RECENZE: Vivo X80 Pro – pořádná vlajka, která konkurenci zatopí

Na náš trh konečně vstoupil vlajkový mobil od společnosti Vivo pro letošní rok. Model Vivo X80 Pro se snaží zákazníky nalákat na výborné fotoaparáty, na kterých společnost spolupracovala s výrobcem Zeiss, ale i nekompromisní výkon, rychlé nabíjení a zvýšenou odolnost. Velkým lákadlem je také moderní velký OLED displej se zakřivením po stranách. V době psaní této recenze se mobil prodával za cenu 26 990 Kč s DPH.

 

 

 

Pozitiva:

  • Obsah balení
  • Design a konstrukce s IP68
  • Již nalepená ochranná fólie na displeji
  • Pěkný zakřivený OLED displej
  • Stereo reproduktory a nastavení zvuku
  • Výborná čtečka otisků prstů
  • Výkon bez kompromisů
  • Rychlé drátové i bezdrátové nabíjení
  • Aplikace pro focení má mnoho užitečných funkcí
  • Výborné zadní fotoaparáty s OIS
  • Kvalitní a stabilní pořízená videa
  • Slušná selfie kamera
  • Příjemné prostředí a spolehlivý systém Android
  • Výborná konektivita s infraportem
  • Rozumně stanovená cena

 

Negativa:

  • Obrazovka Always-On by mohla přijímat více notifikací
  • Občas chybné překlady – na opravě výrobce pracuje
  • Drátové nabíjení mohlo být o něco rychlejší
  • Problém s ostřením při využívání 10x digitálního zoomu

 

 

 

Obsah balení – tak to má vypadat

Již v loňském roce se začal objevovat trend odstraňování nabíječek z prodejních balení. Dle mého názoru je to drzost, když si zákazník koupí mobil za 20 a více tisíc Kč. Od mobilu za tyto peníze bych v balení očekával nabíjecí adaptér s maximálním výkonem nabíjení.

Prodejní balení Vivo X80 Pro konkurenční Samsung, Apple, Nokii a další zahanbí, protože v něm najdete rychlý nabíjecí adaptér a metrový USB-C nabíjecí/datový kabel. Dále je k dispozici spona pro vysunutí nanoSIM slotu, drátová USB-C sluchátka a zbytečné návody. Velké překvapení je ale i přiložený ochranný kryt na mobil. Nejedná se o laciný silikonový kryt, ale o kryt imitující kůži na zádech. Kryt sice plně neochrání boky mobilu, ale vypadá vážně moc pěkně.

Mobil v ochranném krytu z balení
Mobil v ochranném krytu z balení

 

 

 

Design a konstrukce – voděodolnost nechybí

Vivo X80 Pro je tvořeno z hliníkového rámu a skla. Jsem moc rád, že výrobce použil oblé tvary, díky čemuž mobil výborně padne do ruky a drží se jistě. Na našem trhu je mobil k dispozici jen v černém barevném provedení a jeho celkové rozměry činí: 164,57 × 75,30 × 9,10 mm a váží 219 gramů. Potěší, že konstrukce mobilu disponuje zvýšenou odolností s certifikací IP68 proti vniknutí vody a prachu.

Zdroje: Vivo

Na čelní ploše mobilu najdeme 6,78palcový OLED displej se zakřivením po stranách, díky čemuž mobil působí prémiově. Na skle je také již z výroby nalepená ochranná fólie, což musím pochválit. Displej má opravdu minimalistické rámečky, přesto se nad ním nachází elegantně ukrytá mřížka reproduktoru pro hovory i multimédia. Nechybí ani umístěné potřebné senzory.

Horní část hliníkového rámu se chlubí nápisem „Professional photography“ a najdeme na ní i infraport pro ovládání domácích spotřebičů i zdířku mikrofonu. Levý bok mobilu je zcela prázdný a na pravém boku jsou ideálně umístěna tlačítka pro regulaci hlasitosti a zamykací tlačítko. Vespod mobilu je ukrytý šuplík se dvěma sloty pro nanoSIM karty, zdířka mikrofonu, nabíjecí konektor USB-C a hlasitý reproduktor.

Zadní kryt je ze skla a výrobce musím pochválit za barevnou variantu Cosmic Black. Ta vypadá elegantně a je matná, takže na ní nejsou vidět otisky prstů a další nečistoty. No, tedy až na lesklé okolí fotoaparátů… Celý modul čtyř fotoaparátů s bleskem z těla vystupuje jen lehce, ale je opravdu velký. To je však u mobilů letos běžné a výrobci se snaží pomocí modulů fotoaparátů odlišit. Výrobce se na zádech pochlubil také logem známé značky Zeiss.

 

 

 

Displej – i náročný uživatel bude nadšený

Vivo X80 Pro má 6,78palcový LTPO3 OLED displej s WQHD+ (3 200 x 1 440 px) rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. V nastavení telefonu si také můžete vybrat mezi Full HD+ a WQHD+ rozlišením a zvolit si lze i 60 nebo 120 Hz frekvenci. K dispozici je i funkce pro automatické přepínání obnovovací frekvence displeje dle potřeby. V displeji je i malý průstřel selfie kamerky.

Samotný displej je vážně moc pěkný. Zakřivení displeje se povedlo a krásné je i barevné podání, a to si můžete i přizpůsobit k obrazu svému. Automatická regulace jasu funguje dobře, spokojený jsem byl i s maximálním jasem displeje 1 500 nitů a viditelností na přímém světle. Příkladné jsou i pozorovací úhly.

V nastavení telefonu/Zámek obrazovky a tapety je k dispozici možnost si zapnout i funkci Always-On (vždy na displeji), která umí zobrazit datum, čas i notifikace na zhasnutém displeji. Lze nastavit, aby obrazovka byla aktivní po celý den a vybrat si lze i styl obrazovky. Co se notifikací týče, tak ty fungují velice dobře, ale bohužel zobrazí notifikace pouze ze čtyř aplikací, což je nepochopitelné omezení. Potěší však rozzáření stran displeje při příchozích notifikacích. Efekt si můžete upravit v: Nastavení telefonu/Dynamické efekty/Efekt okolního světla/Světelný efekt pro oznámení.

Obrazovka Always-On (Vždy na displeji)

 

 

 

Zvuk – stereo reproduktory nechybí

Vivo X80 Pro nabízí dva stereo reproduktory. Jeden se nachází tradičně na spodní části mobilu a druhý je ukrytý v mřížce nad displejem. Ten nad displejem slouží jak pro hovory, tak i multimédia. Reproduktory nehrají tak dobře, jako u některé konkurence, která má často hlasité reproduktory v rámu mobilu. Výrobci mají v rámu větší prostor, než Vivo nad displejem, ale na druhou stranu v případě tohoto modelu míří reproduktor při hraní her přímo na vás. Jsou však dostatečně hlasité a s jejich kvalitou rozhodně budete spokojeni.

V: Nastavení telefonu/Zvuk si můžete nastavit také sílu vibrací k obrazu svému. Ve stejném nastavení úplně dole je k dispozici kolonka „Kvalita zvuku a zvukové profily“. V tomto nastavení si můžete zvukové podání upravit a k dispozici jsou i zvukové profily pro poslech hudby ve sluchátkách. Je zajímavé, že profily využívají úpravu podle uší a věku uživatele.

3,5 mm jack konektor na tomto mobilu logicky už nenajdete. V budoucnu pro něj zkrátka není místo. Přímo v balení však najdete drátová USB-C sluchátka. S bezdrátovými sluchátky mi výborně fungovalo i Bluetooth 5.2 s podporou kodeků Qualcomm aptX a aptX-HD.

 

 

 

Odemykání mobilu – výborná čtečka otisků pod displejem

Vivo X80 Pro má čtečku otisků prstů ukrytou pod displejem. Na tom by nebylo nic zajímavého a neobvyklého, ale Vivo šlo v odemykání otiskem prstů o něco dále, než většina současné konkurence. Nepoužilo běžnou čtečkou pod displejem, ale novější senzor Qualcomm 3D Sonic Max. Jedná se o ultrazvukovou technologii, která má především větší plochu, údajně vyšší zabezpečení, je rychlejší a spolehlivější. Za celou dobu testování jsem se čtečkou neměl žádný problém a odemykání mobilu bylo spolehlivé a bleskové.

Jelikož je plocha senzoru čtečky otisků prstů tak velká, snadno se na ní trefíte prsty. Zabezpečit si můžete i své aplikace, a ty můžete po nastavení odemknout třeba pouze oběma palci. Já si však zamiloval funkci Rychlá akce, která vám umožní ze senzoru čtečky vymáčknout maximum. Můžete si totiž vybrat své oblíbené aplikace, a jejich ikony budou umístěny hned na obrazovku Always-On a zamykací obrazovce. Na ikonu aplikace stačí jen lehce přiložit prst, čtečka ověří váš otisk, mobil se odemkne a okamžitě spustí zvolenou aplikaci. Je to vážně návykové a doufám, že se toho chytí více výrobců.

Pro situace, kdy budete mít špinavé ruce velice dobře poslouží odemykání obličejem. To funguje také skvěle a spolehlivě i za horších světelných podmínek. Moc jsem jej však nevyužíval, protože ta čtečka otisků je vážně výborná.

 

 

 

Výkon, výdrž na jedno nabití a nabíjení

Je to vlajkový model, takže nějaký ten ústupek ve výkonu nečekejte. Mobil pohání výkonný vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 s maximálním taktem 3 GHz. V mobilu se nachází však i další čip Vivo V1, který se stará o kamery. K dispozici jsou i paměti 12 GB RAM, a ty je možné virtuálně rozšířit skrze interní úložiště o další 4 GB RAM. Interní úložiště UFS 3.1 je pak dle očekávání bleskové a na náš trh se dostala verze s 256 GB kapacitou. Nelze jej rozšířit paměťovou kartou.

Výkon na papíře vypadá výborně, ale jak je to v praxi? Mobil je na tom po stránce výkonu výborně. Hravě si poradí s jakoukoli náročnou aplikací, multitaskingem i nejnáročnější mobilní hrou. Během testů jsem vyzkoušel ty nejnáročnější mobilní hry, jako je Fortnite a Apex Legends. Všechny hry bylo možné hrát na maximální možné grafické nastavení bez záseků či jiných problémů.

Testy v AnTuTu Benchmark, AnTuTu Storage Test a Geekbench 5

 

A co chlazení procesoru?

Procesory od společnosti Qualcomm jsou neuvěřitelně výkonné a na mobilní hraní jsou vlastně úplně nejlepší. Ze strany vývojářů mobilních her jsou totiž nejpodporovanější. Je ale pravdou, že poslední roky trpí na zahřívání, které musí řešit výrobci mobilních telefonů. Vivo X80 Pro se po dlouhém hraní na maximální výkon a maximálním jasem opravdu zahřívá, ale ne nijak nepříjemně. Vlastně hřeje dá se říci stejně, jako konkurence s tímto procesorem.

 

Nabíjení a výdrž

V těle Vivo X80 Pro se nachází akumulátor o kapacitě 4 700 mAh. Jedná se o slušnou, ale ne nijak nadprůměrnou kapacitu. Hodnocení výdrže je velice těžké, protože každý používáme mobil jinak. Dovolím si říci, že tento model nijak nevyčnívá z řady a běžné pracovní nasazení jeden den na jedno nabití vydrží. Výdrž je tedy spíše čistě průměrná.

Jsem opravdu velkým fanouškem rychlého nabíjení a čím rychlejší má mobil nabíjení, tím ho mám raději. Mobil Vivo X80 Pro se chlubí 80 W rychlým nabíjením, a tak silný nabíjecí adaptér je přímo v balení. 80 W je sice nabíjení rychlé a většina lidí s ním bude jistě spokojena, ale konkurence v této cenové kategorii má často 100–120 W nabíjení. Vivo se tedy drátově nabije z nuly do 100% za 30 – 32 minut, což je slušné. Rychlejší to být ale mohlo.

Bezdrátové Qi nabíjení jsem dlouhé roky považoval za nepoužitelné, protože bylo extrémně pomalé. Jsem tedy rád, že Vivo do tohoto modelu nasadilo také rychlé bezdrátové nabíjení o výkonu 50 W. Aby bylo možné tak výkonné bezdrátové nabíjení využít, je zapotřebí vlastnit tak silnou bezdrátovou nabíječku a připojit do ní originální adaptér od Vivo. Tak výkonná bezdrátová nabíječka Vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge se v době psaní této recenze na našem trhu nenacházela, ale bylo ji možné zakoupit třeba na AliExpressu. Touto nabíječkou se mobil nabije do 100% za přibližně 50 minut. Pro nabíjení třeba sluchátek či hodinek lze využít 10W reverzní Qi nabíjení.

 

 

 

Jak vypadá aplikace pro focení a natáčení videí?

Vivo se ve svých propagačních materiálech chlubí, jaké má model X80 Pro výborné fotoaparáty. Aby bylo focení opravdu kvalitní, je zapotřebí nejen kvalitní optika, ale i software. Vivo do mobilu nasadilo vlastní aplikaci fotoaparátu, která má všechny potřebné funkce.

Horní část aplikace má funkci Google Lens, kterou můžete využít pro skenování QR kódů, ale i jakékoli věci, co zrovna budete chtít vyhledat na Googlu. K dispozici je i HDR (funguje i automaticky), režim Super makro a magické tlačítko ZEISS. Zapnutím tohoto tlačítka získáte funkce, na kterých Vivo spolupracovalo se ZEISS. Touto funkcí dostanete především věrné barevné podání snímků bez nepřirozené saturace barev. Tuto funkci jsem používal opravdu hodně často a mohu ji jen doporučit.

Níže jsou pak k dispozici tlačítka pro přepínání mezi hlavním (1,0x), ultraširokoúhlým (0,6x) a 2x/5x teleobjektivy. Sáhnout těmito tlačítky můžete až po 60x digitálním zoomu. Přítomné je i malé tlačítko pomoci umělé inteligence a různé filtry. Pod tlačítky fotoaparátů je pak tradiční pruh důležitých režimů. Mezi těmi nechybí portrétní režim s rozostřeným pozadím za vámi, efektivní noční režim i možnost focení snímků ve vysokém rozlišení. Moc pěkný je i Pro režim pro manuální nastavení parametrů a nechybí focení hvězd, skenování dokumentů, panorama, časosběr, duální zobrazení a další režimy.

Musím říci, že aplikace vypadá fantasticky a má výborné funkce. Pokud jste uživatel, co si při focení rád hraje, může být Vivo X80 Pro právě pro vás. Asi jedinou výtku bych měl k rychlosti přepínání mezi režimy a fotoaparáty. Konkurence má přepínání rychlejší, ale nejedná se o žádnou tragédii.

 

 

 

Jak fotí zadní fotoaparáty ve spolupráci se Zeiss?

Výrobce se snad ve všech propagačních materiálech chlubí, jak zadní fotoaparáty mobilu Vivo X80 Pro fotí. Na optice i softwaru pro fotografování totiž Vivo spolupracovalo se společností Zeiss. Můžeme tedy očekávat, že logo Zeissu se bude objevovat i na dalších modelem tohoto výrobce.

Vivo X80 Pro na svých zádech nabízí arzenál čtyř fotoaparátů. Hlavní snímač má 50 Mpx rozlišení, světelnost f/1,6, velikost čipu 1/1,3“ a optickou stabilizaci obrazu (OIS). Ultraširokoúhlý fotoaparát má 48 Mpx rozlišení, světelnost f/2,2, zorné polem 114° a velikost 1/2″. Jeden teleobjektiv nabízí 2x optický zoom, 12 Mpx rozlišení, světelnost f/1,9, velikost 1/2,93“ a OIS. Druhý teleobjektiv umí 5x optický zoom, má 8 Mpx rozlišení, světelnost f/3,4, velikost 1/4,4“ a OIS.

Když se podíváme na papírové specifikace vypsané výše, vypadá to, že by mobil mohl konkurenci fotomobilů opravdu hodně zavařit. Líbí se mi, že Vivo nešetřilo ani nasazením OIS, která je stále lepší než softwarová stabilizace.

Jak tedy na tom snímky jsou? Aplikace fotoaparátů má opravdu velké množství nastavení, což náročnější mobilní fotograf může ocenit. Pokud jste však uživatel, který mobil vytáhne z kapsy a hned fotí, spokojeni budete také. Doporučuji však vypnout pomoc umělé inteligence (AI) a zapnout režim ZEISS. Touto funkcí získáte o poznání přirozenější barevné podání. Nejdříve je však dobré se s fotoaparáty opravdu seznámit, protože i režim ZEISS je někdy až na škodu. V některých situacích tento režim opravdu hodně pomůže, ale někdy se snaží být přirozený až moc a barvy někdy potlačuje tak, až jsou nakonec takové mdlé a nepřirozené a vyšší saturace barev by jim prospěla.

Když to shrnu, tak hlavní fotoaparát pořídí nádherné snímky za každých světelných podmínek a krásně si poradí i s makro snímky a protisvětlem. Ultraširokoúhlý fotoaparát odvádí také skvělou práci, jen zorné pole 114° dnes už není moc a konkurence jej má často větší. Teleobjektivy jsou také za dobrých světelných podmínek použitelné a s 2x a 5x optickým zoomem pořídíte hezké fotky. Jen v noci jejich kvalita dle očekávání upadá. Použitelný je i 10x digitální zoom, ale tady jsem narazil na menší problém. Při focení opravdu hodně vzdálených objektů 10x zoomem je s pevnou rukou bezproblémové a snímky jsou hezké, ale bližší předměty často mobil zcela odmítá ostřit a je nutné použít nižší zoom. Je to velká škoda, ale na druhou stranu moc lidí 10x digitální zoom asi používat nebude.

Vivo X80 Pro fotí výborně a řadí se do příčky mezi aktuálně nejlepší fotomobily. V některých věcech např. 10x digitálním zoomu pokulhává, ale někde zas vyčnívá a konkurence mu někdy může závidět. Především režim ZEISS se vážně povedl a spolupráce mezi Vivo a Zeiss tedy rozhodně zbytečná nebyla. Pochvalu si výrobce odnáší také za to, že noční režim je možné využít u všech fotoaparátů, což u některé konkurence není možné.

 

 

 

Natáčení videí zadními fotoaparáty

Vivo X80 Pro umí zadním fotoaparátem pořizovat video v maximálním rozlišení 8K se 30 FPS (snímky za vteřinu). V současné době žádný mobil nenabízí opravdu kvalitní 8K videa a ono takové rozlišení v současné době zatím nedává moc smysl. Lepší je tedy přepnout pořizování videa na 4K se 30 nebo 60 FPS. K dispozici je i šetrnější Full HD se 30 a 60 FPS.

Videa jsou na tom dost podobně, jako samotné snímky. Mají věrné podání, dostatečnou ostrost, v případě potřeby funguje skvěle i rychlé přeostření a díky optické stabilizaci obrazu (OIS) jsou videa hezky stabilní. Stabilizaci si můžete i v případě potřeby nastavit klepnutím na ikonu stabilizace v aplikaci.

V nižším Full HD rozlišení se 30 FPS můžete využívat i režim s HDR10+ a k dispozici je i protáhlý filmový režim s možností natáčení až ve Full HD se 60 FPS. Sáhnout lze i po pomoci AI, ale to nedoporučuji. Vpravo se pak nachází dvě malé ikonky, kdy jedna slouží pro zkrášlení a druhá ukrývá Cinematic režim od Zeiss. Výrobce se režimem Cinematic sice chlubí, ale nedává mi moc smysl, protože často ostří na nevyžádaná místa a po zapnutí sníží rozlišení na Full HD s jen 24 FPS.

  • Hlavní fotoaparát: 8K/30 FPS, 4K/30 a 60 FPS, Full HD/30 a 60 FPS, HD/ 30 a 60 FPS
  • Ultraširokoúhlý fotoaparát: 4K/30 a 60 FPS, Full HD/30 a 60 FPS, HD/30 a 60 FPS

 

 

 

Jak je na tom přední selfie kamerka?

V displeji se nachází 32 Mpx selfie kamerka se světelností f/2,45. Fotit můžete s automatickým HDR a k dispozici je i portrétní režim, kdy je za vámi rozostřené pozadí. Tento režim však za vámi nerozostří pozadí automaticky, jak je tomu u ostatních mobilů, ale snadno si intenzitu rozostření můžete upravit dle svých potřeb. Stačí jen klepnout na malou ikonku F. K dispozici jsou i mnou nenáviděné zkrášlovací režimy a různé filtry. Přední kamerou je možné také pořizovat videa v maximálním rozlišení Full HD se 30 FPS.

Kvalita pořízených snímků je velmi dobrá. Snímky mají ostrost a hezky přirozené barvy, jako zadní fotoaparáty. Myslím si, že spokojený se selfíčky bude i náročnější Instagrammer či fanoušek jiné sociální sítě.

Vivo X80 Pro – bez portrétního režimu
Vivo X80 Pro – s portrétním režimem

 

 

 

Operační systém – svěží Funtouch OS a tříletá podpora

V době psaní této recenze se v mobilu nacházel operační systém Android 12 s nadstavbou Funtouch OS 12 Global. Pochválit musím také za přítomné aktuální bezpečnostní záplaty. Dle vyjádření výrobce mobil dostane tři verze systému Android a po dobu tří let bude dostávat také nové bezpečnostní záplaty. Podpora je tedy dobrá, ale konkurence má často i čtyři roky. Na druhou stranu, kdo používá jeden mobil déle, jak tři roky?

 

Funtouch OS 12 Global je velice příjemná nadstavba, která je přehledná a nádherně svižná. Během mého používání se nestalo, že by systém zamrzal, docházelo ke zpomalování či jiným nepříjemnostem. Zkrátka se jedná o spolehlivý systém.

Díky skvělé optimalizaci systému a dostatku výkonu výborně fungují i aplikace běžící na pozadí. To znamená, že spolehlivě budete dostávat notifikace (upozornění) z aplikací, budou funkční zálohy, synchronizace i připojení k VPN. Stejně, jak u každého moderního mobilu můžete u každé aplikace manuálně nastavit, aby se neuspávala. To je v případě této nadstavby velice jednoduché a stačí např. na ikoně Messengeru podržet dlouze prst/O aplikaci a v kolonce „Baterie“ nastavit neomezený běh aplikace.

Se systémem jsem byl tedy velice spokojený, ale občas jsem narazil na nějaké ty hrubky v českém překladu. Celý systém je pochopitelně v češtině a má všechny potřebné Google služby, ale občas jsem v nastavení narazil na chybné slovíčko. Jednalo se však spíše jen o úsměvnou chybu, která se objevila jen zřídka a nijak mi nekazila zážitek z používání mobilu. Výrobce také dle oficiálního vyjádření již pracuje na opravách a majitelé mobilu tedy brzy dostanou aktualizaci.

 

 

 

Konektivita – nemám žádné výtky

Vespod mobilu se ukrývá malý šuplík se dvěma sloty pro dvě nanoSIM karty. Bez problémů tedy můžete využívat funkce DualSIM a na obou slotech lze využívat mobilní sítě 5G a LTE. Mobilní sítě mimochodem vždy na Vivo mobilech fungují výborně a ani tento model není výjimkou. Přeskakování sítí při cestování mezi 5G/LTE funguje výborně a nedocházelo k přerušení stahování. Připojit se lze i ke 2,4 GHz, 5 GHz a 60 GHz Wi-Fi sítím (Wi-Fi 6) a citlivost antén je taktéž výborná.

V nastavení telefonu se nachází také možnost zapnutí OTG, což je funkce, kdy můžete do USB-C připojit třeba flash disk či jiné zařízení. Přítomná je i NFC cívka pro využívání bezkontaktních plateb skrze Google Pay/Google Wallet a pro bezdrátový poslech hudby a připojení chytrých zařízení výborně slouží Bluetooth 5.2. Některé uživatele může potěšit také infraport na horní části mobilu. Ten můžete využít pro ovládání televizorů, žárovek, klimatizací, DVD přehrávačů a dalších spotřebičů v domácnosti. Pro jeho využívání slouží předinstalovaná aplikace Smart Remote a v případě potřeby lze stáhnout jinou aplikaci z Obchodu Play.

Spokojeni budete i s využíváním mapových aplikací a navigací. Přítomné je nejen GPS/A-GPS, ale i evropské Galileo a systémy Glonass, QZSS a Beidou. Poloha byla během testování nalezena okamžitě a spolehlivě udržena v aplikacích Google mapy a Liftago.

 

 

 

Závěr – pořádná vlajka s minimem nedostatků

V závěru mohu říci, že letošní vlajkový model Vivo X80 Pro se výrobci vážně moc povedl. Leckterou konkurenci zahanbí obsahem prodejního balení a zvýšenou odolností s certifikací IP68. Vyzdvihnout musím krásný zakřivený OLED displej, stereo reproduktory, výbornou čtečku otisků prstů pod displejem a fotoaparáty Zeiss s OIS. Příjemná je také Androidí nadstavba Funtouch OS. Za zmínku stojí i nekompromisní výkon pro hraní těch nejnáročnějších mobilních her současnosti a 80 W drátové a 50 W bezdrátové nabíjení.

Mobil vlastně chyb moc nemá, ale nějaké ty nedostatky se vždy najdou. Jedním z nedostatků je třeba obrazovka Always-On, protože neumí přijímat upozornění z více než čtyř aplikací. Někoho může zamrzet také problematické ostření při využívání 10x digitálního zoomu a já osobně bych uvítal 120 W a klidně i vyšší nabíjecí výkon. Občas narazíte i na chybné české překlady, ale to jen zřídka a výrobce již pracuje na opravné aktualizaci.

Nic víc mobilu vytknout nelze a myslím si, že stanovena oficiální cena 26 990 Kč s DPH je vzhledem k tomu, co tento model nabízí rozumná. Pokud tedy hledáte výborný vlajkový model se zvýšenou odolností, výbornými fotoaparáty, elegantním designem a krásným displejem, může se jednat o ideálního kandidáta. Tedy, pokud jste ochotni překousnout zmíněné nedostatky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top