Jak do mobilů Huawei nainstalovat YouTube, Messenger a další aplikace

Huawei se v loňském roce stal obětí obchodní války mezi USA a Čínou. Všechny nové mobily značky Huawei a Honor tedy již tedy nemohou mít služby Googlu. To znamená, že tedy nebudou mít ani Obchod Play, ze kterého si každý stahuje aplikace. Jak tento problém řešit? Je to vůbec možné?

Kde si tedy většinu známých aplikací stáhnout, když již takový mobil máte? V mobilu najdete obchod s aplikaci AppGallery, kde se nachází poměrně dost aplikací, ale stále ty klíčové chybí. Můžete si tedy vyzkoušet alternativní obchody, kterých je poměrně dost. Asi nejlepší je Amazon Appstore, kde najdete aplikace Facebook, Messenger, TikTok, Instagram, Spotify a další známé aplikace.

 

Aplikace MoreApps a APKPure

Nejdříve doporučuji nainstalovat aplikaci alternativního obchodu s aplikacemi APKPure. Nemusíte se do něj vůbec registrovat. Poté stačí navštívit obchod AppGallery od Huawei, najít aplikaci MoreApps a najít si aplikace, které potřebujete. Danou aplikaci stačí rozklepnout a klepnout na ikonu obchodu APKPure, odkud ji do mobilu doinstalujete. Vyhledávat však můžete i přímo v APKPure.

Skenuj pro stažení APKPure

 

 

YouTube aplikace i s přihlášením ke Google účtu

YouTube na mobilech Huawei/HONOR pochopitelně také není. Spolehnout se můžete na webovou verzi v internetovém prohlížeči, ale to přeci jen není tak pohodlné. Doporučuji si tedy stáhnout upravenou aplikaci YouTube Vanced. Ta vypadá úplně stejně, jako oficiální aplikace, ale navíc blokuje reklamy ve videích a umí přehrávat zvuk, i když jste zrovna v jiné aplikaci nebo máte zamčený displej.

  • Do mobilu si stáhněte instalační soubor aplikace Vanced, a to přímo ze stránek www.Vanced.app. Na stránce stačí kliknout na tlačítko “Download Vanced Manager”
  • Aplikaci nainstalujte, spusťte a tlačítkem stáhněte a poté nainstalujte aplikaci microG. Následně stáhněte a nainstalujte aplikaci Vanced
  • Teď už stačí spustit nainstalovanou aplikaci Vanced, vpravo nahoře klepnout na ikonu profilu a přihlásit se ke svému Google účtu
  • To je vše 😉

 

 

Bankovní aplikace

V dnešní době snad každý bude chtít používat také internetové bankovnictví. To můžete používat v mobilní verzi, ale to přeci jen není tak pohodlná, jako aplikace. Aplikace většiny českých bank naštěstí do mobilů Huawei/HONOR nainstalovat lze, ale ne každá se nachází v AppGallery. Více najdete v samostatném článku, kde se tomu věnuji.

 

 

Aplikace LastPass

Pokud používáte populární správce hesel LastPass, tak na mobilech Huawei/HONOR opět narazíte na problém. Naštěstí si aplikaci můžete stáhnout skrze obchod Aptoide. Na stránce v odkazu stačí kliknout na oranžové tlačítko “Download”.

 

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*