Nejlepší nástroje ke stahování z torrentů pro počítače a mobily

Torrentové služby stále fungují a uživatelé je milují. Jedná se vlastně o pohodlnou a spolehlivou formu stahování. V dnešní době je to možné na mobilech, tabletech a samozřejmě i na počítačích. Vždy mi ale vadilo, že profláklé nástroje např. µTorrent a BitTorrent obsahují otravnou reklamu a často vyžadují nelogická a podezřelá oprávnění. V tomto článku jsem se podíval na to, jaké nástroje pro stahování z torrentových služeb využívat bez reklam a v češtině.

 

Nejdříve upozornění:

Rád bych zmínil, že torrentové sužby neslouží jen pro distribuci pirátského obsahu, ale často tak probíhá i distribuce volně šiřitelných aplikací a různých distribucí operačního systému Linux. Tento článek nikoho nenabádá a neradí, jak stahovat jakýkoliv autorsky chráněný obsah!

 

Doporučení:

Pro používání torrentových služeb doporučuji používat také nějakou kvalitní VPN službu a webové stránky takových služeb navštěvovat nějakým kvalitním internetovým prohlížečem. Doporučit mohu prohlížeče Vivaldi a Brave pro bezpečnější prohlížení webu a blokování reklam, kterých je na takových webech často dost. Oba prohlížeče jsou dostupné pro počítače i mobily.

 

Nástroj pro počítače s Windows, Linux a Mac

Nástrojů pro počítače je více, ale některé obsahuje malware, reklamy a vlastně se chovají dosti podivně. Osvědčil se mi nástroj qBittorrent, který je dostupný zcela zdarma pro počítače s Windows, Linux a Mac. Nemá žádnou reklamu a potěší přítomnost češtiny. Cílem tohoto nástroje je být jednoduchý, snadno ovladatelný a nenáročný na hardware vašeho počítače. Užít si jej tedy mohou i majitelé starších strojů. Je také podporovaný a vývojáři pravidelně vydávají nové aktualizace.

qBittorrent se používá vážně pohodlně a na některých torrentových službách můžete narazit na magnet. Stačí kliknout na malou ikonu magnetu, povolit stahování na otevřeném okně a torrent se vloží přímo do nástroje. Do nástroje lze i manuálně vložit odkaz na magnet nebo spustit rovnou celý soubor ve formátu .torrent. Před zahájení stahování si také můžete klikáním zaškrtnout, jaké soubory vlastně chcete stáhnout a jaké mají být vynechány.

Stahování kliknutím na ikonu magnetu
Nastavení před zahájení stahování

 

 

Mobily a tablety se systémem Android

Na mobily s Androidem je nástrojů také dost, ale některé mají reklamu, vyžadují podezřelá oprávnění nebo jsou hodně zastaralé. Při testech na různých mobilech s různými verzemi Androidu mi výborně fungovala aplikace LibreTorrent, která je zdarma, bez reklam a je přeložena do češtiny. Umí všechny funkce, jako výše zmíněný qBittorrent pro počítače. Podporuje stahování skrze magnet (klepnutím na ikonu nebo vložením odkazu), manuální výběr souborů a prostředí je hezky přehledné.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*