Beoplay A1 – Výborný bezdrátový reproduktor na cesty (RECENZE)

Dánský výrobce Bang & Olufsen na našem trhu prodává svůj nejlevnější bezdrátový reproduktor Beoplay A1. Ten se snaží zaujmout svou kvalitní konstrukcí, malými rozměry vhodnými na cestování a především kvalitou zvuku. Reproduktor se v době testování prodával za cenu kolem 5 200 Kč.

 

 

Obsah balení

Co lze očekávat od prodejního balení reproduktoru? Krabička v sobě ukrývá pouze reproduktor, nabíjecí USB-C kabel a návody. Nic víc se v krabičce nenachází a je škoda, že výrobce do balení nevložil také 3,5 mm jack M – 3,5 mm jack M kabel. Ten by se v některých situacích mohl hodit.

 

 

 

Design a konstrukční zpracování

Beoplay A1 se na našem trhu prodává ve Moss Green (tmavě zelené), klasické černé a Natural (bílé) barevné variantě. Reproduktor nabízí velice příjemné rozměry s průměrem 13,3 cm a váhou 600 gramů. Díky tomu jej bez problémů zabalíte do cestovní tašky či batohu.

Porovnání velikosti s grepem

 

Konstrukce je hliníková a působí opravdu bytelným dojmem. Na boku se nachází také kožené poutko s logem výrobce. To je vhodné pro zavěšení reproduktoru a spolehlivě unese jeho váhu. Na bocích si lze také všimnout přechodu mezi hliníkovou konstrukcí a kvalitním plastem. V přechodu do ruky nic neškrábe a výrobce jej zvládl výborně.

Na bocích se nachází také všechna ovládací tlačítka. Ta na první pohled působí, že jsou senzorová, ale ve skutečnosti se jedná o klasická hardwarová tlačítka. Ukrývají se pod pružným plastem a jejich ovládání je bezproblémové. Jedná se o tlačítko zapínání/vypínání, vyvolání párování a také tlačítka pro regulaci hlasitosti. Na boku se nachází také mikrofon pro telefonování, dioda znázorňující nabíjení, nabíjecí oboustranný konektor USB-C a 3,5 mm jack konektor.

 

 

 

Kvalita zvuku – Ten prcek umí překvapit

Hned při prvním poslechu budete mile překvapeni z vyváženosti zvuku. Reproduktoru nechybí důraz na basy a milovníci taneční hudby si jej zamilují. Reproduktor si však skvěle poradí také rockem, popem a dalšími žánry. Je tedy vhodný pro všechny a vzhledem k nízkým rozměrům jsem už vůbec nečekal tak vysokou hlasitost. Hudbu bez problémů uslyšíte doma, ale i venku při grilovačce.

Během mého testování jsem reproduktor využíval také k telefonování a při sledování seriálů v tabletu. Z mé strany byl hovor krásně zřetelný a druhá strana si nestěžovala, že bych nebyl slyšet. Citlivost mikrofonu na boku je tedy dostatečná.

 • Výkon: 2x 30W
 • Špičkový výkon: 230 W
 • Frekvenční rozsah: 60 – 24 000 Hz

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Beoplay A1 má v sobě ukrytý nevyjímatelný akumulátor a výrobce nikde nespecifikuje jeho kapacitu. Slibuje však 24hodinovou výdrž na jedno nabití. Záleží však na hlasitosti poslechu a z mého testování mohu potvrdit, že uvedené číslo není nereálné. Nabíjení probíhá skrze oboustranný konektor USB-C a reproduktor lze nabíjet a současně i poslouchat hudbu.

Z úplného vybití do plného stavu se reproduktor nabil přibližně za 2 a půl hodiny (ve vypnutém stavu), jak uvádí výrobce. Při poslechu hudby bylo nabíjení logicky pomalejší a reproduktor se nabil za přibližně za 3 hodiny. Reproduktor se také kvůli úspoře po 15 minutách neaktivity automaticky vypne. Procenta nabití pak lze sledovat v mobilní aplikaci.

 

 

 

Mobilní aplikace a párování

Beoplay A1 využívá úsporné Bluetooth 4.2 a můžete jej používat na jakékoliv platformě. Já jej testoval na mobilech různých značek s Androidem 8.0, 8.1 a 9.0 Pie. Na žádném z mobilu nebylo nutné používat aplikaci a párování probíhalo bleskově a bezproblémově. Velice často jsem jej používal také s tabletem se systémem Windows 10, kdy nalezení reproduktoru trvalo o něco déle, ale párování proběhlo hned na první pokus. Pokud používáte jablíčkové zařízení, tak také nebudete zklamáni.

 

V Obchodu Play najdete také aplikace Beoplay a Bang & Olufsen. Obě aplikace můžete využívat pro správu svých zařízení a občas je dobré aplikaci použít ke kontrole dostupných aktualizací firmwaru. Aplikace nabízí funkci pro nastavení dvou reproduktorů Beoplay A1 a jejich nastavení pro stereo. Jednoduše si můžete i upravovat zvuk. Osobně však doporučuji používat aplikaci Bang & Olufsen, protože funguje spolehlivěji a také lépe vypadá.

 

 

 

Závěr

Reproduktor Baoplay A1 se dánskému výrobci opravdu povedl. Jedná se o velice kvalitní reproduktor se špičkovým konstrukčním zpracováním, skvělou výdrží na jedno nabití a velice kvalitním zvukem. Pokud tedy hledáte kvalitní bezdrátový reproduktor, který má také rozumné rozměry pro cestování, tak mohu Beoplay A1 jen doporučit.

 

 

Co se mi líbí?

 • Opravdu precizní konstrukční zpracování
 • Příjemné rozměry
 • Vyvážený zvuk a dobré basy
 • Bezproblémové párování s mobilem i počítačem
 • Výdrž na jedno nabití
 • USB-C
 • Poutko pro zavěšení

 

Co se mi nelíbí?

 • V balení není 3,5 mm jack M – 3,5 mm jack M kabel

 

Sleduj na Instagramu:

3 thoughts on “Beoplay A1 – Výborný bezdrátový reproduktor na cesty (RECENZE)”

 1. Neviem si nastaviť bass, veľmi rezonujú.. nejde to dobre cez aplikáciu ani napr cez spotify… mám už druhý reproduktor. Na prvom to bolo automaticky Ok ( ten sa rozbil) a na druhom to neviem nastaviť… môže to byt zlý výrobok?

   1. Nepotvrzuji výdrž a hraní na nabíječce. Pri poslechu kolem 60-70% jde baterka do kopru za 4 hod. Pripojení k nabíječce v takové situaci umozní max 10-20 % hlasitosti. Mame v rodine 3 a chovaji se tak vsechny. Na delší a hlasitější party potřebujete 2 a pravidelně je střídat. Jinak je absolutně skvělý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*