InviZible Pro umí použít síť TOR jako VPN pro krytí IP adresy zdarma

Síť TOR je známá již opravdu mnoho let a byla dostupná především pro počítače ve více podobách. Aktuálně je dostupná především jako Tor Browser, což je vlastně převlečený internetový prohlížeč Mozilla Firefox. Má však přidané různé ochrany pro vyšší soukromí a celé připojení v prohlížeči je šifrované síti TOR, která zajistí svobodné využívání Onionu, ale i krytí vaší IP adresy zcela zdarma.

Na mobilní operační systém Android je Tor Browser také dostupný, ale dostupné jsou další projekty, které síť TOR využívají. Dejte si však velký pozor, protože některé aplikace jsou podvodné, některé jsou plné reklam, nejsou aktualizované nebo jsou za měsíční předplatné. Již z principu je nesmysl platit za síť TOR předplatné. Něco jiného jsou dobrovolné finanční dary pro podporu provozu služby.

 

Vyzkoušejte InviZible Pro

Přímo v Obchodě Play se nachází šikovná aplikace InviZible Pro, která je dostupná zcela zdarma a podpořit tento projekt lze zcela dobrovolně jednorázovou částkou 200 Kč v Obchodě Play. Na stránkách vývojářů pak lze projekt podpořit libovolnou částkou. Aplikace neobsahuje ani žádné reklamy. K dispozici je i odlehčenější verze InviZible Pro Lite, která je dostupná přímo na webových stránkách vývojářů.

InviZible Pro však není jen bezpečný prohlížeč, jako Tor Browser, ale aplikace umí zajistit zabezpečení celého internetového připojení v mobilu. Síť TOR je v tomto případě tedy využívána jako VPN. Pokud se tedy často třeba připojujete na veřejné Wi-Fi sítě, kde je vysoké riziko krádeže vašich dat, je zapotřebí použít VPN. Ty jsou však placené, ale díky InviZible Pro použijete TOR jako VPN a máte VPN vlastně zdarma.

Prostředí aplikace bohužel není v češtině, ale přítomna je alespoň angličtina. Ovládání celého prostředí je velice jednoduché a pro připojení stačí klepnout jen na jedno velké tlačítko po spuštění aplikace. Zabezpečí tedy síť pomocí TORu, ochrání DNS a umí i I2P. Umí tedy blokovat i různé reklamy a závadné zdrojové kódy. V menu aplikace je k dispozici i podrobné nastavení aplikace, překvapivě je bezplatný firewall i vytvoření záloh vašeho nastavení.

 

Nastavení, aby aplikace správně fungovala

Aby šifrování vašeho internetového připojení správně fungovalo, je dobré povolit automatické spouštění aplikace při startu systému mobilu. Vlevo nahoře klepněte na ikonu menu/Fast Settings a povolte klidně všechny funkce v „Autostart“. Poté udělte aplikaci výjimku v úsporném režimu baterie. Toto nastavení má každý mobil trochu jinde, ale níže najdete postupu, kde takové nastavení můžete najít.

  • Xiaomi: podržte prst na ikoně aplikace/O aplikaci a povolte automatické spouštění aplikace. Níže pak v úspoře baterie vyberte, že nechcete žádné omezení
  • Realme/Oppo: podržte prst na ikoně aplikace/Informace o aplikaci/Využití baterie a povolte aktivitu na pozadí i automatické spouštění
  • Máte mobil od jiného výrobce? Zkuste přejít do nastavení telefonu a do vyhledávacího pole nahoře napište „Optimalizace baterie“. Mělo by to najít funkcí pro optimalizaci baterie, kde vyberte zobrazení všech aplikací, najděte aplikaci a vypněte u ní úsporu baterie

Funkčnost krytí IP adresy si můžete ověřit třeba na webové stránce WhatIsMyIPAddress.com. Doporučuji především používat také nějakou zabezpečenou aplikace pro komunikaci, jako je třeba aplikace Threema. Více informací o aplikací Threema najdete na ThreemaApp.cz. Pokud však potřebujete nějakou opravdu kvalitní VPN pro všechny platformy s možností blokování reklam a dalších funkcí, tak doporučuji SurfShark VPN (více o službě).

 

Důležité odkazy aplikace:

Skenuj pro stažení aplikace z Obchodu Play

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*