Fotoaplikace Google Camera s funkcí Leica pro různé mobily

Mobilní aplikace Google Camera pro focení a natáčení videí před lety zapůsobila tím, jak kvalitní noční a portrétní režim měla. Tyto režimy jsou Googlem neustále vylepšovány a aplikace má i dnes své fanoušky. Nabízí totiž kvalitní software a post-processing. Díky jejím funkcím se o ní začalo zajímat více lidí a šikovní vývojáři. Ti již roky vytváří různé porty Google Camery i pro mobily jiných značek.

Aplikaci Google Camera se na tomto webu věnuji již roky a pravidelně aktuálně přidávám porty nové verze Google Camera 8.7. Narazil jsem však i na port aplikace, který zaujme svým nastavením a dalšími funkcemi pro focení. Přítomna je dokonce funkce Leica. Tato funkce se nachází v nejnovějších vyšších modelech mobilů Xiaomi a stará se o barevné nastavení fotek a další parametry.

Vážně jsou fotky s funkcí Leica rozdílné?

No, to samozřejmě záleží pouze na tom, jak dobře bude aplikace fungovat na vašem mobilu. Jedná se o neoficiální port aplikace, takže nemusí spolehlivě fungovat na každém mobilu. Vyzkoušet to však můžete. Aplikaci jsem zkoušel na různých mobilech, ale primárně na mobilu Xiaomi 12 Pro. Na tom aplikace fungovala dobře a v některých situacích skutečně měla lepší barevné podání, a to i za horšího světla. Pořízené fotky můžete vidět níže a kliknutím je lze zvětšit.

Po instalaci a prvotním spuštění stačí aplikaci udělit potřebná oprávnění a vpravo nahoře zapnout funkci od Leica. Pořízené snímky pak budou tuto funkci využívat. Vedle je i tlačítko pro zapnutí/vypnutí vodoznaku i další podrobnější konfigurace. Dole pak najdete tlačítka pro zoom, ale i velké tlačítko pro přepínání mezi fotoaparáty. V podrobnějším nastavení aplikace je toho také poměrně dost, a i vodoznak si můžete nastavit dle svých potřeb.

Zapnutí funkce Leica

Návody a vysvětlení:

Aktuálně existují dva buildy s označením AGC v8.7.250 a také AGCv8.4.300. Vypadají téměř stejně, mají stejné funkce, ale na každém mobilu mohou fungovat odlišně. Je dobré vyzkoušet oba buildy na vašem mobilu a zjistit, který funguje svižněji a nemá problémy.

U buildu aplikace s označením v8.7.250 je možné problém s černou obrazovkou snadno vyřešit. Postup můžete vidět v krátkém videu níže.

Google Camera v8.7.250 s funkcí Leica

Tato verze mi fungovala dobře především na zřízení s čistým Androidem a mobilu Vivo X90 Pro.

Google Camera v8.4.300 s funkcí Leica

Během mého testování tato verze fungovala dobře na mobilech Xiaomi s MIUI 14/Android 13.

Google Camera 8.8.224 s funkcí Leica

Otestováno na několika mobilech Xiaomi se systémem Android 13/MIUI 14.

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. AGC8.8.224 V2.0 jsem naistaloval do Motorola Edge 20 a fotí VÝBORNĚ. Mám ji od té doby jako hlavní aplikaci na focení i když originál Motorola také dělal dobré fotky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*