Vyzkoušel jsem si fotoalbum Fujifilm Instax Mini pro malé fotky

Japonský výrobce Fujifilm na náš trh letos uvedl nový fotoaparát Instax Mini 12 a také fototiskárnu Instax Mini Link 2. Pořízené snímky si můžete vystavit třeba v malém v malém rámečku, na ledničku, nástěnku a kam jen budete chtít. Výrobce však na našem trhu prodává i originální fotoalba za dostupné ceny.

 

Design a zpracování – ve více barvách

Fotoalb je na našem trhu k dispozici více, ale já jsem si vyzkoušel to se značením Fujifilm Instax Mini 11 Album. Míří tedy na fotoaparát Instax Mini 11, ale samozřejmě rozměry pořízených snímků jsou z nového modelu fotoaparátu i fototiskárny stejné. K dispozici je již i novější fotoalbum se značením Fujifilm Instax Mini 12 Album v různých barevných provedeních. Vložit do alba tedy lze až 108 fotek o rozměrech: 86 x 54 mm i s rámečkem a 62x 46 mm fotka uvnitř rámečku. Jedná se tedy o běžný fotopapír Fujifilm Instax Mini v zelené krabičce, ale vložit lze i ty na papíře Instax Mini Monochrome a jiných.

Celé album je také skladné a jeho rozměry činí: 145 x 114 x 20 mm. Příjemná je i jeho povrchová úprava potaženou PU kůží, která je nejen venku, ale i uvnitř. Tam hned po otevření můžete vidět také jakousi kapsu pro vložení třeba dalších fotek. Fotky jsou pak bezpečně ukládány a chráněny před prachem a dalšími nečistotami. Jejich vkládání do alba je bezproblémové a vlastně celé album je zpracováno výborně. Má i magnetické uchycení pro zavření, aby se album nechtěně neotevřeno třeba během přenášení.

 

Závěr – stojí fotoalbum za to?

Fotoalb je na našem trhu k dispozici vážně více a InstaxStore.cz má v nabídce třeba i originální fotoalba od Fujifilm s motivy, které ocení především dámy. Já jsem testoval ten nejobyčejnější za velmi příznivou cenu, který je také vážně kvalitní a podařený. Pokud tedy nepotřebujete nějaké motivy a vystačíte si s obyčejným albem, mohu Instax Mini 12 Album do 305 Kč nebo Instax Mini 11 Album do 220 Kč.

Fotoalba s motivy v InstaxStore.cz
Mnou testované obyčejné fotoalbum Instax Mini 11 Album v Datart.cz
Obyčejné originální fotoalba Instax Mini 12/11 v Datart.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*