Kam nahrávat soubory pro sdílení bez registrace zdarma?

Možností pro sdílení souborů je mnoho, ale některé služby obsahují velké množství reklam a jejich používání je nepohodlné. Existuje však poměrně dost služeb slibující soukromí, snadné použití a některé umožňují nastavit automatickou expiraci souborů.

Když chci sdílet soubory anonymně?

Pokud chcete soubory sdílet z nějakého důvodu skutečně anonymně, je dobré používat k tomu patřičné služby. Pokud potřebujete třeba ve firmě či mezi kamarády něco sdílet opravdu anonymně, bez ztráty kvality a k tomu mít i bezpečnou komunikaci, můžete se obrátit na aplikaci Threema nebo Threema Libre. Je to aplikace podobná např. WhatsAppu, ale fotky a jiné soubory lze posílat bez komprese, bez uchovávání dat na serverech a provozovat ji lze zcela anonymně bez zadávání tel. čísla a dalších údajů.

Jestli chcete jen anonymně někam nahrát soubor a poslat následně odkaz ke stažení, tak je dobré nejdříve anonymizovat vaši IP adresu. To je nesmírně snadné a lze k tomu využít služeb VPN nebo TOR. U VPN služeb bych se však obrátil spíše jen na placené služby, ale pro Android existuje VPN využívající síť TOR zcela zdarma. TOR Browser pro počítače a mobily je také zdarma. Využít můžete i aplikaci OnionShare zmíněnou na konci článku.

Kam mohu soubory nahrávat bez otravné registrace?

Send instance

Screenshot služby upload.nolog.cz

Služeb pro nahrávání souborů je nespočet a v ČR můžete znát třeba Uloz.to. Doporučit mohu ale i různé instance svobodné služby Send. Ta v některých případech poskytuje české prostředí, je bez reklam, má snadné ovládání a možnost nastavení automatické expirace. Má však tu nevýhodu, že veškeré soubory časem expirují a není možné je mít na serveru dostupné déle.

Ulož.to Disk

ČR má dlouhé roky ověřenou službu Ulož.to, která nedávno prošla velkou změnou a stala se z ní Ulož.to Disk. Nabízí 50 GB prostor pro zálohu soukromých souborů z jakéhokoliv zařízení. Soubory uvidíte jen vy, ale můžete je klidně sdílet všem. Stále je možné nahrávat soubory i zcela bez registrace.

Ulož.to Disk testuji dlouhodobě a funguje vážně skvěle. Již má dostupné i mobilní aplikace pro Android a iOS, které se neustále zlepšují. Službu využívám i s anonymizací IP adres skrze ExpressVPN, a to s IP adresami z různých zemí. To se týká i Ulož.to Disku bez přihlášení k mému účtu.

SwissTransfer

Tato služba slibuje uchovávání dat na serverech ve Švýcarsku. Obsluha je jednoduchá a prostředí je možné používat v angličtině nebo němčině. Opět se musíte však spokojit s nastavením expirace nejdéle na 30 dnů nebo po 250 stažení. Je možné nahrávat soubor o velikosti 50 GB.

AnonymFile, GoFile a další podobné

AnonymFile je má jednoduchou obsluhu a prostředí je v angličtině. Velká výhoda spočívá v tom, že si můžete určit automatickou expiraci souboru až po 31 dnech, ale můžete zvolit i stálé hostování souboru „No Expiration“. Někoho může potěšit, že slibuje soukromí, kvalitní šifrování a neomezenou velikost souborů. K dispozici jsou i další služby s podobným prostředím.

Wormhole

Černá díra slibuje soukromí, end-to-end šifrování, obsluha je jednoduchá a v angličtině. Použít lze i Windows aplikaci. Řekl bych, že prostředí vychází, z již zmíněného projektu Send, což není vůbec na škodu. Jen škoda, že expiraci lze nastavit maximálně jen na 24 hodin nebo 100 stažení. Limit pro soubor je 10 GB.

FileTransfer

V bezplatné verzi je možné soubory nahrávat bez registrace v prostředí v angličtině. Soubory jsou hostovány maximálně 21 dní nebo 50 stažení. Soubory automaticky po nahrání na server kontroluje také antivirus. Limit pro soubor je 6 GB.

OnionShare

Nějaké ty roky existuje i bezpečná služba OnionShare. Jak již její účet napovídá, využívá sdílení skrze Onion/TOR. Anonymita a soukromí by mělo být tedy zajištěno, ale sdílení bohužel tak pohodlné rozhodně není. Buď druhá strana musí použít TOR browser pro otevření Onion odkazu, nebo nejlépe využít také aplikaci Onion Share, ve které si vámi sdílený soubor stáhne. Nahrávat soubory lze pouze skrze aplikaci…

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*