Huawei Watch 3 Pro – luxusní hodinky s dlouhou výdrží (RECENZE)

Po recenzi hodinek Huawei Watch 3 jsem obdržel na test také lepší model Huawei Watch 3 Pro, který dle mého názoru lépe vypadá, a to především kvůli koženému řemínku. Hodinky se snaží zaujmout svižným systémem HarmonyOS 2.0, funkcí měření teploty kůže a bezdrátovým nabíjením. Hodinky je možné také provozovat na mobily se systémem HarmonyOS, Android a iOS.

 

 

Ceny hodinek

Mnou testovaná verze hodinek Huawei Watch 3 Pro s koženým řemínkem v době psaní recenze stála 10 999 Kč s DPH. V té době probíhala na oficiálním e-shopu Huawei také akce, kdy k hodinkám dostanete skvělá bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 4i.

Odkaz do e-shopu Huawei

Recenze sluchátek Huawei FreeBuds 4i

 

 

 

Design a zpracování – s kůží nebo kovem

Jelikož se jedná o verzi Watch 3 Pro, tak nabízí trošku jiné zpracování, než klasické „Watchky“. Hodinky jsou k dispozici tedy v mnou testované verzi s koženým řemínkem, která se mi opravdu hodně líbí a kdybych si měl hodinky koupit, tak jedině s kůží. K dispozici je také verze Watch 3 Elite s titanovým řemínkem. Hodinky mají také zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu 5ATM, takže si je můžete vzít třeba na plavání.

Celkové rozměry hodinek činí 48 x 49,6 x 14 mm a bez řemínku váží 63 gramů. Jedná se tedy o větší hodinky, které jsou vhodné spíše pro pány. Pokud hledáte menší či dámské hodinky, zvolil bych spíše model Huawei Watch Fit Elegant.

Na čelní ploše se nachází ochranné safírové sklo 1,43palcového OLED displeje. Displej je opět kulatý, ale sklo není tak vystouplé, jako u klasického modelu Watch 3. Na pravém boku se nachází korunka pro ovládání prostředí a také spodní tlačítko, ale o těch se budu rozepisovat později. Na stejném boku najdete také výdech hlasitého reproduktoru. Na spodní části se pak nachází keramika se všemi potřebnými senzory.

Moc se mi líbí, že řemínek nabízí klasické hodinářské stěžejky, takže jej můžete snadno odepnout a připnout jiný. Kdykoliv tedy můžete navštívit hodinářství a vybrat si jiný řemínek.

 

 

 

Displej a prostředí hodinek

Hodinky nabízí kulatý a celkem velký 1,43palcový OLED displej s rozlišením 466 x 466 px a 326 PPI. Nastavit si můžete i funkci Always-On, kdy vidíte čas i na zhaslém displeji, ale to se bohužel projevuje na výdrži baterie. Pochválit musím automatickou regulaci jasu, ta reaguje pohotově a skvělá je i viditelnost na přímém světle. Displeji nechybí ani hezké barevné podání a pozorovací úhly. Ochranné sklo displeje je safírové, takže by mělo být odolnější než běžné tvrzené sklo.

Jedná se vlastně o první zařízení na našem trhu, které nabízí HarmonyOS 2.0. Ten se mi líbí a je nádherně svižný. Ovládat jej můžete jak dotykem po displeji, tak i korunkou na pravé straně hodinek, ta má i vibrační odezvu. Tou můžete otáčet, ale také ji stisknout, čímž se vrátíte na hlavní obrazovku s ciferníkem. Když ji stisknete dvakrát, dostanete se do multitaskingu, kde jsou všechny spuštěné aplikace. Zapomenout nesmím ani na spodní tlačítko, pod kterým se v defaultním nastavení nachází sportovní režimy. V nastavení však tlačítku můžete přiřadit jinou funkci a v mém případě jsem si pod toto tlačítko nastavil budíky.

Z horní části displeje se dostanete do lišty, kde se nově nachází ikona pro odčerpání vody z reproduktoru, rychlé “prozvonění” telefonu či třeba svítilna, která efektivně rozzáří displej. Z levé části displeje se pak dostanete do předpovědi počasí. Z pravé strany se dostanete do rychlého přehledu, měření srdečního tepu, okysličení krve a teploty kůže. Ze spodní části displeje se dostanete do centra notifikací, kde si můžete přečíst také celé zprávy, a to i s emotikony. Na zprávy však není možné reagovat, což je opravdu velká škoda, ale i této funkce se třeba časem dočkáme, protože Huawei na systému HarmonyOS neustále pracuje.

Hodinky jsou také chytré díky různým aplikacím. Drtivé většině uživatelům jistě postačí aplikace od výrobce, ale k dispozici je i obchod s aplikacemi Huawei AppGallery, který můžete znát z mobilních telefonů Huawei. Ten v hodinkách nabízí možnost stahování aplikací a výrobci musím prostředí obchodu pochválit. Je jen škoda, že alespoň prozatím těch aplikací není tolik, ale jak znám Huawei, tak jistě bude různé vývojáře tlačit k vývoji aplikací i pro jejich platformu. Někoho však může potěšit, že přítomná je již třeba aplikace Stocard pro ukládání věrnostních karet.

 

 

 

Co hodinky monitorují?

Hodinky jsou sice elegantní, ale nabízí i různé sportovní funkce. Některé uživatelé může rozhodně potěšit přítomnost navigačních systémů: GPS, GLONASS, Beidou, QZSS i evropské Galileo. Díky tomu je měření chůze, běhu či cyklistiky přesnější a celou trasu si můžete poté prohlédnout v mobilní aplikaci. Hodinky nabízí také zvýšenou odolnost, takže si je klidně můžete vzít na plavání a celou aktivitu si monitorovat. Do vody bych si však nebral kožený řemínek, ale zakoupil bych si i nějakou silikonový.

V hodinkách najdete možnost si spustit monitoring různých aktivit, a to bez nutnosti mít u sebe mobil. Pokud tedy budete chtít jít běhat, stačí si aktivitu spustit a jít sportovat bez mobilu. Hodinky dále umí monitorovat okysličení krve (SpO2), srdeční tep, nachozené kroky/vzdálenost i spálené kalorie. Výborné je pak tradičně měření spánku, kdy máte přehled o hlubokém, lehkém i REM spánku. Hodinky umí také monitorovat spánek jak v noci, tak i ve dne, což konkurence často neumí. V systému najdete také dechová cvičení a možnost měření teploty kůže na zápěstí.

 

 

 

Telefonování z hodinek a funkce e-sim

Na hodinkách najdete také jeden hlasitý reproduktor a mikrofon. V systému narazíte také na aplikace Kontakty a Telefon, takže hodinkami lze telefonovat. Využít do budoucna můžete funkce e-sim, kdy hodinky mají vlastní SIM kartu. Telefonovat však lze i bez SIM, a to skrze svůj mobil, který musí být v dosahu Bluetooth.

Tak a jak je to s tou e-sim kartou? Hodinky skutečně tuto funkci nabízí a její konfiguraci najdete v aplikaci Huawei Zdraví. V době psaní této recenze však mobilní operátoři hodinky nepodporují, takže e-sim nelze používat. Podle oficiálního zastoupení společnosti Huawei však prý již probíhá jednání s mobilními operátory, takže se snad již brzy podpory e-sim dočkáme.

 

 

 

Výkon a poslech hudby

Pokud by to vůbec někoho zajímalo, hodinky mají paměti 2 GB RAM. To na poměry mobilních telefonů není mnoho, ale na poměry hodinek je to naprosto dostatečná paměť. Výkon mi tedy postačil pro nádherně svižný běh operačního systému a všech stažených aplikací.

K dispozici je i 16 GB interní úložiště, a to slouží pro všechny stažené aplikace, aktualizace a také hudbu, i když s hudbou je to v době psaní recenze složitější. Asi očekáváte, že do hodinek je možné nahrát MP3 skladby, což je pravda jen napolovic. Do hodinek se mi podařilo nahrát skladby, ale jen ty z Huawei Music. Jiné stažené skladby se mi nijak nahrát nepodařilo, ale věřím tomu, že tento problém výrobce časem vyřeší aktualizací. Ovládat ale můžete právě přehrávanou skladbu v mobilu, což se někdy může hodit.

Co streamovací služby? V době psaní recenze nebylo možné do hodinek doinstalovat Spotify, Deezer či jiné, protože se nenachází v obchodě AppGallery. Myslím si, že brzy se však ale třeba Deezer v AppGallery objeví. Pokud však budete chtít z hodinek poslouchat nějakou hudbu, tak si můžete stáhnout aplikace rádií, které můžete streamovat. V aplikaci jsou také známá česká rádia, takže si jistě nějaké vyberete.

 

 

 

Výdrž a nabíjení

S výdrží u chytrých hodinek je to vždy problematické a nejhůře je na tom Apple, který vydrží ubohý jeden den. Od hodinek Huawei jsem po stránce výdrže měl velká očekávání, protože Huawei je u mobilů znám tím, že nabízí dobrou výdrž. Během mého používání jsem hodinky běžně používal s notifikacemi i zvýšeným jasem a na jedno nabití jsem vydržel 3–4 dny. To je ve světě chytrých hodinek hodně slušné, i když lepší to být mohlo.

V prodejním balení najdete dostatečně dlouhý kabel s nabíjecí kolébkou. Na tu stačí hodinky jen položit a během okamžiku se začnou nabíjet. Jedná se o nabíječku podporující standard Qi, což znamená, že hodinky můžete nabíjet libovolnou bezdrátovou nabíječkou.

 

 

 

Mobilní aplikace

Velkou výhodou výrobce Huawei je ta, že jeho hodinky fungují na všech mobilních platformách, takže si je užijete s mobilem se systémy HarmonyOS, Android i jablečném iOS. Pro párování a spravování hodinek slouží dobře známá aplikace Huawei Zdraví (Huawei Health). Ta se nachází předinstalovaná přímo v mobilech Huawei a do ostatních mobilů si ji musíte nainstalovat.

Pokud máte mobil Huawei, tak nemusíte nic instalovat a aplikaci stačí jen v mobilu najít, spustit a hodinky spárovat. V případě jablečných mobilů iPhone je to také jednoduché a stačí navštívit Apple AppStore, aplikaci najít a stáhnout. U Androidu je to už složitější, protože v Obchodě Play není aplikace kvůli sankcím ze strany USA aktualizována. Musíte si ji tedy stáhnout z Huawei AppGallery, což zvládne každý.

Odkaz na návod, jak spárovat hodinky Huawei Watch 3/Watch 3 Pro

A co aplikace Huawei Zdraví vlastně umí? Pochopitelně nabízí kompletní přehled o všech sportech, spánku, nachozených krocích atd. Stahovat/nakupovat můžete také různé ciferníky, stahovat aplikace do hodinek, zapínat/vypínat různé funkce, nastavit e-sim či hodinky aktualizovat.

 

 

 

Konektivita

Po stránce konektivity hodinkám nic nechybí. Funkci e-sim jsem tu již zmiňoval, takže ji dále rozebírat nebudu. Dále se můžete připojit ke standartu Wi-Fi 2,4 GHz a 5 GHz. Hodinky s mobilem pak komunikují skrze úsporné Bluetooth 5.2.

A co ty platby? No, vzhledem k ceně bych očekával bezkontaktní placení a hodinky skutečně NFC cívku mají, ale… V ČR nebo SK není podporována služba Huawei Pay, takže platby jednoduše využívat nemůžete. Je ale dost možné, že časem se placení hodinkami dočkáme.

 

 

 

Závěr – nechci je sundat z ruky, ale mají i nedostatky

Z hodinek Huawei Watch 3 Pro s koženým řemínkem mám daleko lepší pocit, než z běžných Watch 3. Pravděpodobně je to tím řemínkem, protože osobně kožené řemínky upřednostňuji. Hodinky se mi jednoduše líbí a nechci je sundat z ruky. To naštěstí kvůli dobré 3-4 denní výdrží na jedno nabití není tak časté. Ano, není to nějak převratná výdrž, ale v porovnání s Applem je dobrá. Pochválit musím také svižné HarmonyOS 2.0, ovládání pomocí korunky s vibrační odezvou, možnost telefonovat, navigační systémy i přesné měření spánku.

Hodinky však nejsou dokonalé a je velká škoda, že hodinkami nelze platit ani reagovat na zprávy. Na našem trhu ani alespoň prozatím nevyužijete e-sim a někoho může zarazit, že do hodinek nelze nahrát vlastní MP3 skladby.

Pokud tedy hledáte hodinky s dobrou výdrží na jedno nabití a oželíte zmíněné nedostatky, tak hodinky rozhodně mohu doporučit.

 

Pozitiva:

 • Prémiové materiály a kožený řemínek
 • Povedený OLED displej
 • Svižný systém HarmonyOS 2.0
 • Ovládání pomocí korunky
 • Možnost telefonování
 • Navigační systémy
 • Přesnost měření spánku a jiných aktivit
 • Měření teploty kůže na zápěstí

 

Negativa:

 • Hodinkami nelze platit
 • Nelze reagovat na zprávy
 • E-sim alespoň prozatím nefunguje u našich operátorů
 • Do hodinek nelze nahrát MP3 skladby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*