RECENZE: Vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge – své Vivo nabijete rychle i bezdrátově

Výrobce mobilních telefonů Vivo i na náš malý trh přinesl vlajkový mobil Vivo X80 Pro. Jedná se o moderní vlajkový model, takže nemá jen výborné fotoaparáty, nádherný displej a pořádnou porci výkonu na hry, ale i rychlé nabíjení.

Já jsem velkým fanouškem rychlého nabíjení, proto jsem dlouho Qi bezdrátové nabíjení považoval za nepoužitelné. To totiž většinou mělo jen 5–15 W výkon nabíjení, což je opravdu hodně slabé. Pokud nabíjíte v noci, tak je vám rychlost nabíjení asi jedno, ale co ve dne? To rychlé nabíjení jistě oceníte.

Vivo X80 Pro nabízí 80 W drátové a také 50 W bezdrátové Qi nabíjení, což už použitelné je. I bezdrátově tedy můžete svůj mobil nabít rychle. Vivo k novému mobilu tedy představilo svou bezdrátovou nabíječku 50W Vertical Wireless FlashCharge, kterou si v případě zájmu můžete k mobilu dokoupit.

 

 

 

Design a chlazení během nabíjení

Nejedná se o běžnou placku na stůl, ale spíše o stojánek, do kterého svůj mobil položíte. Toto řešení se mi líbí, a především na pracovním stole vypadá hezky. Ona vlastně celá nabíječka vypadá elegantně a z čelní strany imituje sklo, zatímco záda zas imitují hliník.

  • Rozměry nabíječky: 122,5 x 69 x 86,5 mm
  • Váha nabíječky: 196 gramů

Mobil v nabíječce drží velice dobře a nemá žádné tendence vypadávat, a to ani při vibracích. Pod nápisem „FlashCharge 50W“ se nachází také ukrytá LED dioda signalizující, že se položený mobil začal již nabíjet. Po chvilce však zhasne, aby třeba při usínání u postele nijak nerušila.

Bezdrátové nabíjení mělo vždy nevýhodu, že docházelo k většímu zahřívání než u nabíjení drátového. To platí hlavně u 50 W a vyššího výkonu. Vivo se s chlazením vypořádal příkladně a vespod nabíječky si můžete všimnout ventilátoru pro nasávání studeného vzduchu do nabíječky, který následně proudí z výdechu na záda mobilu. Ventilátor je také opravdu velmi tichý a nebude vás při usínání či práci rušit hlukem. U mobilů Vivo také lze využít funkce supertichého režimu, kdy od 22:00 do 8:00 dochází k přepnutí na tento režim pro pohodlnější spaní. Hluk ventilátoru tedy bude snížen na hodnotu 26 db. Dle výrobce se ventilátor otáčí 3 600 otáčkami za minutu.

 

 

 

Nabíjení a kompatibilita

Nabíječka podporuje maximální výkon nabíjení 50 W, ale to využijí jen podporovaná zařízení. Dle vyjádření výrobce si nejrychlejší výkon užijí majitelé mobilů: Vivo X80 Pro, X70 Pro+, X Note a X Fold i IQOO 8 Pro a 9 Pro. Pochopitelně lze touto nabíječkou nabíjet také mobily, hodinky, sluchátka a jiná zařízení od jiných výrobců, ale nevyužijete maximální výkon nabíjení.

Výkon nabíječky je už celkem slušný. Konkrétně mobil Vivo X80 Pro s kapacitou akumulátoru 4 700 mAh se z nuly do 100% nabije za přibližně 50 minut. Bezdrátovou nabíječku je nutno také napájet dostatečně silným originálním adaptérem Vivo, který je dodáván třeba k mobilu Vivo X80 pro.

 

 

 

Cena a dostupnost

Bezdrátová nabíječka není součástí balení mobilu a musíte si ji tedy dokoupit. Tak silné nabíječky však nejlevnější rozhodně nejsou a v době psaní této recenze nebyla nabíječka oficiálně dostupná na našem trhu. Sehnat ji však bylo možné v zahraničí např. na AliExpressu za 1 703 Kč + poštovné (odkaz).

Když to shrnu, tak nabíječka je rozhodně vydařená a pokud vlastníte Vivo X80 Pro či jiný podporovaný mobil, rozhodně bych její zakoupení zvážil, tedy pokud opravdu chcete bezdrátové nabíjení. Nabíječce mohu vytknout jen její dostupnost.

 

Zdroje: AliExpress.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*