Nokia 4.2 nabídne skleněný design, NFC a nízkou cenu

Nokia 4.2 nabízí moderní displej s úhlopříčkou 5,71“ (palce) s HD+ rozlišením a protáhlým poměrem stran 19:9. Jedná se o displej s minimalizací rámečků a neobešlo se to bez výřezu kapkovitého tvaru. Potěší také nová verze operačního systému Android 9.0 Pie zapojeného do programu Android One.

 

Zajímavý je také design a konstrukce v kombinaci skleněných zad a hliníkovým rámečkem. Na zádech se nachází dvě čočky fotoaparátů s rozlišením 13 Mpx + 2 Mpx se světelností f/2.2. Fotoaparátům vypomáhá umělá inteligence. Novinka je také doplněna speciálním tlačítkem pro Google Assistenta.

O výkon Nokie 4.2 se bude starat osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 439 s taktem 2 jádra: 2,0 GHz a 6 jader: 1,45 GHz. Zatím není jasné, které varianty se na našem trhu budou prodávat. Dle dostupných informací budou ve světě dvě varianty, a to se 2 GB RAM a 16 GB interním úložištěm a 3 GB RAM se 32 GB úložištěm. Paměť bude možné lze rozšířit pomocí MicroSD. Akumulátor nabízí kapacitu 3000 mAh a potěší NFC.

Oficiální cena pro náš trh zatím nebyla stanovena, ale dle dostupných informací by se měla pohybovat kolem 150 eur (asi 3 850 Kč) bez DPH. Oficiální cena se však může lišit.

 

Zdroje: TZ, Nokia.cz

 

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*