Huawei/Honor – Jak zapnout automatickou zálohu dat a nastavení?

Huawei nabízí vlastní cloudové služby, které se nachází i mobilů Honor, protože se jedná o dceřinou společnost. V nadstavbách EMUI/Magic UI tedy můžete využívat i cloudové úložiště. To se jmenuje Huawei Mobile Cloud a nabízí zálohu nejen fotek v mobilu, ale také uložených kontaktů, SMS zpráv, poznámek, zvukových nahrávek a všech dalších souborů.

 

 

 

Jak zálohování povolit?

Tato funkce je však v systému schovaná a nenajdete ji pod ikonou na úvodních obrazovkách. Stačí přejít do Nastavení telefonu/přihlásit se ke svému Huawei ID/Cloud a následně povolit, co má být automaticky zálohováno.

Jelikož v dnešní době fotky a videa nějaký ten prostor zaberou, tak bych zvážil aktivaci placeného prostoru. Jedná se o opravdu zanedbatelné částky a zdarma máte 5 GB na vyzkoušení.

 

 

Kde mohu soubory v cloudu spravovat?

Chcete si do cloudového úložiště nahrát jakýkoli jiný soubor? Není to žádný problém a zálohovat můžete klidně i filmy a hudbu. Stačí přejít do aplikací Soubory/Kategorie/vybrat úložiště/označit soubor a v „Další“ vybrat „Nahrát na Huawei Drive„. Celý cloudový prostor můžete spravovat v Soubory/Huawei Drive. Své fotky a jiná data můžete stahovat i ze svého počítače.

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*