Jaká cloudová úložiště zdarma používat?

V dnešní době je velice nepohodlné zálohovat fotky, dokumenty a jiná data na externí disky. Běžné fyzické disky vám může někdo ukrást, mohou se porouchat či mohou nastat jiné problémy. Dnes je pohodlné své soubory zálohovat do cloudových úložišť, kterých je poměrně dost a některé nabízí i omezený prostor zdarma.

Hlavní výhodou cloudového úložiště je ta, že se ke svým souborům můžete dostat z každého zařízení připojeného k internetu. Většina takových služeb také nabízí povedené aplikace pro mobily se systémem Android a iOS. K dispozici jsou pochopitelně i webové verze a nástroje pro počítače.

 

Jaké služby používám já?

Některá data považuji za cenná, proto je ukládám hned na více úložišť. Používám tedy cloudová úložiště: OneDrive, MEGA, Huawei Cloud, Apple iCloud a Google Fotky. Nejvíce spokojený jsem však s OneDrivem, kde si platím 100 GB prostoru za 50 Kč.

Cloudová úložiště používám jak při práci na počítači, tak i na svých mobilech se systémy Android a iOS, kde mam zapnutou automatickou zálohu fotek. Je jen celkem škoda, že třeba úložiště od Huawei a Applu nemají aplikace i pro konkurenční platformy. Můžete je však používat na počítači ve webové verzi.

 

Cloudové služby:

 • Uloz.to Disk – 50 GB zdarma, bez sledujících algoritmů, roční předplatná lze uhradit anonymně, nemá problém s VPN nebo TORem
 • MEGA – 15 GB zdarma + dočasné bonusy, end-to-end šifrování
 • Google Disk – 15 GB zdarma, lze používat skvělou službu Google Fotky
 • pCloud – 10 GB zdarma
 • Microsoft OneDrive – 5 GB zdarma, možnost si zaplatit výhodný balíček 1 TB úložiště + Office 365 za 189 Kč/měsíc
 • Huawei Cloud – 5 GB zdarma – akce 50 GB na rok zdarma, výhodné pro uživatele zařízení Huawei
 • Apple iCloud – 5  GB zdarma – 50 GB za 25 Kč/měsíc, výhodné pro uživatele zařízení Apple
 • Tresorit – 5 GB zdarma, end-to-end šifrování
 • Sync – 5 GB zdarma
 • DropBox – 2 GB zdarma
 • Yandex Cloud – NEDOPORUČUJI, protože data se mohou nacházet na serverech v Rusku

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

 1. Doplnil bych, že na fotky je dost dobrá česká Zonerama s neomezeným úložištěm a bez komprese fotek. https://www.zonerama.com
  A sluší se též zmínit nextcloud s poskytovateli poskytující menší prostor zdarma. Ale je to slibně se rozvíjející alternativa k službám Google. Takže kalendář, kontakty, zálohování, hledání (lokalizace) mobilu, messenger a spousta dalšího. Líbí se mi perfektní začlenění do prostředí GNOME v Linuxu. Jednou se to zadá v nastavení a kalendář, úkoly, kontakty i soubory jsou dostupné v daných aplikacích.

 2. Zapomněl jsem přihodit odkazy.

  Tady je DEMO: https://try.nextcloud.com/
  A tady je vyhledávač poskytovatelů: https://nextcloud.com/signup/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*