systémy GPS a další. Vycházel jsem z toho, že můj kus měl z nějakého důvodu bez přítomnosti mobilu problém polohu najít. Za vším stála chyba v Google účtu. Po novém přihlášení a pvoolení všech potřebných oprávněních polohu najdou i bez mobilu. Za upozornění děkuji čtenáři. 😉
Já je mám v Bluetooth verzi na ruce a pozici mi ani po několika minutách hledání bez mobilu nenajdou. Vyzkoušeno v sportovních režimech i v různých mapových aplikacích. 😀
Každopádne díky za informací. Zkusím systém obnovit do továrního nastavení.
Nakonec jsem zjistil, že hodinky GNSS se všemi navigačními systémy přímo v hodinkách opravdu mají. Za celým problémem stála nějaká chyba v Google účtu (aplikaci pro přihlášení ke Googlu). Po novém přihlášení je poloha bez nutnosti mít u sebe mobil nalezena v různých aplikacích.
Uznávám, že jsi měl pravdu. Informace byla do recenze doplněna, moc děkuji za upozornění a sypu si popel na hlavu. 😀