Jak v HyperOS nastavit rozložení mřížky ikon až na 6×7?

Mobily Xiaomi mají vlastní nadstavbu MIUI, která je postavena nad systémem Android. Jedná se o velice oblíbené prostředí s velkým množstvím nastavením a funkcí. Někomu však vadí, že na úvodních obrazovkách jsou ikony příliš velké a nelze použít větší mřížku rozložení ikon, než je 5×6. To dost lidí řeší použitím jiného launcheru, ale to už není tak pohodlné.

MIUI 13 s rozložením ikon 6×7

Tento problém lze řešit také upravenou verzí MIUI, ale tu nedoporučuji. Má sice více zajímavých funkcí, ale není tak bezpečná, nebudete dostávat pravidelné aktualizace a problém může nastat s bezkontaktními platbami, některými bankovními aplikacemi a češtinou.

Existuje velice jednoduché a elegantní řešení, a to v podobě témata nadstavby MIUI. Tento postup mi alespoň skvěle fungoval na různých mobilech Xiaomi s HyperOS a MIUI 14/13, kde jsem použil hned největší mřížku 6×7. Téma jen dobře nefunguje s živými (pohyblivými) tapetami.

Jak tedy na větší rozložení ikon i bez jiného launcheru nebo rootu?

  • Ve svém mobilu přejděte do aplikace Motivy. Tu najdete někde na obrazovkách v prostředí, ale i v: Nastavení telefonu/Témata
  • V aplikaci klepněte do vyhledávacího pole a vyhledejte v něm „Screen Layout“
  • Teď si vyberte téma od autora MIUI s rozložením ikon: 6×7, 6×6, 6×5, 5×7, 5×6, 4×7, 4×6, 4×5 nebo 3×4

  • Na dané téma jen klepněte a stáhněte jej klepnutím na zelené tlačítko „ZDARMA“. Téma se bezplatně stáhne a budete jej moci do nadstavby aplikovat
  • Všechna stažená témata najdete v: Témata/Vpravo dole ikona profilu/Témata

Případné úpravy prostředí s novým rozložením ikon

Po úspěšném nastavení nového témata s novým rozložením ikon dojde logicky k rozházení ikonek na vašich obrazovkách. Ikony se vám budou možná zdát také příliš malé, ale i to lze vyřešit.

  • Pomocí dvou prstů na úvodní obrazovce vyvolejte možnost úpravy prostředí
  • Klepněte na ikonu nastavení/Více/Velikost ikon a pomocí posuvníku si velikost ikon snadno upravte dle svých potřeb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*