Jak do mobilů Huawei nainstalovat Obchod Play? A co hodinky?

Společnost Huawei je bohužel pod západními sankcemi. Operační systém HarmonyOS ve všech nových zařízeních je sice postaven na jádru systému Android, ale nemůže mít služby od Googlu. Co to znamená? Nemůže mít Obchod Play, Google Mapy, ale i potřebná API pro funkčnost všech aplikací a her potřebných na našem trhu. Pokud chcete, můžete zkusit možnosti zmíněné v tomto článku.

POZNÁMKA: Tento článek byl aktualizován dne 18. 8. 2023

Jak na Obchod Play v mobilech značky Huawei?

Huawei má stále hezká zařízení a omezení se týká bohužel především mobilů, kde vyžadujeme všechna potřebná API. Ani drahé mobily značky Huawei bohužel neumí mobilní sítě 5G. Vyzkoušet můžete ale tři známé aplikace, které nabízí prostor pro různé aplikace a také Obchod Play. Oblíbené aplikace si tedy skrze Obchod Play můžete stáhnout do těchto aplikací a využívat je.

Aktuálně je možné vyzkoušet více nástrojů, díky kterým můžete využívat aplikace od Googlu, ale prostor aplikací poskytuje i potřebná API pro funkcionalitu aplikací. Asi nejznámějším nástrojem je Gspace, který funguje dobře, ale vyzkoušet můžete i ověřená open-source řešení.

Za aplikacemi PlayBox a MultiApp stojí totožný vývojář a obě aplikace jsou svou funkcionalitou dost podobné, jako Gspace. Obchod Play však v aplikacích najdete ihned a není třeba se k němu nějak zdlouhavě dostávat.

Jak do chytrých hodinek Huawei instalovat Android aplikace?

Huawei ukázal, že to s chytrými hodinkami myslí opravdu vážně. Systém HarmonyOS pro hodinky je neustále vylepšován, umí instalovat aplikace z hodinkového AppGallery a některé modely mají prémiové materiály a elegantní design. Co když ale do hodinek chci více aplikací?

Na test jsem ob držel hodinky Huawei Watch 4 Pro a řekl jsem si, že když je HarmonyOS postaven na jádru Androidu a má procesor od Qualcommu, mohl by umět i instalaci Android aplikací neoficiální cestou. Skutečně to je možné a vlastně k tomu stačí tři naprosto jednoduché příkazy v ADB. Pak už jen stačí sehnat si APK soubory aplikací a doinstalovat je bezdrátově do hodinek.

Jaké aplikace jsem v hodinách zprovoznil? Samozřejmě chytré hodinky nejsou mobil a limitováni jste především velikostí displeje. Užívat si však můžete hudbu ze služeb YouTube Music, Spotify, Audiotéka a poslouchat různá česká online rádia. Používat je možné aplikace pro oblíbenou aplikaci Telegram, ale i Threema a e-mailového klienta FairEmail. Fungují dobře i Jízdní řády od Seznam.cz a internetový prohlížeč Bromite. Zahrát si můžete i fajn hry např. Orbia, Flappy Nyan, Happy Towers a další.

>>Mohlo by se vám také líbit:

14 komentář

 1. Funguje i Google pay?

  1. Bohužel

 2. Nějak po stahování nelze v Google play stahovat. Ne zablokovali to už?

  1. Adolf Pupík

   Občas to blbne, ale aplikace se mi nakonec vždy stáhnout.

   1. Nejde mi otevřít na Huawei p smart 2021

 3. Proc ted v google space nelze otevrit obchod google? Vzdy me to vrati na uvidni obrazovku.

  1. Na mých mobilech funguje ta verze, co je tu ke stažení bez problémů.

 4. Ten google space blbne vzdy chvili jde obchod a pak mi to zas nejde, kdyz to odinstaluju a nainstaluju tak to pak jde na tyden. Asi to chce aktualizaci, ale kdyz to aktualizuju z appgalery tak uz obchod nefunguje vubec. Co s tim?

 5. Musite zakazat automaticky update aplikace, funguje jen tahle verze GSPACE.

 6. Mám Huawei p40 lité a funguje to perfektně adroind 10.1.0

 7. Aplikace funguje bez potíží. Jediné minus je ze musím vyhledávat posléze Google play na stránkách Google. Chybí samotná ikona obchodu jako takového. Jinak super alespoň nemusím vyhodit telefon z okna.

 8. Děkuji funguje

 9. Děkuji funguje na huawei p smart 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*