Čínský výrobce Huawei dávno nevyrábí jen mobilní telefony, Wi-Fi routery a zařízení pro mobilní operátory. V jeho nabídce najdeme třeba i notebooky, chytré váhy, bezdrátová sluchátka, chytré hodinky a další kvalitní produkty. Nedávno jsem zjistil, že mi značka Huawei vlastně přirostla k srdci a denně využívám poměrně dost jejich zařízení. V tomto článku jsem si tedy dovolil vypsat, co všechno od Huawei používám.

 

Mobil

V mých kapsách se kvůli testování sice nachází dva až tři mobilní telefony, ale mým hlavním mobilem je už několik měsíců Huawei P40 Pro. Ten jsem si oblíbil nejen kvůli kvalitním fotoaparátům, ale také spolehlivému systému. Ten je i po několika měsících nádherně svižný. Ano, nemá již Google služby, což může být pro někoho překážkou, ale v mém případě mi vlastně nic nechybí a vše jsem si doinstaloval. Třeba kvůli Equa Bance využívám aplikaci Google Space, díky které mohu využívat Obchod Play.

Je také fakt, že Huawei má ve světě Androidu/HarmonyOS bezkonkurenční výdrž na jedno nabití, což mám právě u P40 Pro rád. Proto jej denně využívám také jako hotspot, na který připojuji velké množství dalších zařízeních.

Recenze mobilu Huawei P40 Pro

Jak na mobilu Huawei používám Obchod Play

 

Notebook

Všechny články a fotky do článků upravuji právě na notebooku Huawei. Zamiloval jsem si svůj Huawei MateBook D 14 (2020). Ten je celý hliníkový, díky čemuž působí elegantním a kvalitním dojmem. Moc se mi líbí jeho malé rozměry, 14palcový IPS displej s minimalizací rámečků a také krásně nízká váha. Spokojený jsem také s výkonem, který sice není na hraní náročných her, ale tento notebook také nemíří na hráče, ale na uživatelé, kteří chtějí pracovat.

K MateBooku jsem sháněl také zcela bezdrátovou bluetooth myš a rozhodl jsem se opět pro Huawei AF30. Tu na našem trhu není tak lehké sehnat, ale nakonec jsem našel e-shop, který ji měl v nabídce.

Recenze notebooku Huawei MateBook D 14 (2020)

 

 

 

Tablet

Nesmím zapomenout ani na tablet od Huawei, který jsem si také oblíbil. Používám denně Huawei MatePad Pro, který se mimochodem na oficiálním e-shopu Huawei prodával v krásné slevě. MatePad denně používám také pro práci, ale především pro zábavu. Denně na něm hraji ty nejnáročnější mobilní hry Fortnite, Call of Duty: Mobile a PUBG Mobile. Díky krásnému velkému displeji se na něm opravdu příjemně hraje.

MatePad Pro opět již nemá Google služby, ale jak jsem v tomto článku zmiňoval, tak mi to vůbec nevadí. Opět se mi podařilo nainstalovat všechny aplikace a hry. Myslím si, že i v případě tabletu většina lidí nebude řešit absenci Googlu. I tento tablet se již brzy dočká systému HarmonyOS, na který se opravdu hodně těším.

Recenze tabletu Huawei MatePad Pro

 

 

 

Chytré hodinky

Huawei Watch Fit jsou hodinky, které jsem měl během mého testování rád. Proto bylo těžké se s nimi loučit. Teď však na ruce nosím jejich vylepšenou variantu Huawei Watch Fit Elegant. Ty se od klasické verze liší lepšími prémiovějšími materiály. Hodinky se mi líbí, protože nabízí hezký OLED displej, design a také příjemné prostředí v češtině.

Rozdíly mezi Huawei Watch Fit Elegant a Huawei Band 6

Recenze hodinek Huawei Watch Fit

 

 

 

Bezdrátová sluchátka

Doma mám sluchátka za několik tisíc, ale při cestě do práce, do obchodu a prostě ven nosím dostupná sluchátka Huawei FreeBuds 4i. Na danou cenovou kategorii hrají nadprůměrně, krabička ve tvaru vajíčka dobře padne do kapsy a příjemně se nosí v uších. Na sluchátkách jsem si také oblíbil, že vydrží opravdu dlouho na jedno nabití, takže se mi i hodí k práci na MateBooku.

Recenze sluchátek Huawei FreeBuds 4i

 

 

 

V domácnosti

Ve své domácnosti používám dva Wi-Fi routery, které jsou také od Huawei. Nebudu tady popisovat běžný router od operátora, ale Wi-Fi router Huawei WiFi AX3, který jsem si před pár měsíci kupoval. Jsem s ním opravdu spokojený, protože umožňuje zrcadlit stávající Wi-Fi síť a upgradovat ji tak na novou Wi-Fi 6. Díky zrcadlení jsem také docílil toho, že mám daleko lepší pokrytí signálem po celém domě, ale také zahradě. U routeru je také fajn, že jeho nastavení je velice jednoduché a stačí k tomu mobil.

Recenze Wi-Fi routeru Huawei WiFi AX3

K Vánocům jsem pak dostal také chytrou váhu Huawei smart Scale, která vypadá hezky, a především dobře funguje. Chytrá je v tom, že umí rozpoznat, kdo z domácnosti se zrovna váží a veškeré parametry uložit do mobilní aplikace, kde najdete více podrobných informací.

 

 

 

A co služby?

Zjistil jsem, že jsem začal využívat také služby v operačním systému Android/HarmonyOS. Huawei vlastně na své služby vytváří návyk, jako je tomu u Applu. Jen Huawei je o kousek dále, ale o tom se budu rozepisovat v mém chystaném článku. 😉

2 komentář

  1. Osobně mám výrobky Huawei v oblibě, ale teď mi dosluhuje P20 lite. Přemýšlím tedy, jestli vzít například P30 lite new edition nebo P30 pro. Nevím jestli bych si zvykl na nemožnost placení mobilem. Nebo existuje možnost, jak používat řadu P40 i k placení? I za cenu účtu v zahraničí?

    1. Adolf Pupík

      Bohužel placení není možné, ale dle některých úniků se o této možnosti již jedná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*