Threema pro bezpečnou komunikaci je ještě bezpečnější

Co se bezpečnosti týče, je aplikace Threema roky jedničkou. Můžete ji používat zcela anonymně, a to v případě Androidu i plně odstřiženou od Googlu a Applu ve verzi Threema Libre. Komunikace není nikam na servery ukládána a jedná se tedy o skutečné end-to-end (koncové šifrování). Odesílat lze i fotky v původní kvalitě. Threema nově oznámila, že zavádí pro všechny ještě vyšší zabezpečení, a to díky protokolu Ibex.

Švýcarská Threema udává, že jejím hlavním cílem je poskytnout maximální bezpečnost a soukromí uživatelů. Nevyžaduje tel. číslo, e-mail nebo skutečné jméno. Můžete ji používat zcela anonymně a ve spojení s kamarády budete skrze anonymní Threema ID. Nově služba zavádí bezpečnostní protokol Ibex. Každému se automaticky aktivuje nová bezpečnostní funkce Perfect Forward Secrecy (PFS). Díky tomu bude komunikace ještě bezpečnější.

To ale není vše a alespoň v mém případě je aplikace Threema Libre rychlejší na méně výkonných mobilech. Další změnou prošel i vzhled aplikace, který je takový svěží a modernější. V nastavení si můžete zapnout i funkci „Dynamická barva“ pro automatické přizpůsobení barev prostředí dle tapety systému Android. Rychlejší je i manuální mazání zpráv v: Nastavení/Média a úložiště a někteří uživatelů hlásí, že jim mnohem spolehlivěji funguje zrcadlení oznámení z mobilu do chytrých hodinek.

Prostřednictvím komplexního zkoumání jsme úspěšně vyhodnotili dodržování slibovaných bezpečnostních vlastností protokolu. Výsledky naší analýzy ukazují, že protokol Ibex uspokojivě splňuje požadované bezpečnostní požadavky. Je pozoruhodné, že naše zkoumání neodhalilo v protokolu žádné nedostatky ani zranitelnosti. Tento výsledek podtrhuje správný kryptografický návrh protokolu Ibex, protože obstál v přísné bezpečnostní analýze a my jsme byli schopni formálně prokázat bezpečnost protokolu Ibex. Absence významných slabin dále posiluje důvěru v bezpečnostní záruky protokolu a zvyšuje jeho celkovou spolehlivost. (p. 36) – Threema blog

Nová bezpečnostní funkce Perfect Forward Secrecy (SPF) se aktivuje všem uživatelům automaticky a není třeba nic nastavovat. Jedná se o správný přístup, aby komunikace byla bezpečná. Stačí si tedy jen stáhnout dostupné aktualizace pro Android a iOS. Ty jsou dostupné v Google Play, Apple AppStore, Huawei AppGallery, Threema Shop (APK) i F-Droid v případě Threema Libre.

Ibex tedy poskytuje prokazatelnou bezpečnost a důvěrnost je zaručena. Výzkumníci dále dokazují, že Ibex dodržuje i další bezpečnostní záruky, zejména: integritu, autenticitu a dokonalé dopředné utajení. – Threema blog

Zdroje: Threema

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*