Jak funguje poslech hudby z hodinek Huawei Watch 4 Pro

Chytré hodinky Huawei Watch 4 Pro nabízí operační systém HarmonyOS, funkci eSIM, Wi-Fi, Bluetooth a integrované reproduktory. Hodinky budou monitorovat veškeré aktivity během sportu, přesti budete moci i poslouchat svou oblíbenou hudbu. V tomto článku jsem se podíval na to, jak je možné z hodinek hudbu poslouchat.

Jak hudbu z různých aplikacích ovládat?

Hodinky Huawei Watch 4 Pro mají multitasking a mezi aplikacemi se můžete libovolně přepínat. Můžete je ale i minimalizovat a na hodinkách dělat něco jiného, zatímco hudba bude nadále přehrávána. K aplikaci s hudbou se vrátíte zpět dvojitým rychlým stisknutím korunky. Můžete ale i přejít do obrazovky „Assistant“ tahem prstu zleva doprava na ciferníku. Tam je k dispozici systémový přehrávač, který funguje i s offline hudbou, YouTube Music, YouTube, různými online rádii nebo i audioknihy. Přehrávanou skladbu můžete rozklepnout a dostat se do zvětšeného přehrávače, kde je možné i regulovat úroveň hlasitosti otáčením korunky.

Přesun offline hudby do hodinek

Hodinky Huawei Watch 4 Pro poskytují štědré interní úložiště (lze využít 21,75 GB), které lze využívat pro instalaci různých aplikací, ale i pro uložení hudby. Jedná se o straý postup a dnes už moc lidí MP3/FLAC skladby nestahuje. Má to však velkou výhodu v tom, že hudba je pak dostupná všude.

Jak hudbu přesunout? V mém případě se stalo, že v mobilní aplikaci Huawei Zdraví se v sekci hudby zobrazilo upozornění, že je zapotřebí udělit povolení k přístupu k úložišti. V tomto případě otevřete menu aplikací na hodinkách, spusťte aplikaci Hudba od výrobce a povolte přístup k úložišti hodinek. Nyní bude funkce pro přesun hudby v mobilní aplikaci funkční.

Během testování jsem zkoušel přesun různých skladeb. Potvrdit mohu funkčnost skladeb ve formátech FLAC a MP3. Všechny přesunuté skladby z mobilu najdete právě v aplikace Hudba v hodinkách.

Níže je modré tlačítko „POVOLIT“

Stanice v aplikaci Hudba

Líbí se mi, že výrobce se snaží poskytnout i nějaké vlastní řešení. Jestli nechcete žádnou hudbu hledat, spolehnout se můžete na aplikaci Hudba v hodinkách. Ta umožňuje přehrávání vámi uložené offline hudby, ale má i vlastní stanice. Tam si můžete vybrat hudbu na Relax, sport, romantickou, šťastnou, klidnou, řízení a další. Hudba je bezplatně streamována, ale používat můžete i předplatné, kdy získáte možnost stahování do hodinek a další výhody.

Streamovací služby

S těmito službami je to ve světe chytrých hodinek složitější, ale přeci jen se mi podařilo zprovoznit YouTube, YouTube Music i Spotify. Není to tak složité a předplatitelé Spotify budou moci stahovat i hudbu do offlinu. Je jen nutné v hodinkách přejít do: Nastavení/Aplikace/Aplikace/Spotify/Oprávnění povolit oprávnění „Média a soubory“. Pak můžete hudbu stahovat do offline skrze Wi-Fi.

HarmonyOS je založen na jádru systému Android, díky čemuž jsem do hodinek nainstaloval různé aplikace. Poslech hudby z YouTube Music mi fungoval dobře z reproduktoru hodinek i do různých Bluetooth sluchátek. Během testování jsem zkoušel aplikace YouTube ReVanced, InnerTune a ViMusic.

A co audioknihy?

Audioknihy jsou oblíbené a samozřejmě je můžete používat i v hodinkách Huawei. Přesunout si nahrávky audioknih můžete do úložiště hodinek, ale během mého testování jsem vyzkoušel nainstalovat i aplikaci Audiotéka. Jedná se o známou českou službu, která však oficiálně pro hodinky Huawei není. Nainstaloval jsem tedy verzi pro Android, která mi fungovala v pořádku.

Poslechnout lze i online rádia

V hodinkách fungují i aplikace poslech online rádií. Přímo v Huawei AppGallery v hodinkách je k dispozici aplikací pro rádia více. Doporučit mohu CZ Radio, které má příjemně optimalizované prostředí v češtině. Jeho ovládání je tedy pohodlné a k dispozici jsou všechna klíčová česká rádia. Jen spouštění některých chvilku trvá, než se spustí stream, ale poté vše funguje. TuneFM je také fajn a má v nabídce česká rádia. V nabídce je i zahraniční aplikace Rock Radio a další.

Aplikace CZ Radio v hodinkách Huawei

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*