Gboard z Wear OS funguje i v Huawei hodinkách

Ve svém předchozím článku jsem psal o tom, že v chytrých hodinkách Huawei Watch se systémem HarmonyOS je možné doinstalovat aplikaci Gboard. Jednalo se o verzi pro mobily, která nabízí možnost nastavení velikosti, přesouvání po displeji, a především diktování textu v češtině. Psát tedy lze jen hlasem. Co když ale chci Wear OS verzi klávesnice?

HarmonyOS v hodinkách Huawei má hezkou a vydařenou klávesnici. Zahraničními zájemci na Telegramu jsem byl však dotázán, zda by nebylo možné do hodinek nainstalovat klávesnici z hodinkového systému Wear OS. Někomu nejspíš tato verze vyhovuje. Klávesnici se mi zprovoznit podařilo, i když osobně mám raději právě verzi z mobilů.

Co v klávesnici funguje a nefunguje? Na testování mám dlouhodobě hodinky Huawei Watch 4 Pro, kde klávesnice z Wear OS funguje velmi dobře pro psaní, posílání emotikonů a běžné funkce. Stažení českého jazyka pro diktování však z nějakého důvodu neprobíhá, takže diktování funkční nebylo. Obdržel jsem i zprávu, že klávesnice nefunguje v hodinkách Huawei Watch 4. Vyzkoušet ji však můžete. Pokud by vám nevyhovovala, můžete ji v nastavení odinstalovat a vrátí se zpět ta od Huawei.

Co stáhnout a jak postupovat?

  • Musíte odemknout vývojářský režim, povolit režim bezdrátového ladění a z mobilu do hodinek klávesnici Gboard nainstalovat. Celý postup instalace najdete v tomto odkaze.
  • Po úspěšné instalaci klávesnice je nutné ji vybrat jako hlavní klávesnici systému. Zadáte jen příkaz v aplikaci Bugjaeger.
    Bezplatná verze Bugjaeger z Obchodu Play
    Premium verze Bugjaeger z Obchodu Play
  • Připojte mobil skrze bezdrátové ladění v aplikaci Bugjaeger a níže klepněte na tlačítko <>. Video s ukázkou zadávání příkazů najdete níže. Jedná se o video určené pro jiný článek, ale zadávání je stejné, vy jen musíte vložit příkaz níže:
settings put secure default_input_method com.google.android.inputmethod.latin/com.android.inputmethod.latin.LatinIME
  • To je vše. Nyní můžete zkusit s novou klávesnici psát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*