Jak vytvořit zcela anonymní Threema ID (účet) pro bezpečnou komunikaci?

Mobilní aplikace Threema patří mezi ty nejbezpečnější. Slibuje totiž skutečné end-to-end (koncové) šifrování bez ukládání konverzací a jiných dat na servery. Je možné si také vytvořit zcela anonymní Threema ID. Aplikace totiž vygeneruje náhodné ID skládající se z písmen a čísel, díky kterému vás není možné identifikovat a je možné jej také v případě potřeby zcela a nevratně odstranit.

Na internetu se občas objeví nějaký ten komentář, že Threema anonymní není, protože vyžaduje tel. číslo nebo e-mail. Tyto údaje můžete do aplikace vyplnit a zapnout synchronizaci s kontakty, ale nikdo do toho není nijak nucený a není to nutné, jako třeba v případě Telegramu, Signalu a dalších podobných aplikací, které anonymní nejsou. Stačí se jen řídit jednoduchým postupem ve videu níže. Zkrátka stačí pole pro tel. číslo, e-mail a další údaje zcela ignorovat.

Vývojáři aplikace se také snaží nabídnout maximální možné soukromí, šifrování a anonymitu. Threema tedy nemá některé populární funkce, jako třeba Telegram a další. Je to kvůli tomu, že by Threema již neměla takovou důvěryhodnost, musela by implementovat zdrojové kódy Googlu, Applu či jiných firem a bezpečnost by nebyla již na tak vysoké úrovni. To uživatelé Threemy rozhodně nechtějí.

Máte mobil s Androidem? Tak to můžete využít verze aplikace Threema Libre, která má úplně všechny funkce a podobu, jako klasická verze Threemy z Obchodu Play. Je však zcela vysvobozena od zdrojových kódů Googlu, Applu a jiných společností. Nevyužívá ani funkce Googlu pro funkčnost notifikací (upozornění na zprávy), které také obsahují minimálně úryvky zpráv. Díky tomu Threema Libre je ještě bezpečnější. Licenci za jednorázovou částku 130 Kč je nutné si zakoupit přímo na oficiálním webovém shopu Threemy, takže tím i více podpoříte vývojáře a provoz služby. Google i Apple si totiž z částky za nákup aplikace vezmou kolem 30% z částky a pochopitelně se musí zaplatit i daň…

Mobilní aplikace Threema/Threma Libre

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*