HUAWEI Mobile Cloud – Jaké je cloudové úložiště za příznivé ceny?

Čínskou společnost Huawei je známá svými mobilní telefony. Ne ale každý ví, že společnost se zabývá především budováním sítí. K tomu bezesporu patří i moderní cloudová úložiště, kam lze zálohovat fotky a jiné soubory. V loňském roce Huawei představil vlastní služby Huawei Mobile Cloud, na kterou jsem se podíval a aktivně ji testuji. Jak je na tom služba dnes?

 

 

Kam se data ukládají?

Huawei je sice čínskou společností, ale už nějakou dobu působí i na našem trhu. Musí tedy podléhat všem legislativám a zákonům, které uživatelům zajišťují práva na soukromí. Veškerá data se tedy ukládají na servery sídlících na půdě EU, konkrétně Irsku.

O servery se stará společnost Aspiegel Limited, což je dceřiná společnost Huaweie. Když si ji vyhledáte, tak zjistíte, že společnost skutečně sídlí v Irsku, konkrétně v Dublinu. Jelikož jsem vyzkoušel placené služby, o kterých se budu rozepisovat níže, tak mohu potvrdit, že i o platbu se stará Aspiegel.

 

 

 

Ceny za služby

Huawei Mobile Cloud zaujme na první pohled svou nízkou cenou. Nabízí však menší úložiště zdarma, a to rovných 5 GB. Platit si můžete 50 GB za 25 Kč/měsíc (300 Kč/rok), 200 GB za 79 Kč/měsíc (948 Kč/rok) a 2 TB úložiště za 249 Kč/měsíc. V době mého testování probíhala také akce, kdy jsou ceny o něco nižší, jak můžete vidět na screenshotech níže. Je také příjemné, že si první měsíc můžete službu vyzkoušet s 50 GB prostorem zdarma.

 

 

 

Zabezpečení a přihlašování

Je děsivé, když někde se dočtu, že některá služba stále nenabízí dvoufázové ověřování přihlašování. Obával jsem se toho i u Huawei, protože jejich ceny jsou opravdu nízké. Naštěstí je zabezpečení služby na velice dobré úrovni. Dvoufázové ověřování funguje výborně a SMS zpráva či E-Mail s kódem jsem měl během okamžiku.

 

Jsem ale rád, že Huawei nasadil i jednoduché přihlašování, kdy není třeba vůbec nic vyplňovat. Když tedy budete chtít stáhnout např. fotku z cloudu na PC, tak stačí přejít na stránky služby a jednoduše naskenovat QR kód. Služba se automaticky přihlásí a můžete tak spravovat své soubory.

Pokud se v práci zapomenete z cloudových služeb odhlásit, tak se nic neděje. Dojde k automatickému odhlášení na základě expirace cookies. Funguje to tedy dost podobně, jak je tomu u internetového bankovnictví. Pokud však stahujete větší soubor, tak k přerušení stahování/nahrávání pochopitelně nedojde.

 

 

 

Jak služba vlastně funguje?

Pokud hledáte všechny funkce pro sdílení atd., jak je tomu u Google Drive, tak na služby od Huawei zapomeňte. Huawei se totiž vydal řešením, které má i Apple. Nahrané soubory tedy slouží jen pro vlastní potřebu a výbornou synchronizaci všech Huawei zařízení. Nikde tedy nenajdete tlačítko pro sdílení s kamarády.

Prohlížení automaticky zálohovaných fotek

 

Pokud tedy máte mobil/tablet od Huawei/Honoru, tak se službou můžete být jistě spokojeni. Za pár korun můžete mít kompletně zálohované soubory, kontakty či třeba zprávy. Ke všemu pak máte přístup i na počítači, a to ve webovém rozhraní cloud.huawei.com. Je tedy škoda, že na mobilech jiných značek si službu neužijete, anebo se budete muset spokojit s webovou verzí.

Na mobilech Huawei P30 Pro a Honor 20 mi vše fungovalo opravdu krásně. Synchronizace byla kompletní, a to včetně kontaktů i dokonce blokovaných tel. čísel. Webová verze funguje dobře, ale nelze spolehlivě nahrávat větší soubor, než je 1 GB. Na mobilu však můžete nahrávat klidně 5 GB a daleko větší soubory. Stahování velkých souborů v prohlížeči mi nedělalo žádný problém a dovolím si říci, že nahrávání/stahování je o něco rychlejší než v případě Googlu.

Služba je tedy zaměřena především na produkty značek Huawei a Honor. Myslím si, že se nejedná o špatné řešení a je jen škoda, že více lidí vůbec netuší, že si na pár klepnutí mohou nechat automaticky zálohovat svůj mobil. Výrobce si tím své zákazníky také jistí. Pokud si příště zakoupíte mobil značek Huawei či Honor, tak se jen přihlásíte ke svému Huawei ID a během okamžiku máte všechny své fotky a soubory k dispozici.

 

 

 

Mohu tedy cloudové služby Huawei doporučit?

Dostávám se tedy k závěru článku a nabízí se tedy otázka, jestli služba stojí za to? Osobně si myslím, že určitě není pro každého, ale mnoha uživatelům přijde vhod. Pokud hledáte cloudové úložiště, které nabízí i možnosti pro sdílení odkazem s kamarády, či máte i mobily od jiné značky, kde chcete mít soubory k dispozici, tak se podívejte po nějaké jiné službě.

Huawei Mobile Cloud bych doporučil těm uživatelům, kteří naplno využívají mobily/tablety značek Huawei/Honor a chtějí je mít bezpečně zálohované, a to nejlépe bez starostí. V případě potřeby si můžete sednout k PC, elegantně se přihlásit QR kódem a fotky z mobilu si na velkém monitoru prohlížet.

>>Mohlo by se vám také líbit:

8 komentář

 1. Jak prosím službu platby 79 Kč,Huawei již nepoužívám tolik aby jsem službu předplacené tento měsíc už ji nechci strhává mám jiný mobil

  1. Adolf Pupík

   Na mobilu Huawei přejděte do: nastavení telefonu/nahoře klepněte na název účtu/Platby a nákupy/Předplatné a předplatné zrušte cloudu zrušte.

   1. Děkuji za tuhle radu, mě pomohla. Zrovna mě vyděsilo, že mi odcházejí peníze z účtu, ani nevím za co. Musím uznat, že mě Huawei musel nějak přesvědčit, abych zadala svou platební kartu, ale vůbec si to nevybavuji, vzpomínám si na nějakou akci na Cloud zdarma.

   2. Kateřina Vlčková

    Dobrý den,

    telefon jsem ztratila, jak mohu předplatné zrušit? Děkuju.

    1. Adolf Pupík

     Zrušit to můžete třeba na počítači.:)
     1) Přejděte na webovou stránku Huawei cloudu https://cloud.huawei.com/home#/home
     2) Přihlaste se ke svému účtu Huawei a vpravo nahoře klikněte na název účtu
     3) V nabídce klikněte na „Můj účet“ a následně na „Platby a nákupy“
     4) Tam můžete zrušit předplatné Huawei cloudu nebo úplně odebrat platební karty

     1. Ondřej Dosoudil

      Dobrý den,
      Používám Huawei P smart 2021 a 27.9 sem si aktivoval 50GB za 8Kč. Včera jsme to zrušil. Napsalo mi to , že se to vrací na původních 5GB. Ale tam napsáno zrušeno ale pořád tam mám 16,78MB z 55GB. Tak se ptám kdy se zruší.

     2. Dobrý den, jak získám nové heslo když to původní jsem zapomněla a nemohu se přihlásit. Děkuji

   3. Super, můj syn měl v mobilu uloženou mou kartu a z té se několikrát do měsíce pěkně strhávaly korunky – 812 Kč, synek si najel na mobilu dle vašich rad a ejhle, uložená karta se hezky odebrala. Moc děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*