Výrobce Xiaomi má se svými mobily „Téčkové řady“ velké úspěchy. Jedná se totiž o modely, které za rozumné peníze nabízí kvalitní fotoaparáty a slušnou porci výkonu. Letos výrobce na náš trh uvedl nové modely Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro. V této recenzi jsem se podíval na nižší model 13T, a ten se snaží nalákat na zvýšenou odolnost IP68, kvalitní fotoaparáty s funkcemi Leica, moderní OLED displej a výbornou konektivitu.
Pozitiva:
- Výměna displeje do 6 měsíců zdarma
- Obsah prodejního balení
- Design a verze s veganskou kůží
- Pěkný 144 Hz OLED displej
- Dva stereo reproduktory
- Spolehlivá čtečka otisků pod displejem
- Výkon i pro náročné hry
- Dobrá výdrž na jedno nabití
- Kvalita zadních fotoaparátů s funkcí Leica
- Kvalita a stabilizace videí
- Prostředí MIUI a 4 roky aktualizací Androidu
- Wi-Fi 6, eSIM, DualSIM a infraport
- Rozumná cena
Negativa:
- Neumí video se 60 FPS
- Já osobně bych uvítal 120 W drátové nabíjení
- Někomu může chybět bezdrátové nabíjení
Cena, dostupnost a bonusy k mobilu
Na náš trh se mobil Xiaomi 13T oficiálně dostal v konfiguraci 8/256 GB. Již je v prodeji ve velkých známých e-shopech, ale i přímo v oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz za 14 990 Kč s DPH.
V době psaní recenze probíhala i cashback akce. Pokud tedy Xiaomi 13T zakoupíte mezi 9. 10. 2023 do 12. 11. 2023, můžete zpět získat 3 000 Kč. V případě vyššího modelu Xiaomi 13T Pro lze nazpět získat 4 000 Kč.
Xiaomi láká také na to, že můžete do 6 měsíců nechat odborným servisem displej zdarma. Nemusíte si však připlácet za další služby. Již tradičně můžete využít i 3 měsíce zdarma na službu YouTube Premium a 100 GB prostoru na 6 měsíců do Google One.
Obsah prodejního balení – velká pochvala
Jsou výrobci mobilních telefonů, kteří brzy budou své mobily prodávat pouze v poštovní ekologické obálce. Xiaomi na našem trhu své mobily prodává se vším, co k nim budete potřebovat. Výrobce moc chválím za přiložení 67 W nabíjecího adaptéru a nabíjecího USB-A – USB-C nabíjecího/datového kabelu. K dispozici je i průhledný silikonový kryt, spona pro vysunutí nanoSIM slotu a různé návody.
Design a konstrukce – voda mu vadit nebude
Xiaomi bylo roky vyčítáno, že ani vlajkový model neměl žádnou certifikaci zvýšené odolnosti. To se letos konečně změnilo a vlajkové mobily Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 je možné potopit. V budoucnu můžeme očekávat, že mobilů se zvýšenou odolností bude u Xiaomi přibývat, protože právě i tentokrát testovaný model Xiaomi 13T má certifikaci zvýšené odolnosti IP68. Mobil vydrží vystavení prašnému prostředí i potopení.
Xiaomi 13T na náš trh přišel ve třech barevných provedeních. Na test jsem obdržel černou variantu se skleněnými zády. K dispozici je i zelená verze se skleněnými zády, ale pro někoho může být zajímavější modrá verze (Alpine Blue) s veganskou kůží na zádech. Rozměry skleněných verzí činí: 162,2 x 75,7 x 8,49 mm a váží dle výrobce 197 gramů. Modrá verze s koženými zády má rozměry: 162,2 x 75,7 x 8,62 mm a 193 gramovou váhu.
Čelní plocha nabízí plochý 6,67palcový OLED displej s minimalizací rámečků. Uprostřed horní části displeje je malý průstřel se selfie kamerko. Nad ní je mřížka reproduktoru pro hovory, který slouží i pro multimédia.
Rám mobilu je z pevného plastu a na jeho horní části najdeme mikrofony a infraport pro ovládání domácích spotřebičů. Levý bok mobilu je zcela prázdný a pravý na sobě nese plastová tlačítka pro regulaci hlasitosti a zamykací tlačítko. Nijak se neviklají a jejich umístění mi vyhovuje. Vespod mobilu je slot pro nanoSIM karty, mikrofon, USB-C konektor a hlasitý reproduktor.
Zadní část mobilu mi ihned připomněla vlajkový model Xiaomi 13 Pro v černém provedení. Černá verze je elegantní a také má po stranách zakřivené sklo, aby se mobil lépe držel. O prémiovější keramický kryt jako u Xiaomi 13 Pro se však samozřejmě nejedná. Modul fotoaparátů v sobě má tři fotoaparáty, LED blesk a logo Leica. Líbí se mi, že výrobce se s moduly snaží i experimentovat a model 13T má dvě strany zkosené.
Displej – moc pěkný 144 Hz OLED
Xiaomi 13T nabízí velký 6,67palcový OLED displej s rozlišením 2712 × 1220 px. Je plochý a chrání ho odolné sklo Corning Gorilla Glass 5. Na něm se již z továrny nachází nalepená ochranná fólie. OLED panel se výrobci povedl a má moc pěkné barevné podání. V případě potřeby si ho můžete v nastavení upravit. Příkladné jsou i pozorovací úhly a svižná reakce senzoru okolního světla pro automatickou regulaci jasu. Maximální jas je dostatečný pro čitelný displej na přímém světle, ale výrobce nikde neuvádí hodnotu maximálního jasu v nitech. Čitelnosti pomáhá i funkce Sluneční svit, která displej poupraví tak, aby vše bylo vidět i na slunci.
Displej je moderní nejen díky svým minimálním rámečkům a hezky malému průstřelu se selfie kamerkou, ale i navýšením obnovovací frekvence na 144 Hz. V nastavení si můžete vybrat automatické nastavovat frekvence mezi 60 a 144 Hz, ale já si vybral neustále 144 Hz frekvenci. Je totiž strašně příjemná, vše je nádherně svižné a návykové. V nastavení si můžete nastavit také filtr modrého světla (čtecí režim), vybrat jiné písmo i velikost písma.
A jak je na tom obrazovka Always-On? U dostupnějších mobilů od Xiaomi se značkami Redmi a POCO také můžete narazit na OLED panely displejů, ale v současné době mají často omezení obrazovky Always-On. Toto omezení se naštěstí „Téčkové“ řady netýká a Xiaomi 13T obrazovku Always-On (Aktivní displej) umí, podporuje zobrazení času, data i oznámení ze všech aplikací v mobilu na „zhaslém“ černém displeji. Vybrat si můžete i jeden ze světelných efektů po stranách displeje po přijetí nového oznámení. Obrazovku si můžete přizpůsobit tak, že pozměníte barvu písma a čísel, vyberete si jeden z obrázků nebo do obrazovky vložíte vlastní malou fotku. To vše umí i levnější řady, ale už neumí zobrazení této obrazovky ve zvoleném hodinovém rozmezí nebo po celý den.
Zvuk – mnohem lepší než jeho předchůdci!
Je smutné, že většina redakcí se audiu takřka vůbec nevěnuje. Nikdo z nich tedy neupozornil na problém předchozích verzí mobilů 11T a 12T. Nejednalo se o nich neřešitelného, ale uživatel Bluetooth sluchátek mohl narazit na nízkou maximální hlasitost při poslechu hudby i videí. To je řešitelné doinstalováním mobilní aplikace, ale dost běžných uživatelů o tom nevědělo. Jsem hrozně rád, že tento neduh výrobce napravil a s Xiaomi 13T jsem testoval několik sluchátek od různých výrobců. V žádných jsem na problém s hlasitostí či kvalitou zvuku nenarážel. Výrobce do tohoto modelu nasadil také nové Bluetooth 5.4 se všemi potřebnými kodeky.
Na letošních modelech mobilů od Xiaomi je vidět, že opouští od umístění druhého hlasitého reproduktoru v horní části rámu mobilu. Dle mého názoru je to dobře, protože jsem si tyto reproduktory často během hraní her překrýval. Mobil 13T má jeden reproduktoru v mřížce nad displejem, a ten funguje pro hovory, ale i veškerá multimédia. Druhý hlasitý reproduktor je pak vespod mobilu. Oba reproduktory hrají hlasitě a zvuk je na poměry mobilů dost dobrý. Jsou znát i basy a stereo reproduktory nejen během hraní her, ale i sledování videí oceníte.
Mobil již nemá 3,5 mm jack konektor, který v mobilech dnešní doby nemá své místo. Pokud ale patříte mezi náročnější posluchače hudby a máte dražší drátová sluchátka, pak samozřejmě jistě máte nějaký kvalitní DAC převodník. S těmi si mobil 13T také rozumí skrze USB-C a audiofilský zvuk z Tidalu jsem testoval převodníkem AudioQuest DragonFly Cobalt.
Odemykání mobilu a zabezpečení
Xiaomi 13T má čtečku otisků prstů pod displejem. S jejím umístěním jsem neměl žádný problém a snadno jsem na ní dosáhl oběma palci. Funguje spolehlivě a odemykání je rychlé i přes nalepenou ochrannou fólii na displeji od výrobce.
Pro efekt si v nastavení zabezpečení můžete vybrat i animaci během odemykání otiskem prstu. Při odemykání můžete mít i haptickou odezvu. Pro zabezpečení vybraných aplikací si můžete vybrat aplikace, které se odemknou jen po přiložení vašeho prstu.
Jsou situace, kdy máte špinavé ruce a hodit se může odemykat mobil obličejem. Tuto funkci mobil umí skrze selfie kamerku. Nejedná se o tak bezpečné řešení, jako je čtečka otisků prstů, ale funguje skvěle i za špatných světelných podmínek. U Xiaomi je také běžné, že si v nastavení můžete naskenovat dva obličeje a dát někomu z domácnosti snadný přístup do vašeho mobilu.
Výkon mobilu – náročné hry nejsou problém
Xiaomi 13T není žádným vlajkovým modelem, ale pořádný výkon nabízí. Jeho srdcem je osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 8200 Ultra (4 nm) s maximálním taktem 3,1 GHz. Na náš trh se dostala konfigurace s 8 GB RAM LPDDR5 s možností virtuálního rozšíření o až o dalších 8 GB. Tato funkce se nachází v: Nastavení telefonu, Další nastavení, Rozšíření paměti. Funguje tak, že RAM rozšíří pomocí 256 GB interního úložiště UFS 3.1. Mobil nemá slot pro paměťové karty, což je v době cloudové již běžné.
Jak na tom výkon je? Procesory MediaTek se za poslední roky výrazně zlepšují, a to jak ve výkonu, tak i ve chlazení. V případě čipu v mobilu 13T je na tom procesor výborně a postačí pro všechny známé náročné aplikace. Zahrát si můžete i opravdu náročné mobilní hry. Ani po dlouhém hraní jsem nezaznamenal nadměrné zahřívání. Aktuálně nejnáročnější mobilní hrou je Fortnite, a tu si zahrajete na maximální grafické detaily (EPIC) se 30 FPS. V nastavení sice lze vybrat i 45 nebo 60 FPS, ale ty na tomto procesoru alespoň prozatím nefungují.
Výdrž na jedno nabití a nabíjení
V útrobách mobilu se nachází akumulátor o kapacitě 5 000 mAh. Kapacita je to slušná a procesory MediaTek jsou známé i svou úsporou energie. Výdrž se samozřejmě odvíjí dle používání mobilu, nainstalovaných aplikacích a nastavení. Mobil celý pracovní den na jedno nabití vydrží. Většina běžných uživatelů bez hraní her může vydržet i celé dva dny.
Mobil se nabíjí skrze USB-C konektor. Přímo v balení je nejen nabíjecí/datový kabel, ale i 67 W nabíjecí adaptér. Takový maximální nabíjecí výkon mobil podporuje. Z úplného vybití do 100 % se mobil nabil do 43 minut. Škoda, že mobil neumí 120 W drátové nabíjení. To si výrobce nechal pro vyšší model Xiaomi 13T Pro. V: Nastavení telefonu, Baterie se nachází funkce pro optimalizované nabíjení. Tato funkce by údajně měla zajistit vyšší životnost akumulátoru, ale nabíjení se bude zpomalovat. Já osobně se omezovat odmítám a tuto funkci jsem tedy vypnul. Někomu může chybět přítomnost bezdrátového Qi nabíjení.
Jak vypadá aplikace pro focení a pořizování videí?
V mobilu Xiaomi 13T je již nová aplikace fotoaparátu. Nová verze má již trochu jiné prostředí a pod šipkou v horní části v režimu focení se nachází nastavení HDR, stylů Leica, poměru stran, AI barev, časovač a pro focení objektů v pohybu oceníte zaostření pohybu. Nastavit si můžete i vodoznak fotek, mřížku, rozostření a přejít do podrobného nastavení aplikace. V horní části se můžete ikonou LEICA mezi styly LEICA Aurthentic a LEICA Vibrant přepínat.
V režimu pro pořizování videí také můžete prstem rozklepnout šipku. Ukrývá nastavení HDR, rozlišení a snímkování, stabilizaci, poměr stran a nechybí ani zaostření pohybu. Pokud chcete natáčet kvalitnější videa pro nějaké publikum, můžete využít teleprompter pro čtená připravených scénářů během natáčení.
Níže v aplikace se nachází trojice tlačítek pro přepínání mezi fotoaparáty a zoom. Pod tlačítkem kouzelné hůlky jsou filtry a zkrášlení obličeje. V případě režimu video je zde i bokeh režim s rozostřením. Přepínání mezi režimy je pohodlné a rychlé. Mezi nimi najdeme portrétní režim s rozostřeným pozadím pro zadní i přední kameru, skenování dokumentů, PRO režim s manuálním nastavením parametrů a efektivní noční režim. V případě PRO režimu je nahoře také šipka, a ta nabídne možnost přepnutí formátu fotky JPEG nebo RAW, zvýraznění a focení v maximálním 50 Mpx rozlišení.
Jak fotí trojice zadních fotoaparátů?
Xiaomi navázalo spolupráci s německou společností Leica, která má dlouholeté zkušenosti s fotoaparáty. Spolupráce je vidět u letošních vlajkových modelů Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Dokonce i v modulech nových mobilů Xiaomi 13T je logo Leica vidět. Není to ale jen o logu. Projevuje se to především na kvalitě fotografií. V modulu fotoaparátů je hlavní 50 MPx fotoaparát Sony IMX 707 se světelností f/1,9 a optickou stabilizací obrazu (OIS). Nasazen byl i 50 MPx teleobjektiv pro 2x optický zoom se světelností f/1,9. Třetí fotoaparát je ultraširokoúhlý s 12 MPx rozlišením a světelností f/2,2.
Díky spolupráci s Leicou se můžete snadno přepínat mezi dvěma styly fotografie, a to Leica Authentic a Leica Vibrant. Oba styly nejsou jen pouhými filtry, ale jsou skutečně pokročile. Leica Vibrant zajistí často takové živější fotky s kontrastem, zatímco Leica Authentic je takový umírněnější a barvy jsou spíše více přirozené. Do každé situace se hodí použít jiný styl a když se s nimi naučíte, už bez nich nebudete chtít existovat. Leica styly fungují u všech třech fotoaparátů.
Hlavní fotoaparát umí pořídit opravdu krásné fotky. Barvy jsou pěkné a přirozené, i když se stylem Leica Vibrant jsou často takové pro oko líbivější a saturovanější. Aplikace umí svižně vyhledávat lidi a zvířata v pohybu, automatické HDR funguje výborně, nechybí ani velké množství detailů a pěkné fotky jsou i s použitím nočního režimu v noci. Velmi spokojen jsem byl i s pořizováním makro snímků, i když je škoda, že režim „Super Makro“ s použitím teleobjektivu z vlajkových modelů zde chybí.
Dle mého názoru se Xiaomi vydalo ideální cestou, když i u vlajkových mobilů Xiaomi 13 pořizuje snímky s portrétním režimem teleobjektivem pro optický zoom. Stejným způsobem portréty pořizuje i 13T. Portrétní snímky s rozostřením jsou moc hezké u lidí i zvířat. Pod šipkou v aplikaci můžete zapnout i funkci „HD portrét“, a ten umí snímky ještě vylepšit použitím AI v post-processingu. Teleobjektiv umí i v běžném režimu fotografie pořizovat krásné snímky. Platí to i u nočních snímků s nočním režimem.
Všechny tři fotoaparáty si skvěle poradí i s protisvětlem, a to platí i u ultraširokoúhlého fotoaparátu. Tento fotoaparát je dle specifikací nejslabší. Naštěstí nebylo nasazeno 8 MPx rozlišení, ale mnohem použitelnější 12 MPx. Fotky pořízené tímto fotoaparátem jsou také pěkné, i když u některých snímků jsem si na počítači všimnul úbytek detailů v rozích.
Když si to shrnu, tak na kvalitu fotoaparátů vlajkových modelů Xiaom i 13 a Xiaomi 13 Pro model Xiaomi 13T nedosahuje. Fotí však vážně pěkně a myslím si, že drtivá většina uživatelů bude naprosto spokojena. Strašně rád vidím, že výrobce nasazuje návykové funkce Leica a má vážně kvalitní post-processing, který fotky vylepší po jejich pořízení. Drobné mínus si odnáší jen ultraširokoúhlý fotoaparát za málo detailů v rozích fotek.
Pořizování videí zadními fotoaparáty
Xiaomi 13T umí pořizovat video hlavním i ultraširokoúhlým fotoaparátem v maximálním rozlišení 4K se 30 FPS (snímky za vteřinu). Velká škoda, že k dispozici není 60 FPS ve 4K ani Full HD. Zapnout však lze HDR režim u všech fotoaparátů. Během pořizování videa je možné fotit a využívat až 10x digitální zoom. Pod ikonou kouzelné hůlky můžete sáhnout po manuálním nastavení bokeh efektu (rozostření), zkrášlení a různých filtrech.
Za dobrých světelných podmínek je kvalita pořízených videí z obou fotoaparátů dost podobná. Výrobce tedy zvládl dobře barevnou sladěnost fotoaparátů. Překvapivě dobrá je i stabilizace videí z ultraširokoúhlého fotoaparátu, i když optickou stabilizaci obrazu (OIS) má jen hlavní fotoaparát. Stabilizace je na velmi dobré úrovni, spokojen jsem i s pořízeným zvukem a HDR funguje venku také dobře. V aplikaci je možné zapnout také „PRO stabilizaci videa“, ale ta funguje jen u hlavního fotoaparátu ve Full HD se 30 FPS. Zapnout můžete i zaostření pohybu, díky čemuž bude např. běžící pes ostrý.
Jak umí fotit přední selfie kamerka?
V displeji je průstřel s 20 MPx selfie kamerkou a světelností f/2,2. I při focení přední kamerkou funguje automatické HDR výborně, můžete si vybrat poměr stran fotek a spoušť aktivovat mávnutím dlaně. Pod tlačítkem kouzelné hůlky jsou různé efekty pro upravení obličeje, a to nejen vyhlazení, ale i úpravy zeštíhlení, velikosti očí, brady, nosu a další. Použít můžete i různé filtry a já si pochvaloval funkčnost portrétního režimu s rozostřeným pozadím. I u přední kamery můžete zapnout funkci HD portrét. Kamerkou je možné pořizovat i video v maximálním rozlišení Full HD se 30 FPS.
A jak je na tom kvalita? Myslím si, že snímky postačí i náročnějším uživatelům Instagramu. Obličej je krásně ostrý, nemá nepřirozenou barvu a rozostření funguje velmi dobře i kolem vlasů.
Operační systém – s brzkou aktualizací na Android 14
Xiaomi 13T měl v době psaní recenze operační systém Android 13, ale již brzy by se na tento model měl aktualizacemi dostavit Android 14. Ten majitelé dostanou aktualizacemi. Systém je tradičně upraven nadstavbou MIUI 14. Výrobce se chlubí, že tento model bude dostávat pravidelné aktualizace nových verzí operačního systému Android celé 4 roky a 5 let pak bezpečnostních záplat.
Po celou dobu mého testování fungoval systém nádherně svižně. Dost tomu přidává 144 Hz OLED displej, ale i výborná optimalizace. Systém je možné ovládat moderními gesty, ale i starou trojicí tlačítek vespod displeje Výborně mi fungoval příjem oznámení z různých aplikací, ale i běh VPN služeb.
Prostředí MIUI je u mnoha uživatelů oblíbené. Můžete si vybrat mezi novými widgety MIUI 14, kde je i widget krokoměru. Můžete si vybrat prostředí pouze s úvodními obrazovky systému, ale i s menu všech nainstalovaných aplikací. Zcela lze vypnout Google Asistenta v zamykacím tlačítku a obrazovku Google News úplně vlevo. V systému se nachází různé předinstalované aplikace. Některé jsou užitečné, ale některé si výrobce mohl zcela odpustit. Myslím tím některé aplikace Googlu, Facebooku, TikToku a dalších. Většinu naštěstí lze bez problémů odinstalovat.
Konektivita – Wi-Fi 6, DualSIM a eSIM
Xiaomi 13T je po stránce konektivity vybaven výborně. Nechybí mu dva fyzické sloty pro nanoSIM karty, ale verze na našem trhu podporuje i eSIM. Používat můžete funkci DualSIM, a to jak se dvěma fyzickými kartami, ale případě jednou fyzickou a druhou eSIM. Oba sloty podporují všechna důležitá 5G a LTE pásma a s mobilním připojením jsem neměl žádný problém. Přeskakování mezi sítěmi během cestování bylo svižné a využíval jsem i sdílení skrze Wi-Fi hotspot.
Žádný problém mít nebudete ani s připojením ke starším i novějším Wi-Fi routerům. Podporovány jsou sítě Wi-Fi 6, Wi-Fi 5 a Wi-Fi 4. Citlivost antén je výborná a dobře fungovalo i sdílení souborů mezi dvěma mobily skrze Wi-Fi. Spolehnout se můžete i na nové Bluetooth 5.4 se všemi potřebnými kodeky pro bezdrátový poslech. V nastavení telefonu je i funkce pro propojení mobilu s tabletem. Ta funguje s vybranými tablety značky Xiaomi a během testování mi funkce skvěle fungovala na tabletu Xiaomi Pad 6.
Pokud mobilem rádi platíte, tak samozřejmě vám NFC ani Google Peněženka chybět v tomto mobilu nebude. Infraport pro ovládání domácích spotřebičů dnes už nemá tolik využití, ale jsou situace, kdy se vám rozhodně může hodit. Xiaomi 13T ho má na své horní části a využívat ho lze pro ovládání televizorů bez ohledu na výrobce, různých RGB světel, klimatizací atd.
Spokojeni budete i s používáním navigace. Mobil je vybaven navigačními systémy: GPS/A-GPS, Galileo, Glonass, Beidou, NavIC a QZSS. Poloha byla v mapách nalezena takřka okamžitě a byla spolehlivě udržena na mapě.
Závěr – když chcete kvalitní fotoaparáty a slušný výkon, ale nechcete utratit moc
Na náš trh se mobil Xiaomi 13T oficiálně dostal v konfiguraci 8/256 GB. Již je v prodeji ve velkých známých e-shopech, ale i přímo v oficiálním e-shopu XiaomiCesko.cz za 14 990 Kč s DPH. Dost lidí může využít také nabídky, kdy vám odborný servis vymění displej v případě, že ho do 6 měsíců od zakoupení mobilu rozbije. Během psaní recenze probíhala také dočasná cashback akce, kdy můžete získat zpět 3 tisíce Kč.
Xiaomi 13T příjemně překvapil a jsem hrozně rád, že výrobce konečně opravil neduh s hlasitostí přes Bluetooth u předchozích modelů 12T a 11T. Tím se dostávám i k tomu, že výrobce neignoruje nové verze a nasadil nejnovější Bluetooth 5.4. Velkým lákadlem mobilu je vážně pěkný a svižný 144 Hz OLED displej, dva hlasité stereo reproduktory s ideálním umístěním, zvýšená odolnost s IP68 a výkon i pro hraní nejnáročnějších mobilních her. Pochválit musím kvalitu fotoaparátů s funkcemi Leica, stabilizaci videí, dlouhou 5letou softwarovou podporu a ukázkovou konektivitu s Wi-Fi 6, eSIM, DualSIM a infraportem. Osobně se mi líbí i design a myslím si, že chybu neuděláte se zakoupením verze s veganskou kůží.
Mobil má nedostatků jen minimum, ale na něco přeci jen narazíme. Mobil má 67 W rychlé drátové nabíjení, se kterým bude drtivá většina běžných uživatelů jistě spokojena. Já si však u Xiaomi zvykl na bleskové 120 W drátové nabíjení a rád bych ho viděl i u tohoto mobilu. Někdo pak bude postrádat přítomnost bezdrátového nabíjení a možnost pořizování videa se 60 FPS (snímky za vteřinu).
Pokud hledáte skvěle vybavený mobil do 15 tisíc Kč, myslím si, že s Xiaomi 13T budete rozhodně spokojeni. Musíte však překousnout zmíněné nedostatky. Pokud vám nedělá problém si připlatit, můžete sáhnout po modelu Xiaomi 13T Pro se 120 W drátovým nabíjením, Wi-Fi 7 a 512 GB interním úložištěm. Pokud pak chcete bezdrátové nabíjení a lepší fotoaparáty, je tu model Xiaomi 13.