Beoplay H9 – Luxusní sluchátka s čistým zvukem (RECENZE)

Bezdrátová sluchátka Beoplay H9 a Beoplay H9i jsou vlajkové modely náhlavních sluchátek od Bang & Olufsen. Novější model H9i navíc nabízí konektor USB-C a vyšší kapacitu akumulátoru. Design i zvuk je totožný. V této recenzi jsem se podíval na sluchátka Beoplay H9, která se v té době prodávala za cenu kolem 11 000 Kč.

 

 

Co se nachází v balení?

 • Sluchátka Beoplay H9
 • 1,2 m audio jack – jack kabel
 • 1,25 m USB-C nabíjecí kabel
 • Rozdvojku pro připojení sluchátek v letadle
 • Textilní vak pro přenášení sluchátek
 • Návody

 

 

 

Design a konstrukce

Bang & Olufsen mám rád, protože nabízí krásný design a kvalitu. Od drahých sluchátek Beoplay H9 jsem tedy měl po konstrukční stránce velká očekávání. Luxus na vás dýchne hned, jak sluchátka vyndáte z krabičky. Na e-shopech jsem je našel v mnou testovaném černém, ale také béžovém a jílovém provedení.

Most sluchátek je z hliníku, díky kterému sluchátka působí kvalitním dojmem. Vnější část mostu je z pravé kůže, která v černém provedení vypadá úchvatně a elegantně. Vnitřní část pak nabízí textilní povrch s polstrováním. Most do hlavy nepříjemně netlačil, ani po několikahodinovém používání.

Z mostu není vidět žádný kabel, jako tomu bylo u modelu Beoplay H4. Ty jsou tedy elegantně schované v hliníkovém dílu. Sluchátka je možné také otáčet o 90 stupňů a naklonit o 30 stupňů.

Náušníky jsou z jemné kůže, jak je u Bang & Olufsenu zvykem. Ve vnitřní části si také můžete všimnout zvýrazněné R/L, což logicky značí pravé a levé sluchátko. Vnitřní část sluchátek je dostatečně velká, takže se do nich vejdou celé uši. Díky tomu jsem sluchátka vydržel v kuse používat i kolem osmi hodin.

Důležité tlačítko najdete na pravém sluchátku. To je polohovatelné a jeho ovládání je pohodlné. Hned vedle tlačítka se nachází signalizační dioda, která značí párování, zapnutí či vybití sluchátek. Dále na sluchátku najdete 3,5 mm jack konektor pro drátový poslech a nabíjecí konektor microUSB (u modelu H9i je USB-C).

Na každém sluchátku se také nachází hliníková plocha s logem výrobcem. Jen ale na pravém sluchátku je plocha aktivní a nabízí tedy ovládací gesta. Pochvaloval jsem si především kruhové gesto pro regulaci hlasitosti a klepáním lze skladbu/video pozastavit a spustit.

Zajímavé překvapení se nachází v levém sluchátku, kde se ukrývá uživatelsky vyjímatelný akumulátor (baterie), což výrobci vážně moc chválím. Sluchátka tedy můžete mít i na několik let, protože v případě potřeby baterii vyměníte a můžete je používat nadále. Ušetříte tak i peníze za servis.

 

 

 

Kvalita zvuku a potlačení hluku

Sluchátka Beoplay H9 nabízí 40 mm reproduktory, které nabízí krásně čistý zvuk. Sluchátka si oblíbí fanoušci elektronické hudby, ale také metalo. Žádný problém jsem vlastně neměl s žádným hudebním žánrem. Zvuk je tedy vyvážený a výšky nezastíní basy.

 • Frekvenční rozsah: 20 – 22 000 Hz
 • Impedance zvuku: 24 Ohm +/- 15%
 • Citlivost: 91 dB/mW @1kHz

Sluchátka také disponují Active Noise Cancellation (ANC), což je aktivní potlačení okolního hluku. To funguje také výborně díky mikrofonům na konstrukci sluchátek. Tuto funkci můžete zapnout/vypnout v mobilní aplikaci. Během mého testování jsem tuto funkci používal především v hromadné dopravě, kde chcete mít ničím nerušený zvuk. Zapomenout pak nesmím zmínit ani kodek AptX od Qualcommu a další kodeky CvC, AAC, SBC.

 

 

 

Párování sluchátek a mobilní aplikace

Sluchátka Beoplay H9 komunikují skrze úsporné Bluetooth 4.2. Výrobce na svých stránkách také udává, že spolehlivé připojení je zajištěno na vzdálenost deseti metrů. To mohu potvrdit a výrobce také vylepšil celý proces párování.

Během mého používání jsem sluchátka používal s mobily různých značek a notebooky s Windows 10 a Linux Ubuntu. Párování je velice jednoduché a stačí jen dlouze podržet ovládací tlačítko na ikoně Bluetooth, dokud ikona nebude svítit modře. Poté jsou sluchátka viditelná ostatním zařízením.

Pochopitelně nechybí ani aplikace Bang & Olufsen, která je dostupná jak pro Android, tak i jablečné iOS. V aplikaci můžete vidět procenta nabití sluchátek, ovládací prvky přehrávače, nastavení hlasitosti a také upravení zvuku. Užitečná je také funkce pro zapnutí/vypnutí aktivního potlačení hluku.

 

 

 

Nabíjení a výdrž na jedno nabití

Jak už jsem již zmiňoval, tak sluchátka Beoplay H9 nabízí v levém sluchátku uživatelsky vyjímatelný akumulátor s kapacitou 770 mAh. Ještě jednou musím výrobce moc pochválit za to, že je akumulátor možné vyjmout. Pokud si budete chtít pořídit druhý akumulátor (baterii), tak jsem na e-shopech našel originální za cenu kolem 1 350 Kč a neoriginální pak za cenu kolem 350 Kč.

Výdrž na jedno nabití je výborná, ale záleží jen na tom, jak hlasitou hudbu budete poslouchat. Většinou mi sluchátka na jedno nabití vydržela kolem 12-15 hodin. K nabíjení pak slouží starší nabíjecí konektor microUSB. Pokud chcete novější konektor USB-C, tak bych si raději zakoupil model H9i. Z úplného vybití do plného stavu se akumulátor nabije za přibližně 2 a půl hodiny.

 

 

 

Závěr – až na to microUSB…

Sluchátka Beoplay H9 jsem testoval s radostí. Jejich design je vážně luxusní a dovolím si říci, že jsem hezčí sluchátka zatím asi ani neviděl. Výrobce chválím za kvalitní konstrukční zpracování, pravou kůži a za uživatelsky vyměnitelný akumulátor. Pochopitelně pochvalu si odnáší také za nádherně čistý zvuk.

Pokud bych chtěl kritizovat, tak asi jedinou nevýhodu bych viděl ve starém nabíjecím konektoru microUSB. Naštěstí si každý může vybrat i variantu H9i, která jej má.

 

 

 

Pozitiva:

 • Elegantní design a prémiové materiály
 • Uživatelsky vyměnitelný akumulátor
 • Výborný zvuk
 • Snadné párování s Android, iOS, Windows
 • Slušná výdrž na jedno nabití

 

Negativa:

 • Starý nabíjecí konektor microUSB

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*