Beoplay H4 Gen 2 – Stylová náhlavní sluchátka s čistým zvukem (RECENZE)

Sluchátka Beoplay H4 od výrobce Bang & Olufsen jsem v loňském roce chválil. Jednalo se o skutečně povedená náhlavní sluchátka, která již nějakou dobu mají svého nástupce Beoplay H4 Gen 2. Nová sluchátka opět nabízí elegantní design, výborné zpracování a kvalitní zvuk. V době psaní recenze se sluchátka prodávala za cenu kolem 7 990 Kč s DPH.

 

 

Obsah balení

Když nebudu počítat sluchátka, tak se v balení nenachází nic překvapivého. V krabičce najdete různé návody, dostatečně dlouhý nabíjecí USB-C kabel a chválím také za Jack – Jack kabel. Sluchátka tedy můžete používat i drátově.

 

 

Design a zpracování

Bang & Olufsen je znám tím, že jeho produkty mají elegantní a někdy až šílený design. Sluchátka Beoplay H4 Gen 2 se od první generace moc neliší. Rozdíly najdete především na ovládacích tlačítkách pravého sluchátka. Na našem trhu se sluchátka prodávají v černém a mnou testovaném béžovém barevném provedení.

Most sluchátek je z nerezové oceli a jeho vnější část je potažena pravou kůží, což přidává na elegantním dojmu. Vnitřní část má textilní polstrování, aby nijak netlačil na hlavu. Most je možné vysouvat, aby si každý mohl nastavit ideální velikost.

Most a samotná sluchátka spojuje také pletený kabel a celá sluchátka je možné otáčet o 90 stupňů. Na sluchátkách si můžete všimnout hliníkové plochy s logem B&O, což vypadá skvěle, ale je celkem škoda, že se výrobce nerozhodl nasadit dotykové plochy pro ovládací gesta.

Náušníky sluchátek jsou z jemné kůže a nošení sluchátek je díky tomu příjemné i po delším poslechu hudby. Ve vnitřní části si můžete všimnout také označení R/L, což značí pravé a levé sluchátku.

Důležitá ovládací tlačítka se nachází na pravém sluchátku, kde najdete dostatečně velká tlačítka pro regulaci hlasitosti a ovládaní pozastavení skladby. Ta byla ve srovnání s první generaci sluchátek zvětšena, což chválím a nově je k dispozici také polohovatelné tlačítko. To slouží ke spuštění/vypnutí sluchátek a také rychlému párování. Hned vedle se nachází indikační dioda, 3,5 mm jack konektor a nabíjecí konektor USB-C. Na levém sluchátku najdete jen tlačítko pro spuštění Google Now (Google Asistenta).

 

 

 

Kvalita zvuku a potlačení hluku

Beoplay H4 Gen 2 nabízí 40 mm reproduktory, což bylo i u první generace. Když se podíváte na specifikace, tak se výkon druhé generace od té první nijak neliší. Sluchátka nabízí krásně čistý zvuk s důrazem na basy, což oceníte především u elektronické hudby. Problém jim však nedělají ani ostatní hudební žánry včetně metalu.

  • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Impedance zvuku: 20 Ohm
  • Citlivost: 91 dB/mW @1kHz

Sluchátka disponují také kodekem aptX od Qualcommu, díky čemuž je zvuk skvěle synchronizovaný s videem. Sluchátka tedy lze použít i pro sledování filmů či hraní her.

Výrobce se nikde nechlubí aktivním potlačením okolního hluku, ale během testování jsem si je bral i do autobusu a okolní zvuk jsem takřka vůbec neslyšel. Sluchátka jsou tedy vhodná i na cesty.

 

 

 

Párování sluchátek a mobilní aplikace

U první generace sluchátek jsem bojoval s prvotním párování sluchátek, protože jsem je nejdříve musel vyresetovat a až pak úspěšně spárovat. Nová sluchátka stejně jako ta starší komunikují skrze Bluetooth 4.2, ale výrobce celý proces párování výrazně zlepšil.

Sluchátka jsem používal se třemi mobily se systémem Android a dvěma notebooky s Windows 10. V každém případě proběhlo párování okamžitě a bez sebemenšího problému. Na pravém sluchátku u polohovatelného tlačítka uvidíte ikonku Bluetooth, na kterou stačí tlačítko posunout a pár vteřin podržet, dokud nezačne indikační dioda svítit modře. Poté stačí na mobilu, tabletu či počítači přejít do nastavení Bluetooth, sluchátka najít a připojit.

K dispozici je i mobilní aplikace Bang & Olufsen, ta je ke stažení jak pro Android, tak i pro jablečný iOS. Hned po spuštění aplikace máte k dispozici procenta nabití sluchátek, ovládání přehrávače, nastavení hlasitosti a také upravení zvuku. Zapnout si můžete i Google asistenta a v Product Settings/Software můžete instalovat aktualizace firmwaru.

 

 

 

Nabíjení a výdrž na jedno nabití

Nová sluchátka nabízí stejnou výdrž, jak předchozí generace. Výrobce tedy slibuje až 19hodinovou výdrž na jedno nabití a pravděpodobně pravé sluchátko v sobě ukrývá akumulátor s kapacitou 600 mAh. Během mého používání sluchátka vydržela kolem 17 hodin poslechu na jedno nabití, což je velice slušné.

Jsem moc rád, že u nové generace konečně je oboustranný nabíjecí konektor USB-C. Chválím také za kvalitní přiložený kabel, který je dostatečně dlouhý. Z úplného vybití do 100% stavu se sluchátka nabijí za přibližně dvě a půl hodiny.

 

 

 

Závěr – vydařený upgrade?

Druhá generace sluchátek Beoplay H4 se vážně povedla. Výrobce vyřešil drobné problémy s párováním, zvětšil ovládací tlačítka a konečně přidal oboustranný konektor USB-C. Je jen škoda, že nepřidal i dotykové plochy pro ovládání gest, ale toho se třeba dočkáme v dalších generacích.

Sluchátka mohu po stránce design, konstrukčního zpracování, a především zvuku rozhodně doporučit. Pokud však již máte první generaci, která stále dobře funguje, tak bych s upgradem ještě počkal. Pokud však první generaci nemáte, tak bych si rozhodně připlatil za novější verzi, a to už jen kvůli lepšímu párování.

 

 

 

Pozitiva:

  • Elegantní design a výborné zpracování
  • Jack – Jack kabel v balení
  • Čistý zvuk
  • USB-C
  • Lepší ovládací tlačítka
  • Slušná výdrž na jedno nabití

 

 

Negativa:

  • Neumí dotyková gesta

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*