Jak do mobilů Huawei nainstalovat YouTube, Messenger a další aplikace

Huawei se v loňském roce stal obětí obchodní války mezi USA a Čínou. Všechny nové mobily značky Huawei a HONOR tedy již nemohou mít služby Googlu. To znamená, že tedy nebudou mít ani Obchod Play, ze kterého si každý stahuje aplikace. Jak tento problém řešit? Je to vůbec možné? To se dozvíte v tomto článku.

 

 

Aplikace Petal Search

Huawei vyvinul vlastní aplikaci Petal Search, kterou si můžete stáhnout v AppGallery. Celá aplikace je v češtině a je velice jednoduchá. Do vyhledávacího pole stačí napsat název aplikace, kterou potřebujete a Petal Search najde zdroj, kde aplikaci stáhnout.

Na spodní části aplikace si můžete také všimnout položky „Já“. Tu doporučuji čas od času navštívit, protože tam najdete položku “Stahování“, kde  jsou k dispozici všechny nové aktualizace nainstalovaných aplikací.

 

 

Instalace Obchodu Play

Objevil se nový způsob, jak do mobilů Huawei/HONOR doinstalovat Obchod Play. Instalace zabere jen pár minut a je to velice jednoduché. Slouží k tomu hned dvě aplikace, o kterých si můžete přečíst v mém podrobnějším článku (odkaz na článek).

 

 

Uptodown App Store a APKPure

Pokud si mobil či tablet Huawei zakoupíte, rozhodně doporučuji do něj doinstalovat obchod Uptodown App Store, kde najdete Facebook, Messenger, LastPass a všechny další zásadní aplikace. Obchod navíc umožňuje snadnou aktualizaci aplikací.

Vyzkoušet můžete také APKPure, kde najdete snad úplně vše. Bohužel tento obchod v oficiální aplikaci nabízí poměrně dost reklam, což je nepříjemné. Vyzkoušet jej však můžete.

 

 

YouTube aplikace i s přihlášením ke Google účtu

YouTube na mobilech Huawei/HONOR pochopitelně také není. Spolehnout se můžete na webovou verzi v internetovém prohlížeči, ale to přeci jen není tak pohodlné. Doporučuji si tedy stáhnout upravenou aplikaci YouTube Vanced. Ta vypadá úplně stejně, jako oficiální aplikace, ale navíc blokuje reklamy ve videích a umí přehrávat zvuk, i když jste zrovna v jiné aplikaci nebo máte zamčený displej.

  • Do mobilu si stáhněte instalační soubor aplikace Vanced, a to přímo ze stránek www.Vancedapp.com. Na stránce stačí kliknout na tlačítko „Download Vanced Manager“
  • Aplikaci nainstalujte, spusťte a tlačítkem stáhněte a poté nainstalujte aplikaci microG. Následně stáhněte a nainstalujte aplikaci Vanced případně můžete vyzkoušet i službu YouTube Music
  • Teď už stačí spustit nainstalovanou aplikaci Vanced, vpravo nahoře klepnout na ikonu profilu a přihlásit se ke svému Google účtu
  • To je vše 😉
  • Pokud přihlášení do aplikace nefunguje, tak si přečtěte tento návod

 

 

Bankovní aplikace

V dnešní době snad každý bude chtít používat také internetové bankovnictví. To můžete používat v mobilní verzi, ale to přeci jen není tak pohodlná, jako aplikace. Aplikace většiny českých bank naštěstí do mobilů Huawei/HONOR nainstalovat lze, ale ne každá se nachází v AppGallery. Více najdete v samostatném článku, kde se tomu věnuji.

 

 

Mapy a navigace

Pokud hledáte náhradu za Google Mapy, tak můžete vyzkoušet nové Huawei Petal Maps. Jedná se o nové mapy, které využívají mapové podklady od TomTom.  – Více v samostatném článku

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*