Jak do mobilů Huawei nainstalovat YouTube, Messenger a další aplikace

Huawei se v loňském roce stal obětí obchodní války mezi USA a Čínou. Všechny nové mobily značky Huawei a HONOR tedy již nemohou mít služby Googlu. To znamená, že tedy nebudou mít ani Obchod Play, ze kterého si každý stahuje aplikace. Jak tento problém řešit? Je to vůbec možné? To se dozvíte v tomto článku.

AKTUALIZACE ČLÁNKU dne 13. 6. 2023:

Na tomto webu se mobilům značky Huawei již nevěnujeme, protože jejich pořízení nemá vůbec žádný smysl. Ani jeden z mobilů nenabízí 5G čipy a nepodporují tedy mobilní sítě 5G. Tyto sítě jsou již dnes velice důležité, protože se objevují v lokalitách, kde kdysi nebylo ani LTE. Operační systém v mobilech také nemá pro náš trh naprosto nutná API. Ta jsou potřebná pro bezproblémový chod veškerých zásadních aplikací.

Pravděpodobně finančně motivované redakce či YouTubeři vám mohou tvrdit, že s mobily běžně fungovat lze, ale drtivá většina lidí bude postrádat aplikace. Ano, existují řešení pro doinstalování aplikací umožňujících využívání Google služeb, ale ty mají velká omezení. Neumí totiž některé bankovní aplikace, za jejich využívání můžete dostávat v některých službách bany, ani v těchto aplikacích nelze používat všechny známé aplikace a dost těchto aplikací má pochybný původ. Přihlášením do těchto aplikací vystavujete svůj Google účet a další údaje velkému bezpečnostnímu riziku.

Co když nechci mobil s Google službami?

Samozřejmě je jen na vás, jaký mobil si pořídíte, ale vážně chcete utrácet takové peníze za mobily s těmito problémy? Pokud toužíte po mobilu bez Googlu, můžete vyhledat jiná a spolehlivější řešení. V první řadě můžete si zakoupit i některé běžné mobily, aplikace od Googlu odinstalovat a zbylým zcela zakázat přístup k internetu. Obchod Play a další služby můžete klidně používat i zcela v izolovaném prostoru, takže nebudou do dalších aplikací a datům zasahovat. Existuje pak i verze androidí ROM GrapheneOS s již izolovanými Google službami.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*