Honor 20 – Nárůst výkonu a výdrže baterie po aktualizaci na Magic UI 3.0?

Android 10 se pomalu, ale jistě dostává na stále více mobilních telefonů. Honor to letos rozjel a aktualizace vychází na všechny tři „dvacítkové“ modely. Mnou testovaný model Honor 20 nedávno obdržel aktualizaci na nový systém Android 10 s nadstavbou Magic UI 3.0. Jelikož u některých výrobců po aktualizacích dochází ke zhoršení výkonu a výdrži na jedno nabití, tak jsem se podíval, jak je na tom Honor 20.

Honor 20 nabízí výkonný procesor HiSilicon Kirin 980, který se nachází třeba u mnohem dražšího mobilu Huawei P30 Pro. Výkonu má tedy na rozdávání a zvládne ty nejnáročnější mobilní hry. Výrobce nový systém lépe optimalizoval a animace v prostředí jsou takové svižnější. Optimalizací také došlo k patrnému nárůstu výkonu, jak to ukazují i benchmarky. V populárním AnTuTu Benchmark získal můj kus po aktualizaci o 22 000 bodů více, než tomu bylo před aktualizací. Screenshoty k porovnání najdete níže.

Nové výsledky AnTuTu Benchmark, Geek Bench 5 a AndroBench
Výsledky testů AnTuTu Benchmark, GeekBench 5 a AndroBench

 

Před aktualizací jsem na Honoru 20 zkoušel hrát mobilní hru Fortnite na maximální grafické detaily se 30 FPS (umí i 60 FPS, ale to nemusím). Měl jsem aktivní veškeré aplikace na pozadí, příchozí notifikace a jas displeje byl nastaven na maximum. Na jedno nabití vydržel po sobě celých 8 her. Po aktualizaci na nový systém jsem provedl stejný test s totožným nastavením + občas jsem odepsal v rolovací liště na zprávy v aplikaci Telegram. Akumulátor na jedno nabití vydržel až 11 her na jedno nabití. Není to žádný závratný nárůst výdrže, ale hráč to jistě ocení. 😉

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*