TOR Browser si nyní oficiálně stáhnete i přes Telegram

Cenzura internetu v některých státech je tvrdá a můžeme se podívat hned k našim německým sousedům. Tam je totiž cenzurováno obrovské množství webu, a to především webů nabízející pirátský obsah. Ano, je sice pirátský, ale nemění to vůbec nic na tom, že je internet cenzurován. Pak je tu však Ruská federace, Bělorusko, Čína, Indie a hromada dalších, kde je cenzura internetu mnohonásobně tvrdší.

Každou cenzuru internetu je možné obejít pomocí VPN služeb nebo dobře známého TOR Browseru. Pomocí těchto nástrojů je připojení šifrováno a poskytovatel internetu ani vláda nevidí, co na internetu vlastně děláte. Můžete se tedy dostat k obsahu, který je vaší zemi blokován.

TOR Browser je hodně využíván třeba v Rusku, kde je cenzura internetu stále tvrdší a blokovány jsou především zpravodajské weby kritizující tamní diktátorský režim. Blokovány jsou však i weby poskytující stahování nástrojů pro obcházení cenzury, a to je případ i TOR Browseru. Rusové však cenzuru často obchází pomocí oblíbené aplikace Telegram, protože ta v Rusku alespoň prozatím blokována není a provozovatelé cenzurovat obsah odmítají.

Na Telegramu je při dobrém hledání k dispozici hromada různého obsahu. The Tor Project tam oficiálně spustil svého bota. Název bota GetTor napovídá, že poslouží pro stažení TOR Browseru. Bot je jednoduchý a na pár kliknutí dostanete instalační soubor bezpečného prohlížeče pro Windows, macOS a Linux. Vývojáři nějak zapomínají na platformu Android, na kterou je TOR Browser také dostupný.

GetTor bot pro stažení TOR Browser přes Telegram

 

Jak mohu bota využít?

  • Ve svém počítači či mobilu otevřete tento odkaz: t.me/TorProjectSupportBot
  • Povolte otevření aplikace Telegram a můžete začít bota plně využívat
Oznámení The Tor Project o spuštění GetTor bota. Jedná se o příspěvek na sociální síti Mastodon

 

Kde ještě mohu TOR získat a využívat?

Zdroje: The Tor Project na Mastodonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*