Jak povolit oznámení z mobilů Xiaomi do hodinek Huawei?

Máte hodinky Huawei a nefungují vám oznámení na nové zprávy z mobilu? Na některých mobilech se systémem Android je může stát, že tuto funkci systém z bezpečnostních důvodů zablokuje. Android ale není iOS a samozřejmě si můžete do nastavení sáhnout a příjem oznámení z jakékoliv aplikace do hodinek povolit. Celý postup najdete níže. 😉

Jak oznámení povolit na mobilech Xiaomi, Redmi a POCO?

Každý výrobce má nadstavbu Androidu trochu jinou a postup se může mírně lišit. Níže najdete postup s videem, který jsem prováděl na mobilu Xiaomi 13 Pro se systémem Android 13/MIUI 14.

Je dobré upozornit, že doporučuji mít i nejnovější verzi aplikace Huawei Zdraví. Vím, že i v mém okolí dost uživatelů tyto aktualizace dlouhé měsíce ignoruje a pak se diví, že jim oznámení či jiné funkce nefungují. Napsal jsem i návod, jak nainstalovat nejnovější aplikaci Huawei Zdraví v češtině.

  • Na některých mobilech stačí na ikoně aplikace Huawei Zdraví podržet prst/O aplikaci. Pokud vám tato možnost nefunguje, je nutné přejít do: Nastavení telefonu/Aplikace a tam aplikaci Huawei Zdraví najít.
  • Na této obrazovce můžete nastavit různá oprávnění aplikace, ale v našem případě nás nejvíce zajímá položka „Povolit zakázaná nastavení“. Tato funkce vlastně povolí aplikaci Huawei Zdraví přístup k blokované funkci s oznámeními mobilu.
  • Spusťte aplikaci Huawei Zdraví/Zařízení dole/Název hodinek Huawei nahoře/Oznámení. Tuto funkci je zapotřebí nahoře povolit. Nejspíš vás systém mobilu odkáže na další obrazovky, kde bude zapotřebí ještě povolit přístup k oznámením. Vše stačí jen povolit a případná upozornění ignorovat.
  • Po úspěšném povolení oznámení můžete v aplikaci Huawei Zdraví povolit, z jakých aplikací chcete oznámení dostávat.
  • Aby oznámení z mobilu do hodinek fungovalo spolehlivě, bude nejspíš nutné u aplikace Huawei Zdraví zakázat úsporu baterie (uspávání)odkaz na návod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*