RECENZE: Yenkee 3v1 Samsung (YAC 5310) – bezdrátově nabije mobil, sluchátka i hodinky najednou

Společnost Yenkee na našem trhu prodává mnoho produktů pro počítače, ale i podložky pro bezdrátové nabíjení. Výrobce do svého portfolia nově zařadil také dvojici nabíječek pro Samsung a Apple zařízení. Jedná se vlastně o elegantní stojánky, se kterými lze nabíjet mobil, bezdrátová sluchátka i chytré hodinky současně. V této recenzi jsem se podíval právě na nabíječku Yenkee 3v1 Samsung (YAC 5310) určenou především pro Samsung produkty, ale funguje i s produkty jiných značek. V době psaní recenze se nabíječka prodávala za 1 499 Kč s DPH.

 

Co najdu v balení?

Od prodejního balení bezdrátové nabíječky nelze očekávat zázraky. V krabičce najdeme tedy jen nabíječku a nabíjecí kabel USB-C. K dispozici jsou i nějaké ty zbytečné návody.

Zdroje: Yenkee

 

 

 

Design, nabíjecí plochy a podsvícení

Nabíječka Yenkee 3v1 Samsung (YAC 5310) je vyrobena z plastu, díky čemuž je lehká. Použitý plast působí také kvalitním dojmem a na povrchu nejsou vidět otisky prstů. Vlastně ke konstrukčnímu zpracování nemám žádné výtky a celá nabíječka na pracovním stole vypadá opravdu dobře. Celkové rozměry nabíječky činí: 174,2 × 113,5 × 100,5 mm.

Na nabíječce se nachází stojánek pro mobily a úplně nahoře je pak magnetické místo pro nabíjení hodinek. Hodinky díky magnetu drží opravdu jistě, takže se nemusíte obávat, že spadnou třeba při vibrování. Na dolní ploše najdeme zvýrazněné místo pro nabíjení bezdrátových sluchátek a také tlačítko, pod kterým se ukrývá senzor. Stiskem senzoru vypnete či případně zas zapnete barevné podsvícení nabíječky. Za možnost vypnutí podsvícení moc chválím, protože některým lidem vadí, když jim nabíječky při usínání u postele svítí.

Jsou lidé, co podsvícení nabíječek, herních myší a dalších produktů miluji, ale jsou i tací, co to nesnáší. V případě této nabíječky jsem se obával, zda podsvícení nebude nějak rušivé. Naštěstí výrobce Yenkee zvolil jen decentní podsvícení, které mi nijak nevadilo a mířilo především směrem dolů. Pochválit pak musím i za to, že podle podsvícení poznáte, zda se vaše zařízení nabíjí (svítí modře) nebo zda je již nabité (pulzuje modře).

Vespod nabíječky jsou pak vidět výdechy pro vývod tepla z nabíječky a naštěstí nechybí ani pogumovaný povrch, aby nabíječka pevně držela na stole. Na zadní části pak najdeme jen nabíjecí oboustranný konektor USB-C.

 

 

 

Nabíjení a kompatibilita zařízení

Jak samotný název celé nabíječky napovídá, jedná se o nabíječku určenou pro produkty značky Samsung. Jelikož se Samsungem nejsme kamarádi, tak jejich produkty netestuji a nabíječku jsem testoval tedy s různými zařízeními jiných výrobců. Nabíječka využívá standart Qi, takže by nabíjení jiných značek neměl být problém.

Zdroje: Yenkee

Pojďme se tedy nejdříve podívat na nabíjecí výkon nabíječky. Pro nabíjení mobilu je využíván maximální 15 W výkon, což je vzhledem k ceně adekvátní rychlost. Horní část pro hodinky pak nabíjí výkonem 2,5 W a sluchátka jsou nabíjena výkonem 3 W.

Aby bylo nabíjení všech zařízení účinné, je zapotřebí mít také nějaký slušnější nabíjecí adaptér s 20 W a vyšším výkonem. Použít k němu můžete kabel dodávaný v balení. Je také fajn, že nabíječka sama vám dá hned vědět, že používáte nekompatibilní nabíjecí adaptér či kabel. V takovém případě začne spodní podsvícený proužek nepřetržitě blikat a vy hned víte, že máte zkusit vyměnit kabelovou nabíječku.

A jak je to s těmi zařízeními? Jedná se o nabíječku určenou především pro produkty Samsung, kde máte jistotu, že vše bude správně fungovat. Já však během testování zkoušel nabíjet mobily Xiaomi 12 Pro, Vivo X80 Pro, HONOR Magic4 Pro a skládací mobil OPPO Find N. Až na mobil OPPO bylo možné bez problémů nabíjet všechny mobily. Je třeba zmínit, že tento model od OPPO se nikdy nedostane na náš trh, což je možná ten problém, proč si nerozumí s žádnou Qi nabíječkou, co mám doma. V případě zmíněného HONORu se nabíječka po přiložení mobilu tváří, že zařízení není podporováno a chvilku bliká, ale nakonec mobil začala nabíjet a nabíjela ho bez problémů.

U hodinek je to složitější, protože horní nabíječka je určena na hodinky Samsung. Má tedy jiné magnety, než mají třeba hodinky od Huawei či Apple Watch. Během testování jsem nabíjení zkoušel právě s Huawei Watch GT3 Pro, které nabíječka nakonec nabíjela. Nabíjení hodinek od Applu pak bylo nemožné. Pokud tedy budete mít hodinky od Samsungu, na žádný problém nenarazíte. S nabíjením sluchátek nebyl žádný problém.

 

 

 

Závěr – mám si tu nabíječku koupit?

Osobně si myslím, že se jedná o velice vydařenou nabíječku, která za příjemnou cenu 1 499 Kč s DPH poslouží dobře. Pochválit ji musím konstrukční zpracování, možnost nabíjet až tři zařízení současně a decentní podsvícení s možností vypnutí.

Pokud máte produkty značky Samsung a hledáte hezkou bezdrátovou nabíječku na váš pracovní stůl či k posteli, tak si myslím, že by vám tato nabíječka neměla chybět. Pokud máte zařízení jiných značek, tuto nabíječku si můžete také s klidem zakoupit, ale musíte počítat s tím, že kvůli magnetům horní nabíječky můžete narazit na problém s nabíjením hodinek. Nelze to však nabíječce kritizovat, protože ji výrobce primárně určil pro zařízení Samsung.

V závěru tedy mohu říci, že vlastně nabíječce nemám co vytknout. Pokud máte iPhone a další produkty od Applu, určitě bych zvolil spíše verzi nabíječky Yenkee 3v1 YAC 5300WH, která je určena právě pro jablíčkáře (odkaz).

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. Bohužel nefunguje s hodinami samsung watch 5 pro lte. Nabíjí max 10 min a pak se vypne!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*