Nokia 2.2 – Levná novinka s čistým Androidem One

Finský výrobce HMD Global představil novinku do svého portfolia mobilních telefonů značky Nokia. Jedná se o model Nokia 2.2, který zapadne do segmentu levných modelů, a přesto se bude snažit nabídnout hezký displej, slušný fotoaparát a spolehlivý systém Android. Láká také na odemykání mobilu obličejem pomocí selfie kamerky.

 

Nokia 2.2 stejně jak ostatní mobily této značky nabízí operační systém Android v čisté podobě, který je navíc zapojen do programu Android One. Pravidelně obdrží aktualizace včetně bezpečnostních záplat. Po vybalení z krabičky bude mít předinstalovaný Android 9.0 Pie a výrobce již oznámil příchod Androidu Q i na tento model.

Na čelní ploše novinka nabídce 5,7“ displej s minimalizací rámečků a HD+ rozlišením. V displeji se nachází miniaturní výřez kapkovitého tvaru se selfie kamerkou a výrobce také slibuje jas 400 nitů, který by údajně měl zajistit dobrou viditelnost na přímém slunci.

 

 

Výrobce se také chlubí 13 Mpx zadním fotoaparátem. Údajně by měl lépe fotit za špatných světelných podmínek, díky pomoci pokročilé umělé inteligence. Funguje to tak, že fotoaparát v jednu chvilku pořídí více snímků a díky umělé inteligenci je poskládá dohromady tak, aby finální jeden snímek měl nejvyšší kvalitu ve dne i v noci. Využívat budete moci také funkce Google Lens a Google Photos AI.

Nokia 2.2 se po designové stránce velice podobá starším modelům Nokia Lumia s dnes již mrtvým systémem Windows Phone. Tehdy bylo možné vyjmout zadní kryty a v případě potřeby je měnit. Tento krok se vrátil již u staršího modelu s Nokia 1 již s Androidem. Nová Nokia 2.2 tuto možnost také nabízí a budete si moci dokupovat nové barevné kryty Nokia Xpress-o.

 

Zdroje: TZ, Nokia.cz

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*