Rozdíly mezi Huawei Watch Fit Elegant a Huawei Band 6

Na test jsem obdržel hodinky a chytrý náramek od výrobce Huawei. Jedná se o elegantní provedení Huawei Watch Fit Elegant a „levný“ chytrý náramek Huawei Band 6. V mnoha ohledech se podobají, ale rozdíly přeci jen najdete a některé funkce mohou být pro některé uživatelé zásadní. Přeci jen rozdíl je i v ceně. Elegantní provedení hodinek Watch Fit Elegant zakoupíte za cenu kolem 3 000 Kč, zatímco náramek vyjde na krásnou cenu kolem 1 500 Kč. Je také dobré zmínit, že hodinky i náramek fungují jak s Androidem, tak i jablečným iOS.

Hodinky Huawei Watch Fit Elegant se od běžných hodinek Huawei Watch Fit liší jen v použitých materiálech. Rozměry jsou tedy stejné a ve srovnání s náramkem Huawei Band 6 nabízí tedy větší 1,64palcový OLED displej. Náramek Band 6 má 1,47palcový OLED displej, který je však na danou cenovou kategorii nadprůměrný.

  • Rozměry Huawei Watch Fit Elegant: 46 x 30 x 10,7 mm
  • Rozměry Huawei Band 6: 43 × 25,4 × 10,99 mm

A jaké materiály tedy výrobce použil? U Huawei Watch Fit Elegant jsou použity prémiovější materiály, a pouzdro je tedy z leštěné nerezové oceli a řemínek je pak fluoroelastomerový. To znamená, že pouzdro se hezky leskne a hodinky působí tak dražším dojmem. Řemínek musím výrobci moc pochválit, protože je daleko lepší, než silikonový, jako je tomu u náramku Band 6. Ocení jej tedy především alergici.

A jaké jsou rozdílné funkce? Když se podíváte na cenu hodinek Watch Fit Elegant a náramku Band 6, tak rozdíly najdete pochopitelně i ve funkcích. Pochválit však musím to, že hodinky i náramek mají zvýšenou odolnost 5 ATM, takže si je bez problémů můžete vzít třeba na plavání. Umí měřit také stejné aktivity a výborně měří spánek, což vidím moc rád. Rozdíl je však v tom, že hodinky Watch Fit a Watch Fit Elegant nabízí GPS za budovanou přímo v hodinkách, takže si na běh a jiné aktivity nemusíte brát s sebou mobil. I náramek Band 6 si pochopitelně na běh a jiné aktivity můžete vzít, ale bez mobilu nebudete mít záznam na mapě. Vzhledem k ceně však zabudovanou GPS očekávat nelze.

 

 

Shrnutí – jaké hodinky si koupit?

Dostávám se tedy k závěru, kde bych měl rozebrat, na koho Huawei Watch Fit Elegant a Huawei Band 6 míří. Huawei Watch Fit Elegant míří přesně na ty uživatelé, kteří chtějí především elegantní design, zabudovanou GPS a větší displej. Pokud však tyto parametry nepotřebujete, tak můžete parádně ušetřit s náramkem Huawei Band 6, který vzhledem k ceně vypadá stále pěkně, a především má nadprůměrný displej. Zadupe také konkurenci od Xiaomi, protože umí měřit spánek i během dne, a to díky funkci Huawei TruSleep.

A co běžné hodinky Huawei Watch Fit? Ani s nimi rozhodně neprohloupíte a jedná se o dobrý kup, protože také mají zabudovanou GPS. Nemají jen prémiovější materiály, ale já osobně bych si raději připlatil za verzi Watch Fit Elegant, protože ta se mi opravdu hodně zalíbila.

Recenze hodinek Huawei Watch Fit

Recenze chytrého náramku Huawei Band 6

 

Kde hodinky a náramek koupit?

Hodinky Huawei Watch Fit a Huawei Watch Fit Elegant i s náramkem Huawei Band 6 najdete k zakoupení na vybraných e-shopech. Zakoupit si je však můžete i na oficiálním e-shopu Huawei, který má alespoň dle mých zkušeností velice rychlé dodání.

Odkaz na nové produkty do oficiálního e-shopu Huawei

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*