Monu Lisu si budete moci detailně vychutnat i ve VR s HTC Vive

Pařížské muzeum Louvre chystá od 24.října 2019 do 24. února 2020 výstavu světoznámých děl od Leonarda da Vinci k výročí 500 let od jeho úmrtí. Tchajwanský technologický výrobce HTC s muzeem spolupracoval tak, že vznikla zajímavá aplikace Mona Lisa: Beyond the Glass pro virtuální realitu.

 

Předplatitelé služby HTC Viveport Infinity si budou moci v rámci projektu HTC Vive Arts vychutnat detailní prohlídku slavného obrazu Mona Lisa s VR headsetem HTC Vive. V aplikaci získáte možnost si obraz prohlédnout opravdu detailně a budete si moci všimnout detailů, kterých si za sklem v muzeu nevšimnete. Nedostanete jen detailní prohlídku obrazu, ale také spoustu zajímavých informací z nejnovějších výzkumů obrazu.

Pokud se do prostor Napoleonovy haly muzea Louvre chystáte podívat, tak musíte brát na vědomí, že kapacita prostor je omezena. Je tedy nutná rezervace na oficiálních stránkách www.ticketlouvre.fr.

Těší nás, že můžeme při příležitosti výstavy Leonardo da Vinci poprvé do muzea Louvre uvést virtuální realitu,“ poznamenala hlavní kurátorka a kulturní ředitelka muzea Louvre Dominique de Font-Réaulx. „Naše spolupráce s HTC VIVE Arts umožní veřejnosti prozkoumat výjimečné mistrovské dílo úžasně pohlcujícím způsobem. Navíc zážitek umožní i potkat Monu Lisu a dozvědět se o ní spoustu informací bořících mýty a legendy, které ji provázely přes 500 let.“

„Bylo nám ctí spolupracovat s muzeem Louvre na jejich prvním VR zážitku, který bude v rámci této monumentální výstavy prezentován prostřednictvím headsetů HTC Vive. Díky výsledkům naší práce získají možnost prohlédnout si Mona Lisu i ti, kteří nebudou mít příležitost navštívit výstavu osobně,“ doplnila ředitelka HTC VIVE Arts Victoria Chang.

 

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*