Beoplay P6 – BT reproduktor na cesty se silným zvukem (RECENZE)

Dánský výrobce Bang & Olufsen ve svém portfoliu nabízí opravdu velice zajímavá zařízení, která zaujmou především svým unikátním designem, precizním zpracováním a kvalitou audia. V této recenzi jsem se podíval na přenosný Bluetooth reproduktor Beoplay P6. Jedná se o kvalitní reproduktor a v době testování se na našem trhu prodával od 7 990 Kč do 10 300 Kč.

 

 

Obsah balení – s vakem na cesty

Reproduktor Beoplay P6 se ukrývá v poměrně rozměrné krabičce, kde se nachází také nabíjecí USB-C kabel. Výrobce také myslel na to, že si reproduktor budete brát na cesty a přibalil tedy ochranný vak, který ochrání reproduktor během cestování před poškrábáním. Dále se v balení nachází jen a pouze návody.

 

 

 

Design a zpracování – precizní zpracování

Produkty značky Bang & Olufsen vynikají unikátním designem a výborným zpracováním. Beoplay P6 je připraven i na cestování. Nejedná se však o reproduktor s kompaktními rozměry a celkové rozměry činí 170 × 130 × 68 mm a váha se zastavila na 1 kg. Není to tedy žádný obr, který by byl v batohu výrazně cítit, ale pokud hledáte malé reproduktory, tak bych zvolil spíše Beoplay A1. Větší rozměry však mohou za lepší hudební přednes a všesměrový zvuk. Vzít jej můžete i k vodě a konstrukce má zvýšenou odolnost vůči stříkající vodě a prachu s certifikací IP-54.

 

Beoplay P6 si lze zakoupit v klasických barevných variantách Black a Natural. Našel jsem také zajímavější varianty Limestone a Plum, ale ty jsou za příplatek. Je celkem škoda, že k dispozici není také tmavě zelená a jiné barvy, které je možné vidět u jiných produktů B&O. Design modelu P6 pro B&O navrhla Cecilie Manz.

 

 

Na horní části hliníkového monolitu najdete pětici ovládacích tlačítek. Nijak nevystupují z těla a jsou elegantně vyřezaná do konstrukce. Jedná se o zapínací/vypínací tlačítko, Bluetooth pro vyvolání režimu spárování, dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti a také univerzální tlačítko.

 

Čelní a zadní část nabízí bytelně působící hliníkové díly s malými dírami, pod kterými se nachází kvalitní měniče. Levý bok reproduktoru nenabízí nic zajímavého, ale pravý bok potěší oboustranným nabíjecím konektorem USB-C, signalizační diodou a také kvalitním koženým poutkem. To bez problémů udrží váhu celého reproduktoru a na výletech či grilovačce jej můžete někam zavěsit.

Spodní část na sobě nese polymerový povrch, který se snaží udržet reproduktor na stole. Na dřevěném i skleněném stole držel jak přibitý, i když jsem hlasitost se silnými basy navýšil na maximum.

 

 

 

Kvalita zvuku – úchvatná hlasitost

Z reproduktoru Beoplay P6 budete mít po stránce zvuku radost. Opravdu velkou pochvalu si reproduktor odnáší za výborné basy. Zvuk celkově je vyvážený tak, že i při maximálním navýšení hlasitosti není zkreslený. Hlasitost lze také regulovat přímo na reproduktoru pomocí tlačítek, ale i v příjemném rozhraní mobilní aplikace.

 

Během mého testování jsem reproduktor používal opravdu dlouho a spokojený jsem byl s přednesem jakéhokoli hudebního žánru. Podání zvuku si také lze upravit v mobilní aplikaci od výrobce, a to i když využíváte jiný přehrávač. Já však ani neměl potřebu po úpravách sahat, protože jsem byl se zvukem velice spokojený a uchvácený jsem byl ze síly hlasitosti, kterou jsem od přenosného reproduktoru opravdu nečekal.

Reproduktor v sobě ukrývá také mikrofon a lze tedy skrze něj i telefonovat. Hovory jsem vyzkoušel hned z několika mobilů s různými verzemi systému Android. Kvalita hovoru byla velice dobrá a druhá strana si nějak nestěžovala na to, že bych nebyl slyšet.

 

 • Výkon:
  1x 36W – 4″ basový měnič, Class 10
  2x 30W – 1,5″ širokopásmové měniče, Class 10
 • Špičkový výkon: 215W
 • Frekvenční rozsah: 55 – 20 000 Hz

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Beoplay P6 v sobě ukrývá uživatelsky nevyjímatelný akumulátor s kapacitou 2 600 mAh. Výrobce slibuje 16hodinovou výdrž na jedno nabití. Hodně však záleží na hlasitosti poslechu. Mohu ale potvrdit, že číslo dané výrobcem rozhodně není nereálné a při opravdu slabé hlasitosti mi na jedno nabití vydržel i celých 18 hodin.

 

K nabíjení poslouží oboustranný nabíjecí reproduktor USB-C, který se nachází na pravém boku reproduktoru. Hned vedle nabíjecího konektoru se nachází také barevná dioda. Ta slouží k signalizaci slabého nabití (blikání červené barvy), probíhající nabíjení a plné nabití. Z úplného vybití do 100% stavu se akumulátor nabil přibližně za 3 hodiny, což je slušné. Během nabíjení lze reproduktor také bez problémů používat, ale čas nabíjení pak logicky může být o něco delší.

 

 

 

Mobilní aplikace – přepracovaná aplikace

Bang & Olufsen nabízí dvě mobilní aplikace pro Android a iOS. Stará známá aplikace Beoplay dnes dle mého názoru nemá vůbec smysl, protože výrobce všechny její funkce přesunul a výrazně vylepšil v novější aplikaci. Ta je navíc přehlednější a celkově budí lepší uživatelský zážitek.

 

Do aplikace si můžete přidat všechny své Beoplay produkty a spravovat jejich nastavení. Prvotní párování reproduktoru Beoplay P6 bylo velice rychlé a není k tomu ani nutná aplikace. Reproduktor stačí zapnout dlouhým stisknutím tlačítka a následně dlouze stisknout tlačítko s ikonkou Bluetooth, dokud reproduktor nevydá zvukové upozornění. Poté je viditelný a na svém mobilu, tabletu či notebooku jej můžete vyhledat a spárovat.

Mobilní aplikaci Bang & Olufsen však stáhnout doporučuji, protože umožňuje stažení aktualizací firmwaru v reproduktoru, což může opravit známé chyby a problémy s připojením na některých mobilech. Já reproduktor používal s mobily se systémy Android 8.1 Oreo a Android 9.0 Pie, tabletem a notebookem se systémem Windows 10. Párování proběhlo vždy rychle a poslech hudby nebyl nijak trhaný.

Aplikaci můžete používat jako hudební přehrávač, ovládat hlasitost a snadno upravovat zvuk tak, aby se líbil každému. K dispozici je také konfigurace univerzálního tlačítka OneTouch a možnost spárování druhého reproduktoru Beoplay a využívat tak úžasné stereo.

 

 

 

Závěr – tohle se povedlo, ale příplatek za barevná provedení…

Design a zvuk Bang & Olufsen produktů mám opravdu moc rád. Beoplay P6 udělal opravdu velice dobrý dojem a snad v ničem jsem nebyl zklamaný. Opět zaujal unikátní design, precizní zpracování a kvalitní zvuk. Pochválit musím opravdu skvělé basy a úchvatnou hlasitost. Chválím také za novější přepracovanou mobilní aplikaci Bang & Olufsen a nabíjecí konektor USB-C.

Co se ceny týče, tak Bang & Olufsen měl často vyšší cenu, než jeho konkurence. Na druhou stranu je cena dle mého názoru přiměřená,  protože žádný z konkurentů nenabízí v této cenové kategorii tak pěkný design a zpracování, ale to je spíše čistě subjektivní záležitost. Je jen škoda, že za varianty Limestone a Plum si připlatíte kolem 2 300 Kč… Přeci jen nenabízí nic navíc a liší se jen v barevném provedení.

Pokud tedy hledáte přenosný Bluetooth reproduktor, který nabízí kvalitní zvuk, odolnost vůči stříkající vodě, hezký design a bytelnou konstrukci, tak mohu Beoplay P6 doporučit. Pokud však chcete menší rozměry a nižší cenu, tak si můžete přečíst mou recenzi nižšího modelu Beoplay A1.

 

 

Co se mi líbí?

 • Výborné zpracování a unikátní design
 • Všesměrový kvalitní zvuk a síla hlasitosti
 • Přepracovaná mobilní aplikace
 • Bezproblémové párování s Androidem, iOS i Windows 10
 • USB-C
 • Výdrž na jedno nabití
 • Kožené poutko
 • Ochranný vak v balení

 

Co se mi nelíbí?

 • Příplatek za varianty Limestone a Plum

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*