Vlajkový HONOR Magic4 Pro je konečně v ČR! Dostanete k němu notebook zdarma

Společnost HONOR již nespadá pod Huawei, takže se na ní nevztahují žádné americké sankce. Výrobce tedy může svobodně využívat procesory od Qualcommu s podporou mobilních sítí 5G a hlavně všechny služby od Googlu v systému Android. V mobilech tedy již je Obchod Play se všemi aplikacemi a mobilními hrami.

HONOR i u nás prodává hezké mobily a ve střední třídě najdeme třeba HONOR Magic4 Lite 5G. Ten je sice povedený, ale pro náročné uživatele na našem trhu od HONORu nebyl žádný vlajkový model. To se však mění a konečně můžeme vlajkový model HONOR Magic4 Pro přivítat i v České republice.

 

 

Displej

Na čelní ploše mobilu se nachází velký LTPO OLED displej s úhlopříčkou 6,81palce a rozlišením 1312 x 2848 px. Displej má také zakřivené sklo, díky čemuž mobil působí prémiově. Nechybí ani rychlá obnovovací frekvence 120 Hz.

Zdroje: HONOR

 

 

Výkon a nabíjení

Jelikož se jedná o skutečnou vlajku, tak nesmí chybět nekompromisní výkon. Mobil pohání výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 5G a k dispozici je i 8 GB RAM. Paměti RAM je možné také rozšířit skrze 256 GB (UFS 3.1) interní úložiště. HONOR se také chlubí nasazením vlastní technologie GPU Turbo X. Ta umí automaticky nastavovat výkon, obnovovací frekvenci displeje a nastavení připojení internetu dle potřeby nejen během hraní her.

Zdroje: HONOR

Výrobci mobilních telefonů se letos předhání v rychlosti nabíjení a HONOR nechce zůstat pozadu. Tento model tedy nabízí 100W rychlé drátové nabíjení HONOR SuperCharge. Akumulátor s kapacitou 4 600 mAh se originálním adaptérem nabije údajně z nuly do 100% za 30 minut. Adaptér i s kabelem bude současní balení mobilu.

 

 

Fotoaparáty

Na zádech mobilu se nachází velký modul třech fotoaparátů. Výrobce se svými fotoaparáty hodně chlubí a doufám, že je brzy budu moci podrobněji sám otestovat. Hlavní snímač má rozlišení 50 Mpx, velikost 1/56“ a světelnost f/1,8. Ultraširokoúhlý fotoaparát se záběrem 112° má také 50 Mpx rozlišení a světelnost f/2,2. Třetí fotoaparát má vysoké 64 Mpx rozlišení a jedná se vlastně o teleobjektiv se světelností f/3,5, díky kterému lze využívat 3,5x optický zoom.

HONOR se však alespoň dle propagačních materiálů nezaměřil jen na samotné fotografie, ale i pořizování videa. Chlubí se funkcí Magic-Log Movie Master s filmovými efekty s použitím umělé inteligence. Díky tomu údajně je možné vůbec poprvé v mobilním světě vytvářet 10bitové Log 4K video v 60 FPS (snímky za vteřinu). Díky technologii Cinematic 3D LUT (Look Up Table), si videa můžete editovat v prémiovém barevném spektru.

 

 

Operační systém

Jak jsem již zmiňoval v úplném začátku tohoto článku, HONOR Magic4 Pro nabízí již všechny Google služby a využívat naplno můžete Obchod Play, Google Pay/Google Wallet, Google Disk, YouTube a ostatní služby. Po vybalení z krabičky bude v mobilu operační systém Android 12 s uživatelsky příjemnou nadstavbou MagicUI 6.0.

Zdroje: HONOR

 

 

Barevná provedení, cena a dostupnost

Je rozhodně potěšující, že HONOR Magic4 Pro na náš trh míří hned ve dvou barevných provedeních. Dostupná bude verze Cyan i Midnight Black. Je dobré také zmínit, že konstrukce mobilu má zvýšenou odolnost s certifikací IP68.

V době psaní tohoto článku byl mobil již dostupný exkluzivně na Alza.cz (odkaz) za stanovenou cenu 27 990 Kč s DPH. K mobilu dostanete také příjemný dárek zdarma, a to v podobě tenkého notebooku HONOR MagicBook X15. Zákazníci mohou také využít VIP Servis.

Zdroje: HONOR

Zdroje: TZ, HONOR, GSMArena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*