Google Camera 8.8 – portovaná verze fotoaplikace ke stažení

V mobilech Google Pixel se již od jejich prvních modelů nachází mobilní aplikace Google Camera (Fotoaparát Google). Ta již před lety zaujala svým nočním režimem Night-Sight či efektivním portrétním režimem s rozostřeným pozadím. Oblíbilo si ji tedy dost uživatelů a díky šikovným vývojářům ji můžete vyzkoušet i na mobilech jiných značek. Vyvíjeny jsou totiž různé porty, které občas nabízí i nějaké další přidané funkce, za kterými nestojí Google.

Nedávno oficiálně vyšla nová verze aplikace Google Camera 8.8 a majitelé mobilů od Googlu si ji mohou aktualizacemi stáhnout. Byla to jen otázka času, než se objeví první portovaná verze i pro mobily jiné značky. Ta je již k dispozici a na některých mobilech funguje dobře. Samozřejmě budou pravidelně vycházet další verze portu.

Aby vše fungovalo

Je na místě zdůraznit, že se jedná o portovanou verzi, nikoliv o verzi aplikace od Googlu. Na některých mobilech tedy nemusí fungoval úplně ideálně. Nejpodporovanější jsou tradičně mobily s procesory Qualcomm Snapdragon, ale vyzkoušet ji můžete i na jiných procesorech.

Po instalaci a prvním spuštění budete požádáni o udělení potřebných oprávnění. Aby aplikace fungovala správně, je zapotřebí ji povolit vše. Nemusíte se však obávat, že by poloha byla následně zaznamenávána do metadat fotek. Tuto funkci si totiž můžete poté snadno vypnout v: Nastavení vlevo nahoře/Další nastavení/Uložit polohu.

U některých mobilů je dobré povolit pořizování fotek v nejvyšším možném rozlišení. To uděláte v: Nastavení vlevo nahoře/Další nastavení/Rozlišení fotek z fotoaparátu/Max resolution.

Po stažení APK souboru se může stát, že bude mít koncovku .zip. Ve správci souboru soubor přejmenujte a odstraňte tuto koncovku, aby formát souboru končil s koncovkou .apk.

Buildy pro Xiaomi a další:

Vhodné buildy především pro čistý Android:

Kde seženu jiné portované verze?

Portovaným verzím Google Camery se na tomto webu věnuji roky. Jsou k dispozici tedy články se staršími verzemi, které můžete na svém mobilu vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*