HMD Global stěhuje datacentra. Kam budou mobily Nokia odesílat data?

Finská společnost HMD Global se snaží ve svých mobilních telefonech nabízet bezpečný operační systém Android One, který nabízí pravidelné aktualizace včetně bezpečnostních záplat. Bezpečnost uživatelů neovlivní však jen čistota operačního systému a jeho časté aktualizace, ale také bezpečné uchovávání diagnostických dat.

 

HMD Global oficiálně oznámilo spolupráci s konzultační společností CGI a službou Google Cloud pro uchovávání dat. Jedná se o data týkající se aktivací mobilních telefonů a dalších diagnostických údajů.

Doposud HMD Global sbíralo diagnostická data a uchovávalo je v Singapurských datacentrech, kam byla bezpečně odesílána skrze dobře známou službu Amazon Web Services. To se ale již brzy změní a datacentra se stěhují do Finska, což je domovina společností HMD Global a Nokia. Do nových datacenter poputují data prvně z nových modelů Nokia 4.2, Nokia 3.2 a Nokia 2.2. Starší modely se přesunu dočkají také s aktualizací chystaného Androidu Q do konce roku 2020.

„Volba společností Google a CGI coby strategických cloudových partnerů byla přirozená díky naší dlouhodobé existující spolupráci. Zajišťuje nám tak implementaci předních technologií pro zabezpečení a analýzu dat na globální úrovni. Chceme zůstat otevřenými a transparentními ohledně toho, jak a jaká data shromažďujeme a chceme, aby uživatelé pochopili, jak tato skutečnost zlepšuje jejich uživatelskou zkušenost s telefonem. Cílem této změny je posílit náš slib dodávat čistý, aktuální a vždy bezpečný Android s výrazným důrazem na bezpečnost a soukromí,“ sdělil Juho Sarvikas, Chief Product Officer společnosti HMD Global.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer společnosti HMD Global

Zdroje: TZ

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*