Google Camera 8.7 – portovaná verze fotoaplikace ke stažení

Ve starším článku (odkaz) jsem dlouhodobě přidával verze aplikace Google Camera 8.6. Jedná se o aplikaci pro focení a pořizování videa, kterou můžete znát z mobilů Google Pixel. Díky šikovným vývojářům si však portované verze této aplikace můžete užít i na mobilech od jiných výrobců. Vychází již také nová verze Google Camera 8.7, které se následně budu věnovat a níže v tomto článku budu přidávat nové verze APK ke stažení.

 

Aby vše fungovalo

Je na místě zdůraznit, že se jedná o portovanou verzi, nikoliv o verzi aplikace od Googlu. Na některých mobilech tedy nemusí fungoval úplně ideálně. Nejpodporovanější jsou tradičně mobily s procesory Qualcomm Snapdragon, ale vyzkoušet ji můžete i na jiných procesorech.

Po instalaci a prvním spuštění budete požádáni o udělení potřebných oprávnění. Aby aplikace fungovala správně, je zapotřebí ji povolit vše. Nemusíte se však obávat, že by poloha byla následně zaznamenávána do metadat fotek. Tuto funkci si totiž můžete poté snadno vypnout v: Nastavení vlevo nahoře/Další nastavení/Uložit polohu.

U některých mobilů je dobré povolit pořizování fotek v nejvyšším možném rozlišení. To uděláte v: Nastavení vlevo nahoře/Další nastavení/Rozlišení fotek z fotoaparátu/Max resolution.

 

Kde aplikaci stáhnout?

Aplikaci jsem testoval na mobilech Xiaomi 12 Pro s Android 13 a Nokia X30 5G s Android 12. Na obou mobilech fungovala.

Po stažení APK souboru se může stát, že bude mít koncovku .zip. Ve správci souboru soubor přejmenujte a odstraňte tuto koncovku, aby formát souboru končil s koncovkou .apk.

 

Můžete také vyzkoušet:

Nově byla přidána trochu jiná verze Google Camera 8.7 pod názvem SGCAM. Na svém mobilu si tedy můžete vyzkoušet, která verze vám bude vyhovovat více. K dispozici jsou i samostatné verze pro mobily Samsung a OnePlus. Klasickou verzi APK jsem testoval na mobilu Xiaomi 12 Pro s Androidem 13. Prostředí aplikace bylo svižné a v češtině.

 

Nebo buildy od Arnova8G2:

Na některých mobilech funguje výrazně svižněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*