Citra emulátor pro hraní starých 3DS her je zpátky!

Nintendo stále agresivněji zasahuje proti vývoji různých emulátorů her. Domnívám se, že si tím opravdu hodně škodí, protože všechny zrušené a znovu obnovené emulátory jsou open-source. Zdrojové kódy si tedy může stáhnout a používat kdokoliv. Když jeden emulátor zrušíte, během chvilky vzniknou dva nové. To platí i pro emulátory her pro opravdu staré konzole Nintendo 3DS.

Nejdříve si přečtěte důležité upozornění…

DŮRAZNĚ UPOZORŇUJI, ŽE TENTO ČLÁNEK SLOUŽÍ VÝHRADNĚ INFORMATIVNĚ! Poukazuje pouze na existenci některého softwaru a jeho funkce. Nejedná se o návod a autor článku nikoho nenabádá k používání, stahování, úpravě, sdílení či jiné nakládání s jakýmkoliv obsahem.

Legendární Citra je zpátky!

Nintendo 3DS je dnes již mrtvá konzole. Vývoj her a systému tedy již skončil. Fanoušků starých her je ale dost a s emulací je možné hrát nejen na počítači, ale i tabletu nebo mobilu. Nintendo právními kroky zařízlo vývoj projektu Citra pro emulaci starých 3DS her. To naštvalo dost lidí a není divu, že tu již jsou kvalitní náhrady. O aplikaci Lime3DS jsem již psal a využívá právě zdrojový kód tehdejšího projektu Citra. Ona ale ožila i Citra a již si můžete vyzkoušet aktualizovaný emulátor s tímto názvem.

Nová Citra funguje výborně a nabízí staré známé uživatelské prostředí. V případě tabletů a mobilů s procesory Qualcomm Snapdragon umožňuje instalaci GPU ovladačů, aby byl chod her lepší. Upravit si lze i ovládání, ukládat postup ve hrách kdykoliv a hry je možné ovládat třeba Xbox gamepadem.

Kde je možné emulátor Citra sehnat?

Vývojáři znovuzrozený emulátor Citra vyvíjí pro platformy Android, Windows, macOS a Linux. Je zcela zdarma a bez reklam. Distribuce probíhá skrze Github projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*