Jak do hodinek Huawei nainstalovat Spotify?

Některé modely chytrých hodinek značky Huawei s operačním systémem HarmonyOS umí poslech hudby z hodinek do bezdrátových sluchátek, mají Wi-Fi i slušné interní úložiště. Nabízí se tedy možnost využívat streamovací služby s hudbou, protože dnes už málokdo stahuje MP3 a FLAC skladby. Jak zrpovoznit v hodinkách teřba takové Spotify?

Již jsem psal o tom, jak jsem do mnou testovaných hodinek Huawei Watch 4 Pro s HarmonyOS 3.1 nainstalovat služby YouTube a YouTube Music. Většina lidí však používá službu Spotify. Tu neoficiální cestou v pořádku nainstalujete, ale pak kvůli omezení API dochází k pádům aplikace a není možné ji používat. I to se mi však podařilo vyřešit a je to velice snadné.

HarmonyOS je systém založený na jádru Androidu a skrze ADB do hodinek nainstalujete Android aplikace. Podařilo se mi nainstalovat oficiální aplikaci staženou z Obchodu Play, ale i neoficiální aplikace s možnost využívat různé funkce zdarma. V obou případech aplikace fungují, ale ze všeho nejdříve bylo nutné nainstalovat aplikaci Bromite System WebView, která nahrazuje systémovou aplikaci Android System WebView od Googlu. Po úspěšné instalaci této aplikace nebude zobrazena v menu aplikací, což je naprosto v pořádku. Systém ji bude využívat právě pro některé aplikace, a to se týká i Spotify. Pak už jen nainstalujete Spotify a můžete jej začít používat. Prvotní start může být pomalejší, což je běžné a je dost možné, že nefunkční jen bude přihlášení skrze Google účet.

Po úspěšném přihlášení se může stát, že se objeví běžné upozornění, zda aplikace může používat Bluetooth. Jelikož se jedná o aplikaci pro mobily, není možné na žádné tlačítko níže klepnout prstem. Můžete ho ale zavřít gestem zpět systému HarmonyOS. Pak už můžete začít aplikaci používat. Rozumí si i se systémovým přehrávačem hudby v hodinkách. Můžete tedy spustit hudbu a upravovat úroveň hlasitosti, hudbu pozastavovat a přeskakovat skladby playlistů v tomto přehrávači.

Kde aplikaci stáhnout a jak je nainstalovat?

Doporučuji čas od času i stáhnout novější verzi APK a aplikaci v hodinkách aktualizovat. Stačí provést běžnou instalaci a aplikace se bez odinstalace a odhlášení aktualizuje. To platí pro Spotify i pro aplikaci Bromite.

  • Nyní si stáhněte oficiální aplikaci Spotify z Obchodu Play skrze webové prostředí. Posloužit k tomu může služba APKCombo, ale i apps.evozi.com/apk-downloader. Odkaz Obchodu Play jen zkopírujete, vložíte do webových nástrojů a stáhnete. Pak Spotify do hodinek jen nainstalujete.
    Odkaz na Spotify:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.music

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Dobrý deň, bude to fungovať aj na hodinky huawei GT3 Pro? (Nemajú WIFI a aktuálny SW je Harmony 3.0.0.101.)

    1. Mělo by to fungovat, ale ověřené to nemám. Neviděl bych v tom problém, když nejdříve do hodinek nainstaluješ Bromite SystemWebView.;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*