Kde stáhnout ukončené emulátory Yuzu a Citra?

Emulátory her Yuzu a Citra pro herní konzole od Nintenda končí, ale pokud chcete, můžete je nadále používat. Po instalace na váš mobil, tablet nebo počítač budou nadále fungovat. Neobdrží jen žádné další aktualizace. Ještě před ukončením distribuce obou emulátorů došlo k zálohování některých jejich buildů, a ty si můžete v případě potřeby stáhnout.

Nejdříve si přečtěte důležité upozornění…

DŮRAZNĚ UPOZORŇUJI, ŽE TENTO ČLÁNEK SLOUŽÍ VÝHRADNĚ INFORMATIVNĚ! Poukazuje pouze na existenci některého softwaru a jeho funkce. Nejedná se o návod a autor článku nikoho nenabádá k používání, stahování, úpravě, sdílení či jiné nakládání s jakýmkoliv obsahem.

Dočkáme se nových emulátorů

Ukončení obou emulátorů mi dost připomnělo ukončení aplikace YouTube Vanced. Došlo k jejímu ukončení, ale Google si tím dost uškodil, protože vznikla nová aplikace YouTube ReVanced. Zapojuje se do ní stále více vývojářů, jedná se o open-source a o takové aplikace je stále větší zájem i u běžných netechnicky zdatných uživatelů.

Především ukončením Yuzu si Nintendo dle mého názoru uškodilo. V různých komunitách se o nich více mluví a už teď začínají vznikat emulátory nové. Zdrojové kódy Yuzu a Citra emulátorů si totiž mohl stáhnout kdokoliv. Tací je mohou začít i využívat a udělat opatření, aby je nebylo možné právními kroky ukončit.

Yuzu emulátor:

Linky na emulátory již nefungují? Dejte vědět do komentářů pod článkem.

Citra emulátor:

Aktualizace dne 23. 4. 2024: Projekt s názvem Citra je zpět a dostává pravidelné aktualizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*