Jak na mobilu Huawei používám Obchod Play?

Výrobce Huawei bohužel trpí kvůli sankcím ze strany USA. Bohužel s Huawei tedy nesmí spolupracovat ani společnost Google, což znamená, že v nových mobilech či tabletech již nebudou služby Googlu (Google Mobile Services), a to ani Obchod Play. Huawei se však snaží s celou situací bojovat, proto se snaží do svého obchodu s aplikacemi a hrami AppGallery nalákat stále více vývojářů. Počet aplikací a her v obchodě tedy denně roste, ale stále nenabízí všechny potřebné aplikace.

Není žádným tajemstvím, že dlouhodobě používám mobil Huawei P40 Pro, a to jako svůj primární mobil a bez problémů jej tedy dokáži používat. Spoléhat se však musím na alternativní obchody, kdy stahuji aplikace/hry a také jejich aktualizace např. v obchodě Uptodown AppStore.

Co ale když chci mít v mobilu Obchod Play? Možné to je a je k tomu hned několik způsobů. Některé jsou složitější a kompletně do mobilu nainstalují všechny služby Googlu. Jedná se však o větší zákrok do systému, který nedoporučuji a nebudu s tím nikomu radit. Mám však snazší řešení v podobě aplikací. To není nijak invazivní, přesto je funkční a běžně jej používám.

Bez Obchodu Play bych se osobně obešel, ale bohužel Equa Bank aplikaci jinak do mobilu nedostanu, takže jsem se musel obrátit na aplikaci Google Space. Ta mi funguje dobře a umožňuje mi používat Obchod Play a díky tomu i aplikace a hry: Google Zprávy, Google Analytics, Google Lens, Google Fotky, Call of Duty: Mobile, Dead by Daylight a řadu dalších. Odkazy na stažení aplikace najdete na konci článku.

Pokud tedy máte mobil či tablet Huawei bez Google služeb, můžete Google Space vyzkoušet. Našel jsem však i druhou aplikaci obsahující Obchod Play, a to DualSpace. Ta funguje stejně, jako Google Space, ale navíc umožňuje ikony nainstalovaných aplikací z Obchodu Play přidat na plochu. Aplikace mi však nefungovala v některých případech ideálně, ale vyzkoušet ji můžete. Na konci článku najdete odkaz na aplikaci, ze které jsem odstranil také otravné reklamy.

Co když mi aplikace z Google Play nejdou stáhnout? Po nějaké době se u Google Space stává, že nové aplikace/hry a jejich aktualizace není možné stahovat. Tento problém se mi vyskytl u všech zařízeních, ale řešení je jednoduché. Stačí přejít do multitaskingu mobilu a klepnout na ikonu popelnice, čímž dojde k ukončení všech aplikací. Pokud ani to nezabere, ukončení aplikací v multitaskingu opakujte a poté se stahování spustí. Tedy alespoň v mém případě na mobilu s EMUI 11 tento postup funguje. 😉

 

Všechny potřebné odkazy:

1 komentář

  1. Díky za postup, bez Equa bank aplikace bych se neobešel, je skvělá!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*