Co dělat, když na mobilu Huawei nefungují notifikace?

Výdrž baterií na jedno nabití je v dnešních mobilech opravdu chabá a v mém případě je úplně jedno, jaký mobil používám, protože jakýkoliv mobil nabíjím 2x-5x denně… Vývoj nových baterií je velice pomalý, ale výrobci se snaží tento problém řešit pomocí aktualizací systémů a různých úspor.

Huawei ve svých mobilech nabízí operační systém Android, který je však upraven masivní nadstavbou EMUI. V systému nabízí vlastní řešení úspor, které skutečně výdrž na jedno nabití umí zlepšit, ale ne vždy je to praktické. Některé modely mají pak problém s příjmem notifikací (oznámení z aplikací), protože chod aplikací na pozadí ukončuje? Jak ale tento problém řešit?

Postupů jsem během svých testování mobilů Huawei vyzkoušel více, protože na každé verzi EMUI pomáhalo trošku něco jiného. Je nutné také zmínit, že u některých modelů se mi vůbec nepodařilo systém přemluvit, aby neukončoval aplikace Threema, Outook, Instagram a řadu dalších… Vyzkoušet však můžete postupy uvedené níže.

Zkontrolujte, jestli máte zapnutá upozornění u aplikace

 • Přejděte do Nastavení telefonu/Oznámení
 • Najděte problematickou aplikaci a rozklepněte ji
 • Nyní zkontrolujte, jestli jsou potřebná oprávnění udělena. Nastavení můžete upravit dle potřeby

 

 

 

Spuštěné aplikace na pozadí

Na modelech Huawei P30 Pro, Huawei P30 a Huawei P30 Lite s EMUI 9.1 žádný velký výskyt problémů s notifikacemi nenastal. Problém se vyskytoval jen u aplikace Threema a Outlook, ale i to jsem vyřešil jednoduchým postupem níže.

 • V mobilu najděte předinstalovanou aplikaci Správce telefonu
 • Klepněte na ikonku baterie a zkontrolujte, jestli nemáte zapnutý jeden z úsporných režimů
 • Klepněte na “Spouštění aplikací” a vyhledejte aplikaci, se kterou máte problém
 • Klepněte na posuvník vedle aplikace, aby se vypnula automatická správa spouštění aplikace. Poté klepněte jen na tlačítko „Ok“ a zkontrolujte, jestli se pod názvem aplikace objevila informace o ručním spravování

 

 

 

Problém může dělat i úspora dat!

Dalším důvodem, proč jsou notifikace nefunkční může být i zapnutá úspora dat. Je sice fajn, že svá drahocenná, a především předražená mobilní data chcete šetřit, ale pak si nemůžete stěžovat na nefunkčnost notifikací.

 • Přejděte do předinstalované aplikace Správce telefonu
 • Klepněte na „Přenesená data“
 • Zkontrolujte, zda je funkce „Chytrá úspora dat“ vypnutá
 • Přejít můžete také do „Přístup k síti“ a zkontrolovat, jestli je u problematické aplikace povolený přístup k mobilním datům a Wi-Fi sítím

 

 

 

Nefungují okénka chatu u Messengeru (bubliny)

Velká část čtenářů se ptá, proč jim nefungují tzv. bubliny s novými zprávami na Facebook Messengeru. Řešení je velice jednoduché a stačí je jen povolit.

 • Přejděte do aplikace Messenger a klepněte na svou fotku vlevo nahoře
 • Najděte funkci okének chatu a povolte ji
 • Pokud by ani to nefungovalo, tak v Messengeru zkontrolujte, jestli nemáte zapnutou úsporu dat

 

 

Sleduj na Instagramu:

15 thoughts on “Co dělat, když na mobilu Huawei nefungují notifikace?”

   1. Dobrý den, nemohu nastavit blikání stavové kontrolky oznámení. Když rozkliknu oznámení, chybí mi kolonka DALŠÍ NASTAVENÍ OZNÁMENÍ. Co s tím?
    Děkuji.

    1. Je otázkou, jestli tvůj model takové nastavení má. Podle toho co píšeš, tak bohužel tuto možnost nemá. 😉

    2. Po poslednej aktualizácii Androidu mám nefunkčné widgety, čo sa stalo??? Pridám ho na plochu, ale nič neaktualizuje !!!

     1. To ale nemusí být problém systému, ale samotné aplikace. Máš v mobilu již Android 10? Pokud ano, tak daná aplikace není pro tento systém plně optimalizována.

 1. Dobrý den, mám Huawei P30 Lite. Ač mám zaškrtnuto u SMS oznámení o doručení sms, stejně se mi oznámení nezobrazí nikde. V podrobnostech u odeslané sms jsou informace pouze o odeslání.

  1. Pokud vím, tak tuto funkci by měl mít pod palcem mobilní operátor. Nemusí se tedy jednat o chybu systému v mobilu. Nejsem si taky úplně jistý, jestli tuto funkci vůbec někdo v dnešní době ještě používá…

  2. Ahoj, už cca dva měsíce nemám a nemohu přidat žádné witgety. Mám Huawei P30Pro. Stalo se to po nějaké automatické obnově systému. Co s tím mám dělat? Máte někdo stejnou zkušenost a vyřešili jste???

 2. Dobrý den, nevíte proč mi nefunguje blikání stavové kontrolky? Mám ji nastavenou a nefunguje u žádných zpráv ani zmeškaných hovorů. Mám huawei p 30 lite a tato kontrolka funguje pouze při nabíjení. Povolenou ji mám všude. Kde je podle Vas problém? Děkuji za odpověď.

  1. S tím bohužel nepomůžu, když mobil nemám v ruce. Zkusil bych ale mobil obnovit o továrního nastavení.

  2. Huawei p30 pro
   Prostě bez šance přidat další widgety a telefon převádět do továrního nastavení se mi moc nechce…nikde není psáno že to tím vyřeším

 3. Zdravim, mam problem se sekanim p30 lite. Staci mi prohlizet galerii, pri prochazeni obrazku/fotek se telefon seka a cca od 3 obrazku/fotky je bud polovina cerna a nebo je cela obrazovka seda.. Da se nejak zjistit problem? Aplikace HiCare mi nic nezjistila..

  Diky.

  1. S tímto problémem jsem se již setkal u mobilu jiného výrobce. Pomohla jen obnova továrního nastavení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*