Co dělat, když na mobilu Huawei nefungují notifikace?

Mobily značky Huawei jsou známé tím, že nabízí nadprůměrnou výdrž na jedno nabití. Za tím nejsou pochopitelně jen kapacity akumulátorů, ale především výborná optimalizace systému. Někdy se však může stát, že aplikace jsou kvůli úsporám ukončovány a následně jim nefungují notifikace (upozornění za aplikací). Jak tomu zabránit?

Aktualizováno 26.3.2021

Vypnout optimalizaci baterie

 • Přejděte do nastavení telefonu
 • Nahoře do vyhledávací pole klepněte a napište vyhledejte „Optimalizace baterie“
 • Nyní nahoře klepněte na možnosti a následně na „Všechny aplikace“
 • Teď už jen stačí najít problematickou aplikaci, rozklepnout ji a zvolit u ní možnost „Zakázat“
 • To je vše

 

Zkontrolujte, jestli máte zapnutá upozornění u aplikace

 • Přejděte do nastavení telefonu a následně do „Oznámení“
 • Najděte problematickou aplikaci a zkontrolujte, jestli máte správně nastavená upozornění

 

 

Nefungují okénka chatu u Messengeru (bubliny)

Velká část čtenářů se ptá, proč jim nefungují tzv. bubliny s novými zprávami na Facebook Messengeru. Řešení je velice jednoduché a stačí je jen povolit.

 • Přejděte do aplikace Messenger
 • Vlevo nahoře klepněte na svou fotku a níže povolte funkci „Okénka chatu“

>>Mohlo by se vám také líbit:

18 komentář

 1. Zdravím,

  nejdou mi přidávat widgety na plochu, dělám něco špatně nebo se něco změnilo?

  1. Na Huawei P30 Pro a Huawei P Smart Z nemám problém s přidáváním widgetů. Vše funguje v klasickém laundheru od výrobce, ale i v Nova Launcher Prime.

   1. Dobrý den, nemohu nastavit blikání stavové kontrolky oznámení. Když rozkliknu oznámení, chybí mi kolonka DALŠÍ NASTAVENÍ OZNÁMENÍ. Co s tím?
    Děkuji.

    1. Je otázkou, jestli tvůj model takové nastavení má. Podle toho co píšeš, tak bohužel tuto možnost nemá. 😉

    2. Problém widget

     Po poslednej aktualizácii Androidu mám nefunkčné widgety, čo sa stalo??? Pridám ho na plochu, ale nič neaktualizuje !!!

     1. Adolf Pupík

      To ale nemusí být problém systému, ale samotné aplikace. Máš v mobilu již Android 10? Pokud ano, tak daná aplikace není pro tento systém plně optimalizována.

 2. Nezobrazuje se oznámení o přijaté SMS ( že došla příjemci).

  Dobrý den, mám Huawei P30 Lite. Ač mám zaškrtnuto u SMS oznámení o doručení sms, stejně se mi oznámení nezobrazí nikde. V podrobnostech u odeslané sms jsou informace pouze o odeslání.

  1. Pokud vím, tak tuto funkci by měl mít pod palcem mobilní operátor. Nemusí se tedy jednat o chybu systému v mobilu. Nejsem si taky úplně jistý, jestli tuto funkci vůbec někdo v dnešní době ještě používá…

  2. Widgety Huawei P30 Pro

   Ahoj, už cca dva měsíce nemám a nemohu přidat žádné witgety. Mám Huawei P30Pro. Stalo se to po nějaké automatické obnově systému. Co s tím mám dělat? Máte někdo stejnou zkušenost a vyřešili jste???

   1. Adolf Pupík

    Je to vážně divný problém. Pomoci by měl reset mobilu do továrního nastavení.

 3. Led kontrolka

  Dobrý den, nevíte proč mi nefunguje blikání stavové kontrolky? Mám ji nastavenou a nefunguje u žádných zpráv ani zmeškaných hovorů. Mám huawei p 30 lite a tato kontrolka funguje pouze při nabíjení. Povolenou ji mám všude. Kde je podle Vas problém? Děkuji za odpověď.

  1. S tím bohužel nepomůžu, když mobil nemám v ruce. Zkusil bych ale mobil obnovit o továrního nastavení.

  2. Huawei p30 pro
   Prostě bez šance přidat další widgety a telefon převádět do továrního nastavení se mi moc nechce…nikde není psáno že to tím vyřeším

 4. Zdravim, mam problem se sekanim p30 lite. Staci mi prohlizet galerii, pri prochazeni obrazku/fotek se telefon seka a cca od 3 obrazku/fotky je bud polovina cerna a nebo je cela obrazovka seda.. Da se nejak zjistit problem? Aplikace HiCare mi nic nezjistila..

  Diky.

  1. S tímto problémem jsem se již setkal u mobilu jiného výrobce. Pomohla jen obnova továrního nastavení.

 5. Eva Zikmundová

  Zdravím, mám 3 měsíce nový telefon Huawei p30 lite. A jak mile si chci otevřít jakou koliv aplikaci, která je nainstalovaná tak se mi po 3 sekundách přeskočí na domovskou obrazovku. Vše se tohle děje na všech aplikacích, jenom ne na messengeru a na snapchatu.

  1. Pravděpodobně bude problém v System WebView. Zkuste stáhnout aktualizaci této aplikaci z Obchodu Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.webview

 6. Michal Rott

  Zdravím. Mám Huawei P30 lite a po několika aktualizacích systému v lednu a únoru 2021 přestala fungovat (do té doby bezchybná) systémová aplikace Kalendář. Ať do ní zapíšu cokoli, nikdy nedojde k oznámení události. Vše je v nastavení aplikace povoleno jak má být. Výše uvedený návod na vypnutí optimalizace baterie nelze použít. Aplikace Kalendář není v seznamu aplikací, které se dají povolit či zakázat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*