Podívejte se, jak fotí vlajkový mobil Vivo X80 Pro. Vyplatila se spolupráce se Zeiss?

Výrobce se snad ve všech propagačních materiálech chlubí, jak zadní fotoaparáty mobilu Vivo X80 Pro fotí. Na optice i softwaru pro fotografování totiž Vivo spolupracovalo se společností Zeiss. Můžeme tedy očekávat, že logo Zeissu se bude objevovat i na dalších modelem tohoto výrobce.

 

Vivo X80 Pro na svých zádech nabízí arzenál čtyř fotoaparátů. Hlavní snímač má 50 Mpx rozlišení, světelnost f/1,6, velikost čipu 1/1,3“ a optickou stabilizaci obrazu (OIS). Ultraširokoúhlý fotoaparát má 48 Mpx rozlišení, světelnost f/2,2, zorné polem 114° a velikost 1/2″. Jeden teleobjektiv nabízí 2x optický zoom, 12 Mpx rozlišení, světelnost f/1,9, velikost 1/2,93“ a OIS. Druhý teleobjektiv umí 5x optický zoom, má 8 Mpx rozlišení, světelnost f/3,4, velikost 1/4,4“ a OIS.

Když se podíváme na papírové specifikace vypsané výše, vypadá to, že by mobil mohl konkurenci fotomobilů opravdu hodně zavařit. Líbí se mi, že Vivo nešetřilo ani nasazením OIS, která je stále lepší než softwarová stabilizace.

Jak tedy na tom snímky jsou? Aplikace fotoaparátů má opravdu velké množství nastavení, což náročnější mobilní fotograf může ocenit. Pokud jste však uživatel, který mobil vytáhne z kapsy a hned fotí, spokojeni budete také. Doporučuji však vypnout pomoc umělé inteligence (AI) a zapnout režim ZEISS. Touto funkcí získáte o poznání přirozenější barevné podání. Nejdříve je však dobré se s fotoaparáty opravdu seznámit, protože i režim ZEISS je někdy až na škodu. V některých situacích tento režim opravdu hodně pomůže, ale někdy se snaží být přirozený až moc a barvy někdy potlačuje tak, až jsou nakonec takové mdlé a nepřirozené a vyšší saturace barev by jim prospěla.

Když to shrnu, tak hlavní fotoaparát pořídí nádherné snímky za každých světelných podmínek a krásně si poradí i s makro snímky a protisvětlem. Ultraširokoúhlý fotoaparát odvádí také skvělou práci, jen zorné pole 114° dnes už není moc a konkurence jej má často větší. Teleobjektivy jsou také za dobrých světelných podmínek použitelné a s 2x a 5x optickým zoomem pořídíte hezké fotky. Jen v noci jejich kvalita dle očekávání upadá. Použitelný je i 10x digitální zoom, ale tady jsem narazil na menší problém. Při focení opravdu hodně vzdálených objektů 10x zoomem je s pevnou rukou bezproblémové a snímky jsou hezké, ale bližší předměty často mobil zcela odmítá ostřit a je nutné použít nižší zoom. Je to velká škoda, ale na druhou stranu moc lidí 10x digitální zoom asi používat nebude.

Vivo X80 Pro fotí výborně a řadí se do příčky mezi aktuálně nejlepší fotomobily. V některých věcech např. 10x digitálním zoomu pokulhává, ale někde zas vyčnívá a konkurence mu někdy může závidět. Především režim ZEISS se vážně povedl a spolupráce mezi Vivo a Zeiss tedy rozhodně zbytečná nebyla. Pochvalu si výrobce odnáší také za to, že noční režim je možné využít u všech fotoaparátů, což u některé konkurence není možné.

 

Snímky nafocené mobilem Vivo X80 Pro:

Pod každou fotkou najdete popisek, za jakých podmínek či nastavením byla pořízena.

 

Hlavní fotoaparát, horší světlo, noční režim
Ultraširokoúhlý fotoaparát, horší světlo, noční režim
2x optický zoom, horší světlo, noční režim
Hlavní fotoaparát, noční režim
Hlavní fotoaparát, noční režim
Hlavní fotoaparát
2x optický zoom
5x optický zoom
5x optický zoom
Hlavní fotoaparát, zachyceno v pohybu za neideálních světelných podmínek
Hlavní fotoaparát
2x optický zoom
5x optický zoom
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
2x optický zoom
5x optický zoom
Tady můžete vidět ukázku problémů s ostřením v 10x digitálním zoomu. Nebylo možné ani manuálně zaostřit
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
2x optický zoom
5x optický zoom
10x digitální zoom
20x digitální zoom
Hlavní fotoaparát
Hlavní fotoaparát
Hlavní fotoaparát, ve tmě, noční režim
Ultraširokoúhlý fotoaparát, ve tmě, noční režim
2x optický zoom, ve tmě, noční režim
5x optický zoom, ve tmě, noční režim
Hlavní fotoaparát, brzy ráno za špatného světla, noční režim
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
2x optický zoom
5x optický zoom

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*